loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Бориспіль живе у борг

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Через відсутність бюджету місцева влада змушена, позичаючи в Сірка очей, ходити з простягнутою рукою до підприємців по допомогу та економити на усьому. Набрався Бориспіль і боргів. «Як і чим їх виплачувати?» — ось нагальні питання робочих буднів бориспільських держслужбовців. «Як живемо зараз?» і «Як будемо жити далі?» — ось питання, із якими ми звернулися до міського голови Анатолія Соловйовича Федорчука.

— Дуже важко нам сьогодні жити, — з першого речення дає зрозуміти серйозність ситуації Анатолій Соловйович. — Щоб було зрозуміліше, зупинюся на окремих сферах життєдіяльності міста. Щодо житлового фонду, то через складні погодні умови цьогорічної зими покрівлі житлових будинків, які сьогодні перебувають на балансі наших ЖЕКів, потребують капітального ремонту. Адже зима як для доріг, так і для покрівель була дуже несприятлива: замерзання чергувалося із розмерзанням. І сьогодні це питання потрібно вирішувати негайно, але ми цього, на жаль, зробити не можемо. Самі ЖЕКи ці ремонтні роботи «не витягнуть», а у бюджеті таких коштів немає, тому що в середньому необхідно 3,5 млн грн.

Дорожнє господарство теж переживає тяжкі часи. На сьогодні 45 міських доріг потребують поточного ямкового ремонту, адже ямок удвічі більше, ніж у минулому році! Така ситуація не лише у нашому місті. За який рахунок ці роботи проводити, я навіть і не знаю. Чесно Вам скажу, що походивши із простягнутою рукою по підприємцях, на ямкові ремонти, які проводилися днями у місті, ми трохи назбирали. Ще 100 тис. грн знайшли на ремонт вул. Горького, який виконає Броварська компанія «ШБУ-50». Хоча загалом на її капітальний ремонт потрібно 600 тис. грн.

Але цим проблеми не обмежуються. Маємо турботи і з казначейством. Справа у тому, що навіть поточні проплати сьогодні ця установа здійснити не може. Так, у нас сьогодні лежать платіжні документи на суму 56 тис. грн, а держказначейство із 4 березня жодної копійки по них не заплатило.

Нелегка ситуація може скластися зі світлофорами. Так за перший квартал 2010 року Броварському СМЕТ ДАІ, яке їх обслуговує, ми повинні проплатити 18,5 тис. грн. Будь-якого дня це підприємство може відмовитися працювати у борг і відключити світлофори. До чого це може призвести, можна тільки здогадуватися.

Тепер ліфтове господарство. Ви знаєте, що кожного місяця підприємству, яке займається ліфтами, ми платили дотації у розмірі 35 тис. грн, які йшли на утримання аварійно-диспетчерської служби. Це дало можливість вирівняти ситуацію із ліфтами у місті. І такої ситуації, як у нас, до речі, інші міста не мають. Приємно, що ми таки добилися стабільної роботи ліфтів. Але із початку року ці дотаційні виплати припинилися, і за перший квартал заборгованість складає 105 тис. грн.

Виробниче управління комунального господарства має борги перед іншими суб’єктами підприємницької діяльності у розмірі 350 тис. грн! Але виникає парадоксальна ситуація: якщо це були послуги, то нам треба було б провести тендер. Але зробити цього ми не можемо, бо роботи проведені, кошти витрачені, а тендер заднім числом провести не можна. Таким чином, ми сьогодні вступаємо в колізію із діючим законодавством. Тож те, як нам повернути ці кошти ВУКГ, ми ще будемо обмірковувати. Самі ж ці цифри говорять про те, що, якщо працювати на законних підставах, треба, щоб місто зупинилося повністю. Тому інколи доводиться у деяких питаннях ризикувати, бо іншого виходу просто немає.

Щодо заробітної плати. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів, із 1 жовтня минулого року введено надбавку 50% бібліотекарям за особливі умови роботи, а з 1 січня цього року — 20% вчителям та медикам за вислугу років. Але оскільки ми фінансуємося по 1/12, то через відсутність бюджету ці кошти не були закладені, і ми не можемо витратити більше, ніж 1/12. Відповідно до проведених підрахунків, за перший квартал на цю справу нам уже не вистачає 319,5 тис. грн. Як бути у такій ситуації?

Питання сплати за енергоносії теж постало досить гостро. Цьогорічна зима була холодною, але ми доклали максимум зусиль, щоб у дитсадках і школах було тепло. В результаті дошкільні та шкільні заклади спожили електроенергії та тепла на суму 1 млн 236 тис. грн. А ми, наголошую, працюємо по 1/12, і ці кошти в бюджеті, знову ж таки, закладені не були. І це теж проблема, яку треба буде вирішувати. Щодо дитячого харчування, то проблема у тому, що сьогодні продукти подорожчали і виникла необхідність додавати кошти за харчування дітей. Але, з одного боку, тендер було проведено на одну суму, і ми не маємо права її змінити, а, з другого боку, ми не маємо можливості на харчування наших дітей додати коштів з міського бюджету, бо бюджет не прийнятий. Ось така абсурдна ситуація. І подібних правових колізій виникає немало.

— Новий очільник області Анатолій Присяжнюк зазначив: «Я створю умови для того, аби усі структури працювали на міського голову, а той — на громаду». Прокоментуйте це.

— Ви знаєте, серед тих, хто до нас приходить на прийом, переважають люди пенсійного віку. І у них уявлення про міського голову склалося ще з радянських часів, коли перший секретар райкому партії вирішував будь-які питання. Сьогодні у мене таких повноважень немає, але люди продовжують іти з різними питаннями типу «Мені погрожує сусід, а міліція не реагує на мої звернення», «У мене не працює телефон», «У мене заборгованість по виплаті заробітної плати» і т. д. Я, звичайно, намагаюся допомогти людям, але все вирішується на особистих стосунках. Добре, якщо начальник міліції відреагує так, як слід, хоча він мені не підпорядковується і призначення людей на цю посаду відбувається навіть без погодження. Тому у цьому випадку необхідно відновити стару структуру, щоб співпраця усіх існуючих у місті структур із міським головою була на користь громаді.

Переглядів:: 9
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x