Неодноразові опитування мешканців міста свідчать, що найболючішою проблемою для них є відсутність місць відпочинку. Пройдемось містом і поміркуємо, де можна відпочити тут навесні, влітку, восени? Була у Борисполі колись славна Альта, річка судноплавна. Та від неї зараз не залишилося навіть болітця. Проте є створені озера Комсомольське, Княжицьке, Гульківське, водоймища на вулицях Головатого, Броварській та в районі УМБ-17.
Поспішаю на Комсомольське озеро. Вік йому — років сорок. Колись на його берегах відпочивало багато людей. А зараз якось незатишно тут, хоча поруч левада, і, здавалося б, це і є земний рай. Контейнер для сміття переповнений, а поруч то тут, то там лежить непотріб. Відпочивальників у воду не заманиш, бо острах бере від тої каламуті. Дівчата, що засмагають, бідкаються: «У воду не увійдемо, бо страшно набратися якогось лиха». Навколо Комсомольського озера у місті велись дискусії, чи потрібно будувати аквапарк? Дивно, невже хтось хоче, щоб цей мальовничий куточок природи залишився у такому стані, слідуючи приказці: «І сам не гам, і другому не дам»? Розумію — патріотичні почуття, але спустимося на грішну землю — тут повинен бути господар. Звичайно, треба залишити недоторканими левади, щоб мами з дітьми тут гуляли. А аквапарк все-таки має право на існування…
Давайте відвідаємо інший куточок міста — район УМБ-17. Поруч знаходяться дві водойми. Тут дуже гарно: з одного боку оточили озера плакучі верби, а з іншого — очерет. «Якщо два роки тому, — говорять подружки Лілія Горбик та Аделіна Фоміна, — ми ось у цьому озері купалися, то зараз тут така погана вода, що обходимо це місце десятою дорогою. Хіба що п’яні дядьки насмілюються увійти у воду…»
Справді, колись тут було чарівне місце для відпочинку: пляж, футбольне поле, стіл для гри у настільний теніс. Нині ж уздовж берега лежать купи сміття, а до води через зарості очерету й не підступитися. До того ж, на березі водойми миють автомашини.
А біля озера на вулиці Броварській, яке в народі чомусь називають Кірпичним, зустрічаю напис: «Купатися заборонено!»
Ще 29 березня цього року міськвиконком закріпив за водоймами міста такі підприємства: озеро Комсомольське — КП «ЖРЕУ» (Хворостянко І.М.), озеро Княжицьке — МП «Інвест» (Оніщук О.С.), озеро на вул. Броварській — ВАТ «Пенто-Пак» (Родіонов В.С.), озеро в урочищі Гульківка — КП «ВУКГ» (Шукало В.І.), озеро в районі УМБ-17 — ВАТ «УМБ-17» (Морковін Г.Ю.), озеро на вул. Головатого — АТ «КПМК-2» (Мурсюкаєв І.Х.). Проте ніхто навіть пальцем не поворухнув, щоб навести лад на водоймах. Та і міськвиконком не поцікавися, як же виконується його рішення.
Як стверджують у санстанції, вода, за лабораторними дослідженнями, у водоймах міста відповідає вимогам санітарних норм. Та купатись у них не можна, бо пляжні зони не облаштовані. У водній акваторії є бите скло, інші предмети, що загрожують здоров’ю людини.
З року в рік, коли настає літня спека, ми згадуємо, що є у місті озера, але купатися в них не можна, і продовжуємо лаяти владу. Таки справедливо.
Віктор Співак
Схожі записи:




