loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Бориспіль має два дні народження

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Наш рідний Бориспіль готується через 15 років відзначити своє тисячоліття. Але існує ще один рік його народження, нині теж ювілейний, — 1590-й.

Чому ми вважаємо, що це саме так, коротку історичну довідку на прохання нашого кореспондента дає директор місцевого історичного музею Наталка Йова:
— Серйозні археологічні дослідження на території міста проводились 1925 і 1950 років. Ще те покоління вчених достеменно встановило, що за часів Київської Русі на місці сучасного Борисполя існувало поселення, яке під назвою Летч вперше згадується в літописах 1015 року. То було поселення між двома рукавами річки Альта. На цьому місці 1015 року, повертаючись із походу проти печенігів, загинув од рук найманих убивць син князя Володимира Святославовича Борис. Відтоді ця місцевість дістала назву Борисового поля. А звідси – й сучасна назва міста. Летч неодноразово згадується і в пізніших літописах як укріплене городище, яке стояло на підвищенні. Старші бориспільці до цього часу пам’ятають, що рельєф центральної частини міста формували кілька підвищень.

За часів Київської Русі поселення було обнесене земляними й дерев’яними оборонними валами. Звідси – назви сучасних вулиць Нижній Вал і Верхній Вал.

1154 року князь Володимир Мономах збудував у поселенні першу кам’яну церкву – Летську божницю. Під час монголо-татарської навали поселення Летч було зруйновано.

Власне назва Бориспіль вперше згадується в державних документах Речі Посполитої, якій належали землі теперішнього регіону Київщини, 1590 року. Саме тоді рішенням Сейму польський король дістав право роздавати українські землі. Войцех Чановицький, якому дісталися бориспільські землі, у документах тих часів згадується як гетьман запорізьких козаків.

На рубежі шістнадцятого-сімнадцятого століть Україну охопило козацько-селянське повстання під проводом Северина Наливайка, у якому взяли участь і бориспільські козаки та селяни під орудою Войцеха Чановицького. Після поразки повстання володарем Борисполя став магнат Станіслав Жолкевський, котрий господарював тут, доки не почалася війна під проводом Богдана Хмельницького. Жолкевський виклопотав для міста так зване європейське Магдебурзьке право, яке давало право місту на значну частину самоврядування. Тобто ним могли керувати не призначені згори чиновники, а обрані представники з числа місцевих жителів. Громада обирала собі бурмистра — це щось на зразок теперішнього міського голови, лавників – грубо кажучи, давніх попередників сучасних депутатів міськради. Влада розглядала суперечки між родичами, сусідами, питання виплати боргів, права власності і навіть розлучення.

Нинішній рік бориспільська влада оголосила Роком історії міста Борисполя. З цього приводу міський голова Анатолій Федорчук видав розпорядження, яке коментує заввідділом внутрішньої політики міськвиконкому Людмила Пасенко:
— Нашому поколінню випала нагода згодом відзначити тисячолітній ювілей Борисполя. Але цього року виповнюється 420 років від першої згадки в історичних документах назви міста Бориспіль. Тож гріх було б не використати цю дату в рамках підготовки до тисячоліття для кращого вивчення історії нашого міста. Переконана, що не так уже й багато бориспільців знають історію свого краю. До того епохального тисячолітнього ювілею навряд чи знайдеться дата, яка спонукала б нас до вивчення своєї минувшини. Створено оргкомітет. Збираємо пропозиції, розробляємо план заходів. Наприклад, на Зелену неділю плануємо провести перший бориспільський міжнародний ярмарок. Такі ярмарки були започатковані ще понад 400 років тому за правління Чановицького. Але існують серйозні проблеми щодо втілення задуму в життя. Найстрашніше те, що не прийнято бюджет міста, а прийняти його не дає відсутність загальнодержавного бюджету на рік. Хто знає, чи прийдуть політики і коли до спільного знаменника, після чого можна було б визначитись зі своєю місцевою казною. Поки що не бачимо, за рахунок чого можна втілити наші благородні ідеї.

Переглядів:: 4
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x