loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Анатолій Федорчук: «МОЯ ПОЛІТИКА – КАНАЛІЗАЦІЯ І БЛАГОУСТРІЙ»

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Анатолій Федорчук: «МОЯ ПОЛІТИКА – КАНАЛІЗАЦІЯ І БЛАГОУСТРІЙ»

— Анатолію Соловйовичу, вже минув період вітань із переконливим обранням Вас міським головою Борисполя. Мабуть, їх надійшло немало?
— Так, зайняло б чимало місця в газеті. Тому про всі згадувати не буду. Але відзначу, що одним із перших надійшли поздоровлення від віце-президента Асоціації міст України Мирослава Васильовича Пітцика, мерів сусідніх міст Бучі, Обухова, Переяслава, Броварів, з підмосковного Домодєдова і польського Красніка.

— У розмовах із виборцями найчастіше можна було почути від них: «Мені не подобається, що Федорчук висунутий кандидатом у мери Партією регіонів, але я все одно буду голосувати за нього, бо Анатолій Соловйович протягом попередньої чотирирічної каденції зарекомендував себе не голослівним, а справжнім господарником, який зробив дуже багато для бориспільської громади, вивів місто в число найкомфортніших для проживання міст України, і серйозної альтернативи йому нема.»
На мою думку, Ви набрали б ще більший, і без того величезний, відсоток голосів, якби не оця «прив’язка» до партії, яку в Борисполі не дуже полюбляють. Вас підтримувала абсолютна більшість партій, навіть із абсолютно протилежною ідеологією…
— Я безпартійний. А чому згодився балотуватися як висуванець Партії регіонів? Бо вона нині є правлячою в країні, а значить, можливості її впливу на економічну політику є найбільшими, і я як мер, представник влади не можу бути в опозиції до державного і обласного керівництва. Хоча я не зовсім згоден із діючим законодавством, яке ставить умови, що кандидат у мери має бути висунутим лише однією з партій.
На посаді міського голови я докладатиму зусиль, щоб було прийнято законодавство, згідно з яким міський голова обирався б шляхом самовисування, щоб його висували не лише партії, а й громадські об’єднання.
Шкода, що на місцевих виборах було дуже багато політики. Надмірна запартизованість виборів не зовсім демократична. А моя політика, якщо її можна так назвати, — це каналізація та благоустрій.

— Серед депутатського корпусу міськради є опозиційно налаштовані депутати. А європейська практика свідчить, що опозиція до влади завжди повинна бути. Як кажуть, на те і щука в річці, щоб карась не дрімав.
— Я за конструктивну опозицію, не за таку, яка огульно в раді була б заздалегідь налаштована проти. При вирішенні кожного питання мають існувати обґрунтовані пропозиції і критика. Лише тоді всі політичні сили й виконавча влада можуть досягти здорового консенсусу.

— Людмила Василівна Пасенко до цього часу в міськраді обіймала посаду завідуючої відділом внутрішньої політики. До її обов’язків входили координація, регулювання відносин між політичними партіями міста, громадськими організаціями, релігійними громадами. Людмила Василівна завжди підкреслювала, що нікому пріоритетів не віддає, для неї всі рівні, вона однаково ставиться до рухівців, комуністів, соціалістів та й усіх майже 90 партій, зареєстрованих у Борисполі. Це, на мою думку, було справедливо й об’єктивно. Але ось перед виборами вона вступила до партії «Сильна Україна» і балотувалася від неї.
— Нині Людмила Василівна призначена заступником міського голови з гуманітарних питань. Вона є членом партії, яка майже нічим не відрізняється від провладної Партії регіонів. Її лідер Сергій Тігіпко входить до уряду і сповідує його принципи. Я як міський голова не можу заборонити працівникові бути в тій чи іншій партії, але я категорично виступаю за те, щоб чиновники займалися партійною роботою лише в позаурочний час. Думаю, що вона в найближчому майбутньому стане безпартійною.

— У Борисполі є чимало конкретних місць, об’єктів, які викликають цікавість щодо свого майбутнього. Наприклад, знаменита велетенська недобудована «свічка» житлово-офісного комплексу, який бориспільці називають «кінг-конг» і який уже став своєрідною візитною карткою міста. Яка доля чекає його в майбутньому? Не може ж він бути вічнобудом?
— Щодо його добудови в компанії існують серйозні наміри. Можливо, рішення збудувати його було колись недоречним, але вже якщо почали будувати, то треба справу довести до кінця.
Два роки тому сталося рейдерське захоплення будівельної компанії, вивезено техніку. Щодо президента компанії пана Мариньохи відкрили кримінальну справу, кинули його за грати. Нині ситуація змінилася. Але окремі питання розглядаються в суді.
Вважаю, що цей об’єкт потрібно добудувати. І ми як місцева влада зобов’язані сприяти цьому.

— Із міської казни витрачаються неабиякі гроші на облаштування парку в центрі міста зі штучними струмками, озерами, водоспадами. Щодня сюди приходять відпочити люди навіть із віддалених районів Борисполя. Але в місті є кілька природних водоймищ. Більшість із них занедбані, хоча могли б стати чудовими куточками для відпочинку мешканців міста. Одне з таких озер – природне, досить глибоке – серед невеликої левади між вулицями Головатого, Робітничою та Філатова. Про те, щоб зберегти цю даровану природою благодать під вікнами мешканців одного з найбільших мікрорайонів Борисполя, писали «Вісті» у номері газети за 30 вересня цього року. Прозвучав заклик залишити цей клапоть левади, як і деякі інші, для нащадків, а міській владі накласти рішуче табу на їх нищення, втрутитись у творчі плани архітекторів і забудовників.
Але з’явилися чутки, мовляв, цю леваду збирається знищити одна з будівельних організацій, озеро засипати і на тому місці щось побудувати.
— Ця інформація не зовсім правильна. Озеро ніхто не буде засипати. Але неподалік планується збудувати державну музичну школу. А місцевість довкола озера ми маємо наміри перетворити на справді зелену оазу для відпочинку з розважальним комплексом. Такі куточки живої природи в Борисполі дійсно потрібно оберігати від безжального наступу сучасної цивілізації. Вони важливі для поліпшення непростої екологічної ситуації в Борисполі.

— Не за горами подія світового значення, у якій Борисполю відведено неабияку роль, — ЄВРО-2012. Як-не-як, міжнародний аеропорт, у якому працюють кілька тисяч бориспільців, стане своєрідними головними воротами європейської першості з футболу. Близькість Борисполя до цієї повітряної гавані зумовить і чималий наплив футбольної еліти і вболівальників. А ще Бориспіль є значущим транзитним пунктом до інших міст України, де проводитимуться матчі, — Харкова й Донецька…
— Нашому місту дійсно випала важлива роль зустрічати гостей ЄВРО-2012. Уже на вулиці Горького діє сучасний за європейськими мірками готель «Лігена». Планується будівництво готелю біля торгівельного комплексу «Нова лінія» в районі 35-го кілометру. Головна вулиця міста Київський Шлях, яка є й відтинком автомагістралі Київ—Харків—Донецьк, більш-менш впорядкована. Але щоб проїхати ці вісім кілометрів, треба витратити 30-40 хвилин. Затори в Борисполі більші, ніж у Києві. Тому, крім удосконалення регулювання проїзду нею за рахунок централізованого державного бюджету, необхідно добудувати об’їзні шляхи. Таким чином розвантажиться Київський Шлях. Цим заодно вирішиться наша болюча міська проблема і на майбутнє.

— Переді мною – програма кандидата на посаду міського голови Борисполя Федорчука Анатолія Соловйовича чотирирічної давності. Перечитавши її, неважко зробити висновок, що майже всі плани на майбутнє практично виконано або в процесі завершення. Але ось є пункт, який ще не вирішено, а саме: запровадження знижок на проїзд студентів у міському транспорті. Як і колись, натовпи студентів ранком ледь не перекривають Київський Шлях у центрі міста, щоб дістатися на навчання до столиці.
— Дійсно, це ще не вирішена проблема і не така вона проста, як здавалося. Колись я наївно думав, що міська влада може впливати на вартість проїзду на 316 і 317 маршрутах. Але, як виявилось, це не зовсім так. Цей маршрут в основному контролюється зі столиці. Але за чотири роки ми хоча б спромоглися добитися, що нас будуть запрошувати на тендери, чого не було раніше. Врешті-решт, ігнорування бориспільської громади недопустиме, і тому надалі ми будемо працювати над вирішенням цієї проблеми активніше.

— Які проекти на найближчі роки є найважливішими?
— Це, перш за все, будівництво каналізаційно-очисних споруд у місті. На жаль, місто не має нині достатньо коштів для вирішення цієї проблеми. Тому працюємо з потенційними інвесторами. Є різні проекти. В одному з них фігурує пункт, що вкладені гроші інвестор повинен, так би мовити, «відбити» за п’ять років. А це означає, що ми повинні підвищити ціну на комунальні послуги для населення у кілька разів. На це ми не підемо. Тож будемо шукати інші варіанти.
Із найважливіших завдань на найближче майбутнє є будівництво сміттєпереробного заводу і розвиток Центральної районної лікарні. На цей оздоровчий заклад планується у 2011 році витратити, як мінімум, дев’ять мільйонів гривень.
Окрім цього, нашим обов’язком є здійснити повну реконструкцію центрального міського майдану. І ще десятки й десятки корисних і потрібних для громади справ треба зробити, щоб гідно зустріти тисячолітній ювілей рідного Борисполя.

Володимир БІЛКЕЙ. Фото автора. ВІСТІ

Переглядів:: 1
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x