loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Будівництво пантеону пам’яті в борисполі триває

24.07.09

На початку минулого року на занедбаному Книшовому цвинтарі в Борисполі розпочалися роботи по створенню тут пантеону Пам’яті. Останки близько тисячі покійників було викопано і перенесено до двох великих братських могил, а територію площею чотири гектари розчищено. Таке масове перепоховання в Україні здійснено вперше.
Згідно з архітектурним проектом, на території пантеону мають розміститися пам’ятники жертвам комуністичного Голодомору, сталінських репресій, чорнобильської катастрофи, «афганської» та Другої світової воєн. Центральним фрагментом меморіалу має бути пам’ятник авторові національного Гімну України Павлові Чубинському. Той, що нині існує, як дехто вважає, стоїть на його могилі. Насправді могили Чубинського давно немає, її на початку тридцятих років знищили, стерли з лиця землі комуністичні вандали.
На початку 1990-го бориспільські рухівці самостійно, без будь-якого сприяння влади, встановили на Книшовому цвинтарі пам’ятний дубовий хрест і насипали символічну могилу. Пам’ятаю, як із допомогою старовинних фотографій, які надав директор історичного музею, на жаль, нині покійний Віктор Іванович Йова, ми визначили приблизне місце поховання Павла Чубинського. Я в тому місці забив кілок, сказавши: «Ось тут, хлопці, будемо копати». Згадав цей випадок тепер, кілька днів тому, зайшовши на територію майбутнього меморіалу. Там уже працювала будівельна техніка.
Грейдерист будівельної організації «Будленд» Петро Іванович Бутенко (на фото) показав мені на кілочок, забитий у землю майже в центрі колишнього цвинтаря, і сказав: «Ось тут, на цьому місці буде
курган з пам’ятником Павлу Платоновичу на вершині».
Стало спокійніше на душі, що наша рухівська праця 20 років тому не була марною і роботи з будівництва меморіалу після кількамісячного затишшя відновлено. Учасники тих подій — хоч їх нині ніхто й не загадує — горді, що першими розпочали справу із вшанування пам’яті Павла Платоновича ще в ті часи, коли сам Гімн був під забороною комуністичної влади.
Володимир БІЛКЕЙ

Источник

Переглядів:: 1
Опубліковано в Новини

ПУБЛІКАЦІЇ ЗА ТЕМОЮ

guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x