loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Бориспільська міська книгарня для дорослих (бібліотека)

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Бориспільська міська книгарня для дорослих (бібліотека)

Перша бібліотека в Борисполі з’явилась у 1895 році. Тоді при волосному правлінні відкрили громадську бібліотеку-читальню. Книг і газет там було небагато, але їх можна було взяти для індивідуального читання.

Після жовтневого перевороту в 1917 році в Борисполі відкрили бібліотеку для всіх бажаючих. Основу її книгофонду склали конфісковані в поміщика Камінського книги. В 1921-1922 роках нова влада конфіскувала в комерсанта Ейдельмана будинок під клуб, куди привезли меблі та чотири підводи книг російської та зарубіжної класики. Чимало книг було іноземними мовами. Хоча книги й були, але не було кому працювати, тому в 1923 році книги віддали в одну з бібліотек Києва.

Роком заснування районної бібліотеки в Борисполі прийнято вважати 20-ті роки минулого століття. Саме тоді з’явилась невелика бібліотека, організатором якої була Нюра Малютіна. В 1930 році – в будівлі маєтку поміщика Трепова – відкрили клуб, де знайшлося місце для бібліотеки. Завідував нею Когорець Микола Юхимович. Це й було початком створення районної бібліотеки.

Із часом книгарня розширилась, збільшивши фонди до 12 тисяч книг. Працювали дорослий і дитячий абонементи. Піць Павло Тимофійович обслуговував дорослих читачів, Крижова Варвара Олександрівна – дітей.

Станом на 1941 рік книжковий фонд районної бібліотеки складав близько 35 тисяч книг.

Під час фашистської окупації Борисполя, окупанти повністю знищили бібліотеку, а Когорця Миколу Юхимовича, завідуючого бібліотекою, розстріляли.

Відновили бібліотечну справу в 1945 році. 5 жовтня надійшло розпорядження Облвиконкому про відкриття у Борисполі районної бібліотеки. Розмістилась вона в будівлі, де тепер установа Бориспільського казначейства. Завідувачкою призначили Оксану Яківну Яцюту, бібліотекарем – Шульгу Анастасію Степанівну. Першими книжками в бібліотечному фонді були книги, що їх принесли з дому бібліотекарі та близько трьохсот книг зібраних серед населення.

В 1946 році на придбання книг, періодики, на господарські потреби почали виділяти кошти. Щоправда, на той період у бібліотеки не було постійного приміщення. Однак, книгарня працювала, зростав книжковий фонд, збільшувалась кількість читачів.

У 1951 році в районні бібліотеці провели реорганізацію: з її фондів виділили дитячу літературу. Це стало початком створення дитячої бібліотеки, яку очолила Клименко Віра Михайлівна.

1956 року в Борисполі побудували новий Будинок культури. Під районну бібліотеку віддали другий поверх. Тут були: абонемент, читальний зал, книгосховище, методичний відділ. Це була одна з кращих бібліотек області. Сюди запрошували гостей із Угорщини, Польщі, Англії, В’єтнаму, Асоціації бібліотечних працівників США, які вивчали бібліотечну справу Радянського Союзу. Постійним відвідувачем бібліотеки був і відомий різьбяр Петро Верна.

Поряд із роботою бібліотеки в місті паралельно створювались книгарні в селах. Завдяки цьому в 1977 році кожне село Бориспільського району мало свою бібліотеку. Як наслідок, було прийняте рішення централізувати бібліотечну мережу, що об’єднало районну, дитячу та 37 сільських бібліотек в єдину систему. Сталось це в 1978 році. Цього ж року бібліотеку для дорослих розмістили в новому приміщенні, в якому працює і сьогодні.

2004 року бібліотечну галузь району децентралізували. На базі центральної районної, дитячої та бібліотеки філії мікрорайону «Бориспільський» створили міську централізовану бібліотечну систему (МЦБС), а фонди сільських бібліотек передали на баланс сільських рад. Станом на сьогодні, до складу Бориспільської МЦБС входять 3 книгарні: міська центральна бібліотека, міська дитяча бібліотека та бібліотека-філія.

В приміщенні центральної міської бібліотеки 2010 року був відкритий культурно-мистецький інформаційно-довідковий центр. У бібліотеках системи постійно проводяться масові заходи, влаштовуються зустрічі з цікавими людьми, експонуються виставки українських та місцевих художників і майстрів декоративно-прикладного мистецтва, проходять презентації книг, діють клуби за інтересами.

Бібліотечний фонд налічує майже 73 тисячі примірників книг та періодичних видань. Протягом року бібліотеками системи користуються близько 10 тисяч користувачів. У бібліотеках постійно проводяться масові заходи з популяризації книги та читання, мистецькі виставки, влаштовуються зустрічі з цікавими людьми.

Бориспільська МЦБС є міським центром надання послуг доступу до офіційної інформації, спілкування та громадської активності. Мета – забезпечити право людей на інформаційне обслуговування. Бібліотека – комфортний простір для книги і читача, тут цікаво і затишно, є доступ до Wi-fi та комп’ютери, якими можна користуватися безкоштовно. В бібліотеках створені зони для відпочинку, дитячі куточки, щоб відвідувачі могли з користю проводити своє дозвілля.

Одне з головних напрямків роботи залишається національно-патріотичне та правове виховання молоді: популяризація літератури з краєзнавства та профорієнтації, допомога шкільній програмі. Бібліотеки системи і надалі залишаються територією добра, толерантності та єдності. Внутрішньо-переміщені особи, які залишили рідні домівки на Сході України і Криму, учасники АТО та члени їхніх родин, люди з особливими потребами знаходять допомогу і підтримку в бібліотеках.

В міській бібліотеці – у співпраці з Бориспільським територіальним центром надання соціальних послуг – 2014 року створений Університет третього віку, де літні особи проходять безкоштовне навчання з комп’ютерної грамотності.

Для реалізації творчих здібностей користувачів у міській бібліотеці (в рамках проекту «Творча майстерня» (2013-2019)) проводяться майстер-класи, виставки творчих робіт, заняття з арт-терапії, зустрічі з творчими особистостями, письменниками та поетами.

Із метою забезпечення потреб читачів в інформації про Євроінтеграцію України в центральній та міській дитячій бібліотеках створені Пункти європейської інформації (ПЄІ), де проводяться бесіди, огляди літератури та інформаційні повідомлення з даної тематики. Протягом 2015-2019 років у читальному залі міської бібліотеки діє проект «Бібліоглобус», в рамках якого щоквартально проходять літературні подорожі країнами Європи та світу.

Міська центральна бібліотека
Директор: Кручиніна Жанна Борисівна
Адреса: м. Бориспіль вул. Європейська, 6
Графік роботи відділу обслуговування читачів:
Вт-Пт – 10:00-19:00
Сб-Нд – 10:00-17:00

Наші контакти:
Телефон: (04595) 6-10-24
Сайт МЦБС: http://www.mcbs.org.ua/
E- mail: info_biblioteka@ukr.net
Сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/pg/biblio.boryspil/posts/?ref=page_internal
Instagram: https://www.instagram.com/biblioboryspil/

Переглядів:: 1
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x