loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

А в поліклініці мені сказали, що…

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

А в поліклініці мені сказали, що...

Особливості медичної реформи, а саме первинної ланки з коментарями та поясненнями Євгена Черенка, керівника Бориспільського міського центру первинної допомоги, які він виклав у себе на сторінці в Facebook. Друкуємо текст без скорочень та виправлень.

«Потрібно підписати договір з лікарем до квітня – краще прямо зараз». Якщо вам таке сказали – значить, вас обдурили. Лікарі і особливо головні лікарі поліклінік налякані прийдешніми змінами. У тому числі бояться, що до них не припишеться достатня кількість пацієнтів. Звідси бажання заздалегідь заручитися «паствою». Формулювання «підписуй зараз, а то потім не встигнеш» тисне на психіку і не залишає пацієнтові часу на роздуми. У будь-якому випадку, навіть якщо ви вже підписали якусь попередню папір, вона не має ніякої юридичної сили!!!

Кожен українець може вибрати терапевта, педіатра, або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі первинної медичної допомоги, а гроші за Ваше медичне обслуговування заплатить держава. Приписна кампанія (укладення декларацій) розпочнеться з 1 КВІТНЯ. Так як же обрати сімейного лікаря?

КРОК ПЕРШИЙ – ВИЗНАЧІТЬСЯ З ЛІКАРЕМ

Найпростіший варіант – ви знаєте хорошого лікаря, обслуговувались у нього і залишились задоволені результатами. Якщо ж такого лікаря ви поки не знайшли, поцікавтеся у родичів, сусідів, друзів, колег – можливо, у них був позитивний досвід у амбулаторії сімейної медицини або поліклініці, яка підходить вам географічно.

З перших чисел березня, інформацію про лікарів КНП «Бориспільський міський ЦПМСД», можна отримати, в першу чергу, на сторінці в Facebook «Бориспіль – місто здорових людей», далі в пресі, ЗМІ та будуть організовані зустрічі з лікарями, де всі бажаючі зможуть задати необхідні питання і попередньо обрати собі лікаря. Ще раз наголошуємо – приписна кампанія (заповнювання декларацій) розпочнеться з 1 КВІТНЯ.

Пам’ятайте, що зараз ви не мусите звертатись до лікаря «строго за пропискою» – можете обрати лікаря, який працює біля вашого дому, роботи тощо і ніхто немає права Вас заставляти підписувати декларацію до початку приписної кампанії.

КРОК ДРУГИЙ – ПІДПИШІТЬ ДЕКЛАРАЦІЮ

Заклади первинної медичної допомоги, в яких працюють сімейні лікарі, з 1 липня підписують контракт з Національною службою здоров’я, а пацієнти з 1 квітня – декларацію з тими лікарями, яких самі собі обрали.

Декларація підписується безстроково, тобто вам не потрібно буде перепідписувати її щороку. З іншого боку, якщо ви вирішите підписати угоду з іншим лікарем, ви зможете зробити це у будь-який час, стара декларація анулюється автоматично.

Документи, які знадобляться для підписання угоди з лікарем, – ваш паспорт та ідентифікаційний номер. Якщо ж ви підписуєте декларацію з педіатром (чи сімейним лікарем, який буде обслуговувати вашу дитину), то також знадобиться свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) обох його батьків або опікунів.

Основний спосіб заповнення декларації – електронний: лікар внесе ваші дані в систему. Важливо, що декларація з’явиться в системі після подвійної авторизації: лікар попросить назвати код, який надійде вам СМС-повідомленням. Якщо ж у Вас немає мобільного телефону, лікар сфотографує чи відсканує ваші документи, щоб долучити їх до декларації.

Потім лікар роздрукує декларацію, яку ви підпишете у двох примірниках (один із них залишається у Вас), – і з цього моменту Ви можете звертатись до лікаря у будь-який час.

На випадок відпустки або хвороби у вашого лікаря обов’язково буде заміна — інший лікар первинної ланки. Якщо вам знадобиться допомога, а ви знаходитесь в іншому місті, звертайтесь до найближчого закладу первинної медичної допомоги.

Один лікар може обслуговувати максимум 2000 пацієнтів. Таку кількість пацієнтів рекомендує МОЗ, але ця цифра ще не остаточна і може складати 1500 пацієнтів. Тож якщо ви впевнені, що знайшли хорошого лікаря, не гайте часу, адже у нього може просто не залишитись місць для нових пацієнтів.

Так що штурм поліклінік, який зараз ми спостерігаємо – передчасний.

Якщо ви не встигнете приписатися до центру первинної медично-санітарної допомоги в квітні, це можна буде зробити і в травні, і влітку, і навіть в наступному році або до першого звернення до лікаря.

КРОК ТРЕТІЙ – ЗВЕРТАЙТЕСЬ ПРИ ПЕРШІЙ НЕОБХІДНОСТІ

Ви зможете звертатись до вашого лікаря з будь-якими питаннями, пов’язаними зі здоров’ям. Як показує світовий досвід більшість проблем із здоров’ям можуть бути вирішені на рівні первинної ланки, особливо у разі вчасного звернення. Крім безпосереднього обстеження і лікування, лікарі первинної ланки в разі необхідності будуть також видавати направлення до вузькопрофільних спеціалістів (вторинна та третинна ланки), виписувати рецепти на ліки, в т. ч. які підпадають під програму “Доступні ліки” (безкоштовні ліки в аптеці, за які платить держава), та будь-які медичні довідки, наприклад, до басейну тощо.

Тож з цих міркувань краще обирати лікаря, який практикує поруч з вами – це скоротить витрати часу на дорогу.

КРОК ЧЕТВЕРТИЙ – НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ПОСЛУГИ

При вдалому створені Національної Служби Здоров’я України (орієнтовно 1 липня) та наступному укладанні договору між нею та центром первинної медико-санітарної допомоги, підприємство почне отримувати пряму річну оплату за обслуговування кожного пацієнта, який уклав з ним договір. У 2018 році середня виплата на первинній ланці складатиме 370 грн на одного пацієнта, у 2019 — 450 грн. Віковий коефіцієнт поки розрахували не остаточно. Поки він становить «2» для дітей і людей старше 65-ти років (тобто, 370 множимо на 2), 1,2 – для підлітків і людей у віці 40-65 років, одиниця – для молоді від 18 до 39 років. Ці цифри в майбутньому, швидше за все, будуть змінюватися.

За цими тарифами закладам первинної медичної допомоги буде платити ДЕРЖАВА — саме для того, щоб у медичних працівників були гідні зарплати і щоб ці гроші НЕ платили пацієнти, як це відбувається зараз. Тож йдучи до лікаря, пам’ятайте, що це не безкоштовна послуга, за яку ви маєте покласти «подяку» в кишеню лікарю. Це медична послуга, за яку заплачено з ваших податків.

Переглядів:: 1
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x