loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Бориспіль на межі екологічної катастрофи

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Мешканці масиву Дубичанський, що на околиці Борисполя, занепокоєні з приводу складної екологічної проблеми. Адже поряд — злітні смуги аеропорту, 5 контейнерів із забороненими отрутохімікатами (15-16 тонн ДДТ!), найбільше у районі сміттєзвалище, стихійне сміттєзвалище з іншого боку саду, на яке тільки рік тому припинили вивезення сміття, а також поля фільтрації! І все те потрапляє у грунтові води, а вітер доносить страшний сморід до житлових будинків. Дослідження питної води показують, що вміст нітратів майже у два з половиною рази перевищує норму! Люди стурбовані: як таке масове забруднення довкілля вплине на їхнє здоров’я і особливо на здоров’я дітей. Можливо, саме це призвело до значного зростання кількості хворих на рак і захворювання дихальних шляхів (алергію, астму, хронічні бронхіти) у Бориспільському районі?
Як з’ясувалося, у Борисполі — місті, що має великі перспективи розвитку, інтенсивно розбудовується, з населенням понад 55 тисяч, взагалі немає очисних споруд! Тож каналізаційні стоки з усього населеного пункту течуть за місто, у бік Глибокого, на поля фільтрації, які поділені земляними насипами на карти відстоювання. Площа полів фільтрації, що знаходяться на балансі КП «Бориспільводоканал», становить 42 га, кожне «озеро» має площу 0,7-0,9 га. Виявляється, ця територія і є спорудою біологічного очищення стічних вод у природних умовах: частина води випаровується, частина просочується у землю. Звичайно, риба у цих водоймах не водиться, але є качки. Розповідають, що мисливці тут влаштовують полювання. Але ж як можна їсти птицю, яка вигодувалася ряскою озера з фекалій і побутової хімії? У цьому середовищі навіть масово висихають дерева (на фото).
Найбільша водойма міста — Комсомольське озеро — знаходиться на 11 метрів нижче, ніж карти відстоювання каналізаційних відходів. Через грунтові води шкідливі речовини від миючих засобів, хімічних розчинів, інших відходів цивілізації потрапляють до водойм Бориспільського району і несуть непоправну загрозу навколишньому середовищу.
Проте на сьогодні поля фільтрації перевантажені у декілька разів. Окрім того, це дуже непривабливе місце знаходиться за 1 кілометр від злітної смуги аеропорту; приблизно така ж відстань до житлових будинків, що на масиві Дубичанський.
У 1986 році піднімалося питання про відведення стічних вод міста на Бортницьку станцію аерації. Та через відсутність коштів будівництво трубопроводів не втілилось у життя, а сьогодні, коли бортницькі мулові поля також перевантажені, питання це є недоцільним.
Будівництво власних каналізаційних очисних споруд Борисполя, за попередніми підрахунками, обійдеться у 52 мільйони доларів. Питання виділення коштів піднімається міською радою протягом багатьох років, проте безрезультатно.
«Через переповнення полів фільтрації втричі обласна санепідемстанція близько двох років тому заборонила введення в експлуатацію багатоповерхових будинків. Тож чи будуть видані дозволи на введення поряд в експлуатацію багатоповерхівок, що сьогодні будуються, невідомо, — розповідає бориспільський депутат Олег Станкевич. — Для того, щоб у Борисполі продовжувати будівництво, потрібно терміново вибивати кошти із Держбюджету на будівництво очисних споруд. Адже розвиток інфраструктури міста без цього неможливий.»
Звернення бориспільців до центральних телеканалів з проблем забруднення довкілля нічого не дали. Усі чекають сенсації. Якщо щось трапиться надзвичайне: масові пожежі, повені, — лише тоді вони згодні безкоштовно висвітлювати проблеми. Прикро, що й у найвищих ешелонах влади увагу на місцеві проблеми звертають тільки тоді, коли гряне грім.

Лариса Громадська

джерело: Вісті

Переглядів:: 6
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x