loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Чи потрібні ЖКГ приватні інвестиції?

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Наша країна нагадує великий хворий організм. Одна з найбільш болючих точок – горезвісні ЖКГ. Якщо б можна було подивитися на проблеми міст нашої «різнобарвної» батьківщини, з висоти пташиного польоту через який-небудь «детектор суперпроблемності», то над кожним містом червоним загорілося б «ЖКГ». Не виключенням є і м. Бориспіль. Холодні і брудні під’їзди, прогнилі комунікації, фонтани з прорваних труб, поточні по «просторах» міських підвалів. Довго можна було б вправлятися в дотепності, але як кажуть: «Було б смішно, якби не було так гірко».

Про проблеми ЖКГ м. Борисполя та способи їх вирішення докладно розповів у інтерв’ю депутат міської ради Годунок Ярослав.
Ярослав Миколайович, що Ви думаєте про стан сучасного ЖКГ? Чи дійсно потрібне масштабне реформування?

Ярослав Годунок – Стан ЖКГ – це та проблема, яка хвилює кожну людину в нашій країні тому, що це наш побут – житло, тепло, вода. І на превеликий жаль, ця галузь перебуває на межі краху. І на жаль, для економіки вона є збитковою, тому я вважаю, що тільки реформування дозволить їй вийти з цього стану.

Для прикладу давайте подивимося на стан житлового фонду. Близько ¾ житлових будинків у місті потребують капремонту. З 80% всіх хрущовок взагалі повинні негайно виселити людей і провести там серйозні ремонтні роботи – це споруди вже несуть реальну небезпеку для життя, їх ресурс давно вичерпаний. А адже третина населення якраз і живуть у таких будинках – в перших хрущовських серіях. Якщо проблемою не занятся кардинально, багато будинків дуже скоро взагалі можуть почати просідати і рушитися.

І проблему цю потрібно вирішувати в комплексі. Необхідно врахувати всі напрямки: воду і водовідводи, гаряче водопостачання, житловий фонд, звалищного полігони і т.д.

Про необхідність реформування ЖКГ не раз говорили багато представників влади. Але ситуація тільки погіршується. Як Ви вважаєте, в чому причина?

Ярослав Годунок – На недавньому засіданні нашої експертної комісії з питань житлово-комунального господарства, я озвучив організаційні питання діяльності комісії і реальні кроки, з яких необхідно починати реформування ЖКГ. Головні цілі – подолати монополізм на ринку комунальних послуг, стимулювати «здорову» конкуренцію серед їхніх постачальників. Необхідне створення національної комісії з регулювання тарифів на опалення і воду, яка б стежила за методикою формування цих тарифів, за правильністю їх нарахування. Далі потрібно замінити комунальні субсидії адресною соціальною допомогою – це буде більш справедливий підхід до тих, хто змушений рахувати кожну копійку. Настав нарешті час реалізовувати програму по забезпеченню населення якісною питною водою.

З чого б Ви, як депутат Бориспільської міської ради, запропонували починати?

Ярослав Годунок – Думаю, з об’єднання тих, хто потребує послуг цього самого ЖКГ. Уряд нещодавно дало зрозуміти: держава буде фінансувати ремонт будинків, але тільки тих, де були створені ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків), і де проводиться практична робота. Особисто я солідарний з такою установкою уряду – вона фактично підштовхує мешканців до того, щоб вони створювали ОСББ.

Тобто, замість нинішніх співробітників ЖЕКів прибирати під’їзди, лагодити труби будуть самі мешканці?

Ярослав Годунок – Не хвилюйтеся, працівники ЖЕКів нікуди не зникнути. Хто б, чого б не говорив, але, на мій погляд, серед них досить професіоналів, і вони повинні поступово перейти на роботу в ОСББ. Їх необхідно залучати до обслуговування будинків, які управляються мешканцями. Колишні слюсарі, сантехніки ЖЕКів будуть зацікавлені в добросовісній роботі, адже вони будуть обслуговувати конкретні будинки, де оплата праці залежить від якості виконаної роботи. Це вигідно як об’єднанню співвласників багатоквартирних будинків, так і працівникам, оскільки розмір їх зарплати буде залежати від зробленої роботи.

Запорукою успішної роботи ОСББ має стати як мінімум створення стабілізаційних фондів. Це загальний гаманець – скарбничка, який щомісяця вносять гроші самі мешканці. Ці кошти накопичуються та використовуються в міру необхідності.

Але для проведення реформ потрібні кошти. За рахунок чого Ви пропонуєте реформувати ЖКГ?

Ярослав Годунок – Моя позиція полягає в тому, що необхідно впустити приватного інвестора в сектор ЖКГ, який проведе модернізацію комунального господарства. Передача об’єктів та мереж ЖКГ в оренду або власність приватним Івесторе допоможе підвищити якість послуг і встановити конкуренцію серед постачальників комунальних послуг. У Європі сектор ЖКГ дуже привабливий для бізнесу, так як попит на комунальні послуги – постійний.

На сьогоднішній день ЖКГ базується на місцевих органах самоврядування. Вони управляють цією системою. І Ви пропонуєте повністю відмовитися від ЖКГ?

Якщо говорити про досвід інших країн, то скрізь у світі сфера ЖКГ або приватна, або змішаного типу – з державними і комунальними частками. На сьогоднішній день місцевим радам не вистачає грошей на те, щоб проводити амортизаційні відрахування, капремонти. Тому, одним з виходів стане передача цілісних майнових комплексів в оренду або приватизацію. Але при цьому роль місцевих рад не зменшується. Ми пропонуємо створення підприємств зі змішаним капіталом, в якому є і приватні інвестиції, і суспільне майно. Місцеві органи виконають контролюючу роль.

Довідка
Ярослав Годунок, депутат Бориспільської міської ради, президент благодійного фонду “Надія”

Переглядів:: 1
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x