loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Бориспільці вишиватимуть рушник-оберіг міста

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Вишиті рушники споконвіку були оберегами українських осель. Сьогодні вишивки — це, швидше, мистецтво, аніж предмети домашнього вжитку. Майстрині часто віддають перевагу вишиванню картин. Проте ставлення до рушника залишається, як завжди, трепетним і шанобливим.
Напевне, тому, коли виникла ідея об’єднати Україну спільною справою, для цього був обраний саме рушник.
У 2007 році всеукраїнський рушник довжиною 9 метрів і шириною 75 сантиметрів вишивали представники всіх регіонів нашої батьківщини. І кожен з них відображав на вишитому полотні стиль та колорит рідного краю.
Бориспіль — місто невелике, але багате на талановитих майстринь-вишивальниць. Тож ідея створити для Борисполя вишитий рушник, який би відображав наші історичні традиції і став би оберегом для міста, виникла не на порожньому місці.
Перше зібрання з цього приводу відбулося напередодні Великодня у приміщенні Бориспільського державного історичного музею. Щоправда, воно виявилося не вельми багатолюдним. Але це був саме той випадок, коли кількість не вплинула на результат. Адже найважливіше рішення було прийняте: бориспільському рушникові бути!
Визначилися також із розмірами виробу: 90 сантиметрів ширина та 7 метрів довжина. Ширину визначали відповідно до можливостей фабрики, яка ткатиме полотно. «Сім — щастя всім», — стало ключовою фразою, яка визначила довжину виробу. Щодо техніки вишивання всі учасники зібрання були одностайними: робота виконуватиметься хрестиком.
Директор музею Наталія Вікторівна Йова систематизувала відомості про традиційну бориспільську вишивку, якою володіє музей, і надала учасникам інформацію про стилі та візерунки нашого краю, починаючи із найдавніших часів. Вишиватиметься рушник у традиційній для Бориспільщини червоно-чорній гамі. Обов’язковим елементом виробу має стати герб міста.
Над остаточним варіантом орнаментів, якими буде розшито бориспільський рушник, робота ще тільки розпочалася. Кожен, хто має схеми візерунків, які можуть стати частиною рушникового орнаменту, має змогу надавати свої пропозиції до Бориспільського історичного музею. Полотном і нитками для вишивання забезпечить майстрів міська влада. До участі у роботі над рушником запрошуються всі бажаючі, всі, хто вміє і любить вишивати. Чим більше учасників буде залучено до цієї роботи, тим потужніший оберіг отримає місто Бориспіль. На цьому наголошували всі учасники першого організаційного зібрання. Тож було вирішено, що майстрині-вишивальниці збиратимуться для роботи як у приміщенні музею, так і вуличними та будинковими громадами у зручному для всіх місці, а також у школах. Окрім того, буде можливість працювати над виробом індивідуально, у домашній обстановці. Щоб кожен міг докласти своїх знань і умінь для великої загальноміської справи.
Для тих, хто на перше місце ставить матеріальну складову питання, повідомляємо: «гонорарів» за цю роботу не передбачається.
З ідеями і пропозиціями щодо орнаментів та участі у вишиванні можна звертатися до Бориспільського історичного музею. Його обрано центром координації робіт з вишивання рушника.
Адреса: Київський Шлях, 89.
Телефон: 6-79-82.

Інна Кринична

Источник

Переглядів:: 3
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x