loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Аптечні кіоски. Бути чи ні?

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Наші вітчизняні «реформатори» весь час перебувають у напрузі: що б його таке придумати, аби народу жилося «краще і веселіше». Весь час намагаються щось впровадити, заборонити чи дозволити. Наприклад, у медичній галузі вже впроваджували, щоправда, безуспішно, загальну диспансеризацію населення, обов’язкові медогляди дітей і школярів, усілякі вакцинації, продаж майже всіх ліків за рецептами тощо. Тепер придумали до кінця року позакривати аптечні кіоски. Тема досить суперечлива. Є свої «за» і «проти».

Кореспондент «Вістей» намагався розговорити багатьох зустрічних бориспільців, дізнатись їхню думку щодо логічності закриття аптечних кіосків. Абсолютна більшість із них не чула, що хтось збирається запровадити цю новацію. А ті, хто чули краєм вуха про таке, кажуть, що це добре, що аптечні кіоски є на кожному кутку.

А ось думка професійного реалізатора лікарських засобів Сергія Івановича Мамайсура, завідувача аптеки № 194, що на вулиці Київський Шлях, 31 у Борисполі:
— На мою думку, нові правила щодо заборони аптечних кіосків потрібно впроваджувати. Для нормального функціонування закладу під назвою «аптека» потрібна площа, як мінімум, 50 квадратних метрів. Сюди входить торгівельний зал і всі підсобні приміщення.

Існують ще аптечні пункти. Всі вони повинні належати базовій аптеці і мають право на існування задля зручності населення. Весь медикаментозний товар повинен надходити до базової аптеки, де ретельно перевіряється на сертифікат якості, а вже звідти розподіляється по власних аптечних пунктах. Аптечні пункти повинні розміщуватися при закладах охорони здоров’я, державних чи приватних, і в місцях масового перебування людей, наприклад, на вокзалах, стадіонах. Аптечні пункти повинні бути площею не менше 18 квадратних метрів. Вони теж можуть реалізовувати медтовари від вітамінів до «рецептури».

Аптечний кіоск – це пародія на аптечний заклад. До недавнього часу для його відкриття потрібно було всього вісім квадратних метрів (нині – двадцять) і його можна було відкривати де завгодно. Але аптечні кіоски мають право торгувати, можна сказати, лише вітамінами та презервативами.

Для зберігання медикаментів потрібно повністю дотримуватись температурного режиму, що можливо лише в повнометражній аптеці.
А як це можна зробити в кіосках? До того ж, про перевірку попереджають за десять днів. Цього досить, щоб усю сумнівну продукцію вивезти на «базу», а потім знову повернути назад на прилавки.

— Багато чиновників од фармакології застерігають громадськість щодо фальсифікованих ліків. Наскільки можливе це явище, адже сфальсифікувати ліки – це не те, що виготовити «самопальні» горілку чи коньяк?
— Фармакологічний фальсифікат – це складніша справа. Контроль за його виявленням жорсткіший. І якщо наші приймальники продукції бачать, що упаковка хоч трішечки відрізняється за кольором від справжньої, уже сигналізують про це. В Україні діють близько 800 постачальників. Ми дотримуємося принципу працювати з мінімумом постачальників, тобто замовляємо товар приблизно в десяти з них. Так значно надійніше.

Кіоски проконтролювати значно складніше. Туди товар може надходити і поза базовою аптекою. Якщо постанову Держслужби з лікарських засобів буде прийнято, то в Україні до кінця поточного року ліквідують усі аптечні кіоски, які діють у містах. Про це кілька днів тому на прес-конференції заявив її голова пан Соловйов: «Ми ініціювали зміни щодо ліцензійних умов, у яких передбачена ліквідація до кінця року такого явища, як аптечний кіоск». Чиновник заявив, що Україна є єдиною країною, в якій лікарські засоби продаються в кіосках. Із 6,5 тисяч суб’єктів, які ведуть підприємницьку діяльність, три тисячі складають аптечні кіоски.

Зміни в законодавстві не торкнуться сільських аптечних кіосків. Вони як були, так і залишаться функціонувати. Але й для них будуть пред’явлені додаткові вимоги щодо збільшення торгової площі, а також підвищення кваліфікації персоналу та умов зберігання лікарських засобів.
У наш час аптечний бізнес став одним із найприбутковіших. Можливо тому точки продажу фармацевтичних товарів множаться, як гриби після дощу.

Володимир БІЛКЕЙ

Переглядів:: 3
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x