loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Без адвоката і не туди і не сюди, як не крути

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Програшних справ практично немає, стверджують адвокати. Навіть якщо є незаконне рішення, його завжди можна скасувати. Ми досліджували тему захисту в суді.

Погодьтесь, більшість із нас не часто ходить по судам, тому ми губимось, коли справа доходить до цього. ДТП, розлучення, нанесення тілесних, наркотики, земельні питання тощо. В кожного з нас можуть виникнути свої питання. Це життя. Сьогодні ми розповімо вам про адвокатів і як краще виграти справу в суді.

Ми взялись дослідити цю тему і ділиться своїми спостереженнями із вами – нашими читачами. Маленька порада. Збережіть цю статтю. Якщо трапиться щось – із вами або вашими добрими друзями, але не дай Бог – відкрийте сьогоднішню публікацію. Перечитайте і дайте почитати друзям. Сподіваємось наше дослідження допоможе вам зберегти час, зекономити і без зайвих нервів завершити УСІ судові питання. Гарного читання.

Адвокат-юрист-нотаріус
На початку зробимо невеликий вступ. Дуже часто ми плутаємо спеціальності винесені в заголовок. Тому давайте коротко розкажемо хто чим займається, а потім перейдемо до теми, заради якої й писалась ця стаття.

Нотаріус. Тут усе просто. Якщо треба завірити документи, підписи та щось подібне, люди, вам до нього.
Юрист. Вони займаються професійною юридичною діяльністю. Судді, слідчі, прокурори, нотаріуси, юристконсультанти і адвокати – вони всі юристи. Є практика, коли юристи беруться за господарські, цивільні, адміністративні справи. Їм достатньо нотаріально посвідченої довіреності на ведення справи в суді. Утім життя показує, що в суд краще брати адвоката. Кримінальними справами юристи не займаються.
Адвокат. Він захищає інтереси в суді по кримінальним, цивільним, господарським та адміністративним справам. Це чотири кити на яких тримається адвокатура і судова система.

Як знайти адвоката
За нашими спостереженнями, кожен по своєму адвокатів знаходить. Проаналізуємо кілька варіантів, можливо у вас будуть якісь думки чи доповнення, надсилайте свої листи на нашу електронну пошту info@borispol.org.ua.

Буває, що люди беруть адвоката в суді. Там їм порадили. Результати різні, але в більшості втрачаємо ми, як клієнти. Такий адвокат там свій, його знають, вони п’ють каву, обідають. Це як фотограф при одному зі столичних ЗАГС-ів. Виникне якась незрозуміла ситуація, він на суд і суддів не попре. Свій свого ніколи не підставить, навіть у дрібницях. І тут ми, як клієнти, або згаємо час, або заплатимо більше.

Клеєні оголошення на дверях під’їздів, стовпах і деревах уздовж тротуарів, на огорожах будмайданчиків і будь-де інде – наступний спосіб знайти адвоката. Так можна знайти толкового спеціаліста і задешево. Подібні оголошення переважно пишуть адвокати-початківці, які роблять перші кроки. Беруть вони мало, а справу виграти можуть. Таких краще брати на прості засідання з розлучення та стягнення аліментів, стягнення заборгованості, ДТП, встановлення юридичних фактів у суді.

Варто додати, що оголошення клеють і адвокати, які працюють давно, але в них мало клієнтів. Це може бути пов’язане з тим, що вони як захисники ніякі і клієнти від нього йдуть. Але це швидше виключення із правил.
Порада знайомих чи друзів – цим користується більша половина людства. Коли будете спількуватись із «адвокатом друзів», спробуйте дізнатись у чому він спеціаліст. Майте на увазі, кримінальні справи часто ведуть адвокати, які колись працювали слідчими, а також у прокуратурі. Вони не завжди хороші цивілісти. Однак, є винятки. Багато адвокатів чудові спеціалісти тільки у кримінальному та цивільному праві. Хто займається цивільними справами, принципово не беруться за кримінал. У цивільних, господарських та адміністративних справах (згідно з Кодексом адміністративного судочинства України) чимало юристів, але посвідчення адвоката є не в усіх, оскільки закон дозволяє здійснювати представництво інтересів у цих справах на підставі нотаріально посвідченої довіреності. Однак, в адміністративних справах згідно з КУпАП, суди часто допускають до захисту виключно адвокатів, тобто фахівців у галузі права. Проте є не поодинокі випадки, коли звичайний юрист, на підставі довіреності від нотаріуса, зможе представляти ваші інтереси в даній категорії справ. Тут все залежатиме від того, яку правову позицію займе суддя.

Тому переговоріть із «адвокатом друзів», поставте правильні питання, щоб зрозуміти наскільки легко буде з ним захищатись, як він відреагує на вашу ситуацію та що порадить. Не соромтесь ставити запитання, бо ви клієнт і ви платите. Якщо буде «плавати» в тих чи інших питаннях, краще відмовтесь.

Тут зробимо відступ. Трапляється, що після дружньої поради люди стають запеклими ворогами. Тому, коли питаєте за «нормального адводата» у знайомих або коли називаєте ім’я і даєте номер телефону адвоката бо «…самий кращий», запам’ятайте, що тут нема кого винуватити, тільки самих себе. Ви спитали, вам відповіли. Залишайтесь друзями.

Через мережу Інтернет шукати адвокатів найкраще. Вибір величезний, тільки сиди і моніторь тематичні сайти (http://protokol.com.ua, http://www.freelawyer.ua/wall, http://jurliga.ligazakon.ua, http://advo.in.ua).

На деяких сайтах можна поставити свої запитання. Якщо все зрозуміло пояснять, це дуже добре. По-перше, спеціаліст розуміється в вашому питанні. По-друге, він вільний і зможе вести вашу справу.

Також можна знайти адвоката через соціальні мережі, такі як Контакт чи Фейсбук. Часто адвокати створюють групи в соцмережах, де можна з ними безкоштовно проконсультуватися з тих чи інших питань. Як правило, чим більше членів у групі (від кількох тисяч), тим кваліфікованішим є адвокат. Почитайте відгуки, щоб знати напевно – варто витрачати свій час чи краще шукати далі.

Бувають випадки, коли вам можуть дати безкоштовного адвоката. Для прикладу, поліція має право затримати вас на 3 години для встановлення особи (відповідно до КУаАП). Ще на три дні вас можуть затримати під вартою за постановою слідчого (згідно КПК України). І лише після того або відпустити, або суддя продовжить термін затримання.

На цей час у вас є право на адвоката. Якщо свого немає, тоді можуть запропонувати безкоштовного адвоката (державного). Майте на увазі, в більшості, хто погодився на такого адвоката, відмовлялись від їхніх послуг і шукали платного захисника.

Важливий момент. Коли вас затримує поліція, відповідно до статті 63 Конституції України (почитайте), ви маєте право мовчати, якщо це може зашкодити рідним і близьким. Можете нічого не підписувати без адвоката. Про це в поліції «забувають» розповісти, але ви знайте – у вас є таке право.

Ще один шлях знайти захист – консультації. Вивіски «Юридичні консультації» або оголошення «Адвокат надає безкоштовні консультації» ви напевне зустрічали по місту. Окремо скажемо про кожен, щоб ви знали.
Історично поняття «юридична консультація» дісталось нам у спадок від сов’єтського режиму. Побувайте в одному з таких. І зараз там можна зустріти захисників, вихованих на комуністичній ідеології. Буває, під такою вивіскою працює юрист у межах своїх повноважень. Буває, там працює адвокатська контора.

За оголошеннями «безкоштовні консультації» може бути будь хто. По-перше, так адвокат-початківець шукає клієнтів. Він напрацювує базу і можливо тут ви знайдете свого адвоката. Буває, що так пронири-адвокати заманюють людей. Приходять до такого за порадою, а він голову задурить так, що вже і аванс заплатив, і договір підписав.

Наступний шлях – «добровільно-примусовий» адвокат. Йшли по вулиці, потрапили в поліцію, а щоб мати номер одного толкового адвоката в телефоні, руки не дійшли. Поговоріть із тим, кого призначили. Поцікавтесь його кваліфікацією, запитайте, що він вам порадить… Зорієнтуєтесь. До речі, і серед державних захисників можна натрапити на толкового. Якщо ж призначили «аби що», по закону зробити відвід адвокату. Тільки обгрунтуйте підстави. Тоді дають іншого. Не обов’язково, що призначать кращого. Тому знайдіть нормального адвоката, домовтесь і запишіть його номер.

Ще є таке поняття як захист без адвоката. В цих випадках люди вивчають закони, самостійно пишуть звернення, заяви і таке подібне. Так можна захищатись, але нераціонально.
По-перше, втрачається час. Там, де адвокат усе зробив би за день-два, ми-адвокати можемо вовтузитись тиждень-два.
По-друге, економія на адвокаті, не обов’язково економія взагалі. Бо щось зробив не так, потім ще раз, і ще раз. Тоді і перероблюєш, і судові збори переплачуєш.
По-третє – це судді. Вони теж люди і теж різні. Один нормальний і буде тільки допомагати вам, як адвокату. Інший захоче розважатись із таким простачком. Почне ставити питання. Якби стояв професійний адвокат, той би відповів належно. А так люди губляться, через що часто-густо програють процеси.

Втім, є практика, коли люди все ж таки самостійно себе захищають, але всю документацію для них веде адвокат. Він же є їхнім консультантом. Плата за такий захист може скласти до 50% від суми, яку б ви заплатили, якби найняли адвоката.

Перша зустріч
Якщо ви домовились про зустріч, краще це зробити в офісі адвоката. Тут зверніть увагу на зовнішній вигляд захисника, що на столі, чи є сертифікати про підвищення кваліфікації, за який вони рік, за що. Ваш адвокат має бути охайним. На столі все має лежати на своїх місцях, навіть справи, які він паралельно веде. Щодо сертифікатів, зверніть увагу на дати. Для цього попросіть адвоката розповісти за що і коли він їх отримав. Якщо зовсім недавно, це означає, що він активний, усім цікавиться і в темі. Це дуже важливо. Закони постійно міняються, судова практика міняється, тому нормальний адвокат має швидко на все реагувати.

Розмовляючи, розкажіть йому свою справу, поцікавтесь його думкою. Ваш адвокат по пунктам розкаже, як усе зробити найкраще. Можете поцікавитись чи вів він справи, схожі з вашою. Нехай перегляне базу судових рішень. Можливо вже були аналогічні розгляди і є рішення по ним, які будуть вам на користь. Не соромтесь розпитувати. Чим більше дізнаєтесь, тим скоріше зрозумієте потрібен вам цей адвокат чи шукати іншого.

Якщо ж вам пропонують прийти за кілька днів, шукайте іншого. В цього або купа справ і на вас у нього не буде часу, або ж він спеціалізується в інших питаннях і йому треба підготуватись. І не завжди тут буде результат. Не кажіть одразу своє рішення. Візьміть візитівку і поясніть, що передзвоните, наприклад, наступного дня. Маючи його данні, засядте в Інтернеті, щоб більше дізнатись про адвоката. Перевірте його в Єдиному державному реєстрі адвокатів України. Там, на кожного адвоката заведено досьє: стаж роботи, чи зупинялось його адвокатське посвідченні чи ні, або може взагалі припинене.

Якщо в Реєстрі все нормально, перепровіртесь і пошукайте відгуки про нього. Багатьом це допомогло не втрачати час і зберегти нерви.

Фіксованої ціни немає
Природньо так склалось, що фіксованої ціни на вартість послуг приватних адвокатів немає. Є державні (безкоштовні) адвокати, яким платять за встановленим тарифом. І все. Тому кожен адвокат «сам собі режисер» і править свою ціну. Якщо брати Київ, тут ціни на послуги адвокатів мабуть найвищі по Україні. Хто з киян знає про цю особливість, намагається запрошувати захиників із периферії. Це по кишені і результативно.

Тому, коли ви доходите в розмові про ціну, можете почути будь-яку суму: від 1.000 гривень до 3.000 доларів США. Що б вам не сказали, поцікавтесь тим, що адвокат робитиме за ці гроші. Завважте ціна залежить від складності справи, часу, який потрібно для її вирішення, та адвоката – наскільки він себе оцінює. Тому ціни плавають. Запишіть собі десь: яку суму і за що ви заплатите цьому адвокату. Потім можна буде перевірити, наприклад, в Інтернеті: ви платите за роботу чи безпідставно переплачуєте.

Якщо почуєте натяк, що можливо доведеться йти до судді і щось йому дати, шукайте іншого захисника. Хабарництво в нашій країні підкарне. Піддавшись словам адвоката ви ставите себе поза законом – це один момент. Другий – ваш адвокат захоче розвести вас на гроші. Адже не факт, що він віднесе судді цей конверт. Ті теж бояться люстрації і так уже не ризикують. Швидше за все гроші осядуть в адвокатській кишені.
Якщо ви домовились про суму гонорару адвокату, попередьте, щоб віддасте частинами. Скільки і коли визначите самі.

Судовий процес
Як правило, коли люди заплатили гроші, вони розслаблюються і все перекладають на свого захисника. Ми ж радимо придивлятись до його роботи. Як ми сказали, судова практика постійно змінюється, тому адвокатам треба за всім слідкувати, щоб вчасно реагувати. Інакше почнуться затримки в розгляді справи, а цього не хочете, в першу чергу, ви – як клієнт.

Буває, що розглядати справу призначають суддю, який, м’яко кажучи, буде тягнути її роками. Тому тут потрібно реагувати, щоб справа розглядалася в розумні строки. Як правило, в кожного адвоката є свій набір легальних засобів для прискорення розгляду справи в суді.

Сподіваємось, що наше дослідження допоможе вам або ж підкаже, як краще вчинити, коли шукатимете адвоката. Можливо, ми не все згадали, щось прогавили, напишіть на адресу редакції. Ми обов’язково доповнимо свої спостереження вашими. Хай вам щастить. Усе буде Україна.

Редакція висловлює подяку практикуючим адвокатам із якими вдалось переговорити, щоб підготувати цей матеріал.

Цікаво:
Одним із найбільш хабарницьких регіонів України є Львівщина та в цілому Галичина. Тут люди привчені, що треба щось дати «на лапу» – не важливо кому, головне, щоб адвокат дав. Кажуть, це прижилось тут ще з часів панування на цих територіях Австро-Угорщини.

Адвокат – той, хто надає юридичну допомогу, здійснює правовий захист, провадить справу. Він має вищу юридичну освіту, підтверджену дипломом України або відповідно до міжнародних договорів України дипломом іншої країни, стаж роботи у галузі права не менше двох років, володіє державною мовою, склала кваліфікаційні іспити, одержала в Україні свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю та прийняла Присягу адвоката України. На підставі Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» адвокат є фізичною особою, що дозволяє брати плату за свої послуги.

До теми:
Якщо брати правовий захист на рівні держави, є Закон України «Про безоплатну правову допомогу», де в ст. 3 ч. 1 зазначено: «Право на безоплатну правову допомогу – гарантоване Конституцією України громадянам України, іноземцям, особам без громадянства, у тому числі біженцям чи особам, які потребують додаткового захисту. Отримати в повному обсязі безоплатну первинну правову допомогу, а також можливість певної категорії осіб отримати безоплатну вторинну правову допомогу у випадках, передбачених цим Законом.
Зокрема, в статті 14 цього Закону визначені особи, які мають право на вторинну допомогу. Коротко перелічимо, але Закон роздрукуйте, щоб був під руками. Отже, це малозабезпечені, у яких дохід менший прожиткового мінімуму, діти без батьківської опіки, якщо затримала поліція, якщо біженець, ветерани війни, хто має заслуги перед Батьківщиною, жертви фашизму, недієздатні, психічно хворих, реабілітовані, іноземці.
В Україні вже почали відкривати перші Центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги з цивільних та адміністративних справ. Поки що Київщина пасе задніх, бо в інших регіонах такі Центри уже відкрились.

Переглядів:: 1

Автор публікації

Офлайн 3 дні

admin

0
Коментарі: 2Публікації: 7863Реєстрація: 08-03-2022
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x