loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Чи можна звільнити працівника за станом здоров’я

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Серед численних підстав для звільнення працівника в Кодексі законів про працю України (далі – КЗпП) зазначено таке, як звільнення за станом здоров’я. Така підстава звільнення цікава своєї процедурою, яка не регламентована трудовим законодавством.

Звільнення за станом здоров’я може відбуватися як з ініціативи працівника (ст. 38 КЗпП), так і з ініціативи роботодавця (п. 2 ч. 1 ст. 40 КЗпП).

Щодо звільнення з ініціативи працівника, то тут досить написати заяву про звільнення за власним бажанням і додати документ, який підтверджує неможливість подальшого виконання трудових обов’язків (наприклад, висновок лікарсько-консультаційної комісії).

Хоча звільнення і буде відбуватися за власним бажанням, але за умови пред’явлення такого медичного висновку на вимогу працівника, роботодавець повинен звільнити такого співробітника без відпрацювання 14 днів.

Що стосується звільнення з ініціативи роботодавця у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок стану здоров’я, які перешкоджають продовженню даної роботи, то тут все набагато заплутаніше.

Ми вирішили звернутися до Державної служби з питань праці (далі – Держпраці) для надання відповідей на такі питання:
1. Яким чином можна виявити невідповідність працівника займаній посаді за станом здоров’я, зокрема, якщо працівник згідно зі ст. 17 Закону України «Про охорону праці» не повинен проходити медичні огляди?
2. Яка процедура звільнення за такими основами?
3. Яким медичним документом повинно підтверджуватися невідповідність працівника займаній посаді за станом здоров’я?

Згідно п.3.8 наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій» від 21.05.2007 № 246 (далі – Порядок) роботодавець забезпечує за свій рахунок позачерговий медичний огляд працівників:
– За заявою працівника, якщо він вважає, що погіршення стану його здоров’я пов’язане з умовами праці;
– За своєю ініціативою, якщо стан здоров’я працівника не дозволяє йому виконувати свої трудові обов’язки.

З огляду на відповідь служби Держпраці, медичним документом, який підтверджує невідповідність працівника займаній посаді за станом здоров’я є заключний акт за результатами періодичного медичного огляду працівників за встановленою формою.

Детальніше з відповіддю Держпраці Ви можете ознайомитися нижче.

Насамкінець зазначимо, що на нашу думку, нормативно визначена процедура звільнення за п. 2 ч. 1 ст. 40 КЗпП є досить неточною з таких міркувань.

Згідно п.1.3 Порядку та ст. 17 Закону України «Про охорону праці» обов’язкові попередні (під час прийняття на роботу) і періодичні (протягом трудової діяльності) медичні огляди проводяться для працівників, які зайняті на важких роботах, роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці або таких, де є потреба в професійному доборі, та щорічно для осіб віком до 21 року.

У вищезгаданому п.3.8 Порядку йдеться про позачерговий медичний огляд, а медичний документ, що підтверджує невідповідність працівника займаній посаді за станом здоров’я є заключний акт за результатами періодичного медичного огляду працівників.

Незрозумілим залишається наступне: якщо працівник не підпадає під перелік осіб, які повинні проходити медичні огляди, то якими правовими методами, і на підставі якого нормативно-правового акта можна змусити людину проходити медичний огляд для встановлення невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я?

Звідси і виникає питання про медичний документ, який підтверджує таку невідповідність.

Відповіді законодавство поки не дає.

Переглядів:: 1

Автор публікації

Офлайн 2 дні

admin

0
Коментарі: 2Публікації: 7863Реєстрація: 08-03-2022
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x