Селера справжне джерело корисних речовин. У ній міститься величезна кількість вітамінів: вітамін C (аскорбінова кислота), вітамін A, вітаміни групи B, вітаміни K і PP.
За мінеральним складом селеру можна назвати абсолютно унікальною рослиною. Цинк, калій, магній, залізо, фосфор, каротиноїди і фолієва кислота, фітонциди. А ще в селері є натрій, який засвоюється людським організмом набагато простіше, ніж той, що ми отримуємо з кухонної солі. Такий багатий вітамінно-мінеральний склад і визначає цілющі властивості селери.
У коренеплодах і листі селери містяться найцінніші амінокислоти аспарагін, тирозин, каротин, нікотинова кислота, мікроелементи, ефірні масла (в коренеплодах до 10, в листі – до 30 мг /%). Всі частини цієї рослини збуджують апетит. Специфічний смак селері надає апіол.
Лікувальна дія селера надається завдяки наявності в його складі особливої речовини, яке нормалізує кров’яний тиск, покращує роботу захисних сил організму, допомагає впоратися з інфекціями. Селера добре діє на роботу органів травлення, має властивість очищати і робити рухливими суглоби.
При сильному нервовому напруженні, великому емоційному навантаженні, порушеннях сну, а також інших проблемах з нервовою системою, дуже корисні препарати з селери або просто поїдання сирого овоча.
Селера дуже корисна людям, страждаючим надмірною вагою. Компоненти, що знаходяться в селері, сприяють виведенню з людського тіла різних продуктів розпаду і отрут. Якщо вичавити з селери сік, то вийде відмінний засіб для поліпшення метаболізму. Його треба застосовувати для поліпшення роботи нирок і кишечника.
Пропонуємо переглянути 11 рецептів із селери від ожиріння, сечокам’яної хвороби та дерматитів
1. Для виведення шлаків і токсинів з організму
Використовувати настій трави селери пахучої. Залити 20 г сухої подрібненої сировини 1 склянкою окропу, настояти протягом 15 хвилин, процідити і приймати по півсклянки 3-4 рази на день.
2. При розумовій перевтомі
Допомагає відвар коріння селери пахучої. Залити 20 г сухої подрібненої сировини 1 склянкою гарячої води, кип’ятити протягом півгодини, процідити і довести до початку кипіння. Приймати по півсклянки 3-4 рази на день. У цьому ж випадку корисний і відвар трави. Його готувати і пити за тією ж схемою, що і відвар коріння.
3. При захворюваннях шлунково-кишкового тракту
Корисний настій коренів селери пахучої. 2 столові ложки сухої подрібненої сировини залити 1 склянкою холодної кип’яченої води, настояти протягом 2 годин, процідити і пити по 1/3 склянки 3 рази на день. Для стимуляції апетиту приймати настій за півгодини до їжі.
4. При запальних захворюваннях нирок
Допомагає відвар трави селери пахучої. Залити 20 г сухої подрібненої сировини 1 склянкою окропу, кип’ятити протягом 15 хвилин, процідити, довести об’єм рідини до початку кипіння і приймати по півсклянки 3-4 рази на день. Відвар з коренів у співвідношенні 1:10 кип’ятити 30 хвилин і приймати по півсклянки 3-4 рази на день в цьому ж випадку.
5. При сечокам’яній хворобі
Допомагає відвар свіжовисушених трави і насіння селери пахучої. Залити 2 чайні ложки сировини 1 склянкою гарячої води, кип’ятити протягом півгодини, процідити і довести об’єм до початку кипіння. Приймати по 3 столові ложки 2-3 рази на день. Відвар використовувати з лікувальною і профілактичною метою, особливо в передопераційний період, коли невідомий тип каменів.
6. При простатиті
Прийом відвару трави селери пахучої. Залити 20 г сухої подрібненої сировини 1 склянкою окропу, кип’ятити протягом 15 хвилин, процідити, довести об’єм рідини до початку кипіння і приймати по півсклянки 3-4 рази на день. Свіжий сік коренів пити при цьому захворюванні по 1-2 чайні ложки 3 рази на день за 30 хвилин до їжі.
7. Для підвищення кровопостачання статевих органів
Застосовувати відвар коріння селери пахучої. Залити 2 ст ложки подрібненої сировини 1 склянкою холодної кип’яченої води, настояти протягом 2 годин, потім процідити і пити по півсклянки 3 рази на день.
8. При болісних менструаціях
Допомагає відвар насіння селери пахучої. Кип’ятити 2 чайні ложки насіння в 1 склянці води протягом півгодини, потім процідити і приймати по 2-3 столові ложки 3 рази на день.
9. При кропивниці та алергічних дерматитах
Обробляти соком селери пахучої уражені ділянки шкіри.
10. При ожирінні
Допомагає відвар трави і коріння селери пахучої, Кип’ятити 20 г трави в 1 склянці води протягом 15 хвилин, а коріння протягом 30 хвилин, потім склад процідити, довести до початку кипіння і приймати по півсклянки 3-4 рази на день.
11. При нервових розладах та депресії
Дрібно нарізати 100 г кореня селери, додати 1 л Кагору (вино) і прогрівати на повільному вогні 15 хвилин, намагаючись не кип’ятити. Потім дати постояти, пропустити через сито. Приймати по півсклянки за півгодини до їжі 3 рази в день.