loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Будинок органічний, як сама природа

08.10.11

Будинок органічний, як сама природа

У селі Велика Олександрівка Бориспільського району зводиться великий приватний будинок, який дуже відрізняється від інших. Нетрадиційний будівельний матеріал (глина, солома), незвичні технології роботи будівельників привертають увагу мешканців і гостей села.

Сьогодні все більшої популярності в Україні набуває екологічно чисте будівництво. Українці починають розуміти, що так зване «євробудівництво», «євроремонт», де переважають різноманітні будівельні матеріали, які виготовляються з використанням небезпечних хімічних речовин, часто шкідливі для здоров’я і довкілля. Від будівництва із застосуванням сучасних технологій залишається багато відходів, які потрібно утилізувати. Тож земля вже переповнена смітниками, які, наче рани, не загояться тисячоліттями…

Наші пращури жили у гармонії зі світом. Вони добре усвідомлювали, що людина — це частина Природи, тому все, що з землі народилося, і йде у землю. Ще століття-два тому більшість українців будували свої хати із глини, соломи, води, дерева, землі, щоб те житло, послуживши людині, природно злилося із землею. Та й одяг наші предки шили з льону, конопель або шкури тварин; користувалися екологічними предметами побуту.

Останнім часом люди все частіше починають задумуватися: яку ж екологію ми залишимо для своїх нащадків? У світі відроджується практика будівництва помешкання із екологічно чистих матеріалів. В Україні запроваджують забуте зведення житлових будинків із саману. Найчастіше їх можна зустріти на Полтавщині. Саме там і переймали досвід будівельники, які працюють у селі Велика Олександрівка. У наших краях житло із глини — велика рідкість. Але переваги — неймовірні! Такий будинок «дихає» і зберігає здоров’я мешканців. Адже саман — це матеріал, що складається з глини, води, соломи, землі та піску. Це давній, випробуваний часом, матеріал. Життєздатність саману доведена століттями, а, може, й тисячоліттями. Будинок із саману теплий, має позитивну енергетику, як і все природне. Будівельні матеріали з глини не викликають алергії, оскільки вона поглинає шкідливі для здоров’я речовини. Використання глини значно дешевше. Окрім того, глина не горить у полум’ї.

Проте глина не придатна для стін під душову і ванну кімнати. Боїться такий будівельний матеріал і водяних потоків. Тож у тих місцевостях, де трапляються повені, зовнішні стіни можна вкривати деревом або вапняною штукатуркою. Проте переваг у екологічно чистого будівництва значно більше. До того ж, сьогодні людство використовує надто багато ресурсів, тому наступним поколінням може нічого не залишитись. Та й використання екотехнологій дозволить запобігти прискоренню глобального потепління. А використання для життєдіяльності того, що подарувала нам природа, — це і є природним.

Переглядів:: 1
Опубліковано в Новини

ПУБЛІКАЦІЇ ЗА ТЕМОЮ

guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x