loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Анатолій Федорчук: «Те, як ми проживемо 2009 рік, залежить тільки від нас, від нашого оптимізму і віри у свої сили»

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Добігає кінця 2008-й рік, і традиційно «Вісті» — в гостях у Бориспільського міського голови Анатолія Соловйовича Федорчука. Про що розмова? Звичайно, про підсумок цього року і плани на наступний, які місцева влада робить обережно, виділяючи найголовніше. Проте свято і під час кризи залишається святом: із вікон робочого кабінету голови видно освітлений ілюмінацією центр міста, новорічну красуню-ялинку, святкову кулю, що з’явилася на площі цього року. Спостерігаючи за миготінням новорічних вогників, мимоволі пригадуєш епізоди року, що минає.

— Анатолію Соловйовичу, чим рік, що минає, став для Вас пам’ятним як для міського голови і як для пересічного бориспільця?
— Серед усіх подій обрати щось одне важко, оскільки 2008-й рік був дуже насичений приємними подіями. По-перше, приємно, що виконавчий комітет отримав міжнародне визнання своєї діяльності і згідно із зовнішнім незалежним аудитом нам у січні-лютому 2009 року вручать міжнародний сертифікат із надання адміністративних послуг, які будуть відповідати міжнародним стандартам ISO-9001. Тобто, це є конкретний результат усієї команди. Також запам’яталася мені зустріч із представниками Ради Європи, яка відбулася у Міністерстві регіонального розвитку та будівництва, де я звітував про проведення Днів Європи у місті Борисполі. Тоді було запропоновано заступником Генерального секретаря Ради Європи наше місто розглянути як одне із претендентів (у складі чотирьох міст: 3-х європейських і 1-го українського) на роль базового міста для проведення тижнів європейської демократії в Україні. До міжнародних досягнень віднесу і те, що Бориспіль разом із Одесою і Чернівцями серед 24-х міст виграв бізнес-проект із впровадження енергозберігаючих технологій у «Водоканалі», який проводив Світовий банк. Вартість проекту складає 32 млн. грн. Зараз це питання розглядається у Кабінеті Міністрів та Верховній Раді, і якщо все пройде вдало, ми зможемо працювати зі Світовим банком. А як для пересічного бориспільця 2008-й рік залишиться пам’ятним для мене тому, що я став фіналістом конкурсу за програмою «Відкритий світ» і мав можливість відвідати США. Те, до речі, як живуть американці, мене цікавило вже давно. А тут така можливість побачити їхній побут зсередини.
Звичайно, результати перерахованих мною міжнародних досягнень люди відчують лише із часом. А ось до пам’ятних подій місцевого рівня віднесу те, що нам вдалося відстояти комунальну власність. Сьогодні «Водоканал» уже знаходиться у нашій комунальній власності. Приємно і те, що мікрорайони «Соцмістечко», радгосп «Бориспільський» та колишній радгосп «Промінь» ми нарешті отримали змогу забрати у наше господарське відання і почати наводити там порядок. Незважаючи на те, що туди потрібно буде робити мільйонні вливання, ми маємо намір усі об’єкти у цих мікрорайонах реконструювати. До того ж, 29 грудня на сесію обласної ради у порядок денний внесено питання щодо передачі об’єкту «Тепломережа» територіальній громаді Борисполя. Тобто, депутати обласної ради після п’яти судових рішень нарешті готові приступити до розгляду цього питання. Якщо воно вирішиться позитивно — це стане гарним новорічним подарунком для бориспільців. Звичайно, зараз люди поки що не можуть зрозуміти значення цієї події, але воно, наголошую, дуже велике. Далі величезним досягненням цього року назву те, що ми випустили муніципальні облігації під продаж земельних ділянок і заасфальтували в цьому році 27 доріг та освітили 14 вулиць. У ЗМІ одразу ж з’явилася інформація про те, що начебто Федорчук продає землю майбутніх поколінь. Тож хочу наголосити, що земля територіальної громади під випуск муніципальних облігацій не продається. Просто підприємства, земля яких знаходиться у них в оренді, звертаються до нас з наміром викупити її у приватну власність. Такий процес є незворотнім. Він є, був і буде. 9 млн. грн. ми будемо віддавати лише через 5 років, а дороги вже у нас є сьогодні. Не можу не згадати і про те, що цього року ми отримали право власності на багато об’єктів, які донедавна були у безгосподарському віданні. Передані до територіальної громади котельні, бойлерні, земельні ділянки. І не залежно від того, хто завтра буде при владі, ці об’єкти залишаться у нашому місті.

— Є досить цікава інформація у цифрах про те, якої люди думки про місцеву владу. Я маю на увазі соціологічне дослідження, яке було опубліковане в одному із номерів нашої газети. Загалом бориспільці задоволені змінами у місті, які відбулися 2008-го. А які маєте плани щодо 2009-го року?
— Прогнозувати щось важко, адже не прийнято ще бюджет країни. Тому сьогодні говорити про проекти, які ми можемо втілити в життя, я не хотів би. Зазначу лише, що робота, яка була проведена мною і депутатами міської ради — Володимиром Шалімовим та Юрієм Сидоренком, щодо будівництва очисних споруд на наступний рік (ми їздили і у Верховну Раду, і у бюджетний комітет), мабуть, буде втрачена. І зараз поясню, чому. Справа у тому, що свого часу це питання було вже майже вирішено: у бюджеті на це планувалося передбачити 30 млн. грн., 10 млн. грн. мало піти на будівництво у місті школи на 1 тис. 200 місць. А цього року ми мали б уже розпочати будівництво льодового катка, на яке була виділена земельна ділянка і у бюджет було закладено 15 млн. грн. Але зміни до бюджету, які планувалося внести у березні-квітні цього року, не були зроблені, і ці кошти нам не надійшли. На наступний рік названі мною цифри теж із бюджету вилучені, а всі посилаються на кризу. А кризи у нас у державі насправді немає. Якби сьогодні раціонально використовувалися кошти, тобто, якби кожен чиновник відповідав своїй посаді і надавав відповідні послуги людям, то сьогодні можна було б, без перебільшення, на 30% скоротити адмінапарат вищих ешелонів влади і ці кошти спрямувати на соціальні потреби: культуру, освіту, будівництво садочків. Не проїдати їх, а спрямувати в потрібне русло. Але сьогодні ці чиновники абсолютно не думають про людей. Тим не менше, наступного року ми обов’язково почнемо будувати патологоанатомічне відділення. На що закладемо 5 млн. грн. І друге – плануємо завершити реконструкцію Будинку культури в радгоспі «Бориспільський». Із комерційних проектів, сподіваюся, ми у парку наступного року розпочнемо будівництво боулінг-клубу.

— День міста, пам’ятаю, бювет, що через дорогу навпроти стоматології, зустрічав потрощеним. Чи зустрічатиме він у такому ж вигляді і новий рік?
— Свого часу людям говорили, що вода там гарна, але чомусь цей бювет не користується популярністю серед населення. Питання якості питної води і наявності у мікрорайонах міста бюветів ми хочемо вирішити в комплексі. Так, у першій половині січня наступного року буде проведена зустріч із директором Інституту хімії води, людиною-легендою Владиславом Володимировичем Гончаруком. Хотів би, звичайно, щоб бориспільці були на ній присутні, адже ним буде прочитана дуже цікава лекція не тільки про воду загалом, а і про якість її у нашому місті. З кожного мікрорайону Борисполя з кранів ми взяли проби води і відвезли її на аналіз до цього інституту. Таким чином, у січні ми будемо мати загальну картину і знатимемо, що ми п’ємо. Можливо, відмовимося від асфальтування чи освітлення якихось вулиць, але будемо робити усе для того, щоб наші люди пили чисту воду. Відтак, я хотів би, щоб по всьому місту були встановлені бювети із такою водою. Вона, звичайно, не буде безкоштовною, але плата буде символічною. Я не готовий зараз сказати, у скільки може обійтися їх встановлення у нашому місті, але заради майбутнього покоління ми зобов’язані це питання вирішити.

— Питання кризи ми не можемо оминути у нашій розмові, адже вона торкнулася майже кожного. Наскільки боляче криза вдарить по місту і чи продумані уже якісь заходи, щоб зменшити цей удар?
— Місцеве самоврядування, місцева громада – як родина: якщо у неї не вистачає коштів, вона затягує паски, думає, як вижити. Бориспіль у цьому плані не виняток, але вся біда у тому, що нам заважають сьогодні планувати і будь-що робити. Через те, що ми краще працюємо, від нас більше сьогодні забирають коштів. Коли я ознайомився з проектом держбюджету на 2009 рік, подивився ці цифри, я вжахнувся. Так, якщо у 2008-му у нас були вилучення до державного бюджету у розмірі 57 млн. грн., то на наступний рік доведена контрольна цифра у розмірі майже 72 млн. грн. При такому поповненні місцевого бюджету буде проблемним виплатити заробітну плату, а про якісь проекти взагалі не йтиметься. І ще раз наголошую, що це не криза винна, а бездарна нинішня політика нашої держави. Наші ж неодноразові звернення до Кабінету Міністрів, Верховної Ради, бюджетного комітету не дали ніякого результату. Ми звертаємося до них із листами, але на них відповідь нам не дають, тобто не дають відповіді нашій громаді. А це елементарне хамське ставлення до громади. Щоб якось вирівняти ситуацію, ми на 10% скоротили працівників виконавчого комітету, управління освіти. Це крапля в морі, бо йде велике вилучення коштів. Тому мені боляче, коли ми кожну копійку збираємо, а держава одним розчерком пера бездумно їх забирає.

— Насамкінець розмови, що побажаєте, Анатолію Соловйовичу, бориспільцям напередодні новорічних свят?
— Незважаючи на усі ці негаразди, я все-таки переконаний, що ми станемо нормальною цивілізованою країною. І це буде залежати від нас, нашої активної позиції, нашого оптимізму. Тому хотів би бориспільцям побажати, щоб вони були оптимістами, щоб вірили, у першу чергу, у себе, свої сили. І пам’ятали, що при наполегливій праці у цьому житті багато чого можна досягти. І хай новий рік кожному із нас принесе те, про що кожен мріяв!

Юлія ЛИСИЦЯ
Фото Віктора СПІВАКА

Источник

Переглядів:: 1
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x