loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Чи станеться в Борисполі землетрус

17.03.10

Уже кілька днів Україною бродить привид кінця світу, а точніше, землетрусу, який орієнтовно станеться найближчим часом. До такого сміливого висновку дійшли авторитетні спеціалісти румунського інституту геофізики. Сейсмологи попереджають світову спільноту, що для України це буде нечуваний за розмахом і силою землетрус, якого ще не було в нашій країні.

Погрожує українцям із мороку своїх глибин давньогрецький бог земних надр Плутон із південної частини Карпатських гір, які ще називають горами Вранча. Саме там знаходиться найбільш сейсмонебезпечна зона Східної Європи — за 200 кілометрів од столиці Румунії.

Землетрус силою 8 балів, який стався 4 березня 1977 року з епіцентром у тому клятому місці, приніс нечуване лихо — лише в Бухаресті загинули 17 тисяч жителів. Докотилася тоді підземна хвиля й до Київщини. Але вона, послаблена до трьох з лишком балів, здатна була хіба що викликати тремтіння шибок, погойдування люстр, подзенькування посуду та падіння курей із сідал. Ніхто в наших краях не думав, що то був справжній, хоча й несильний, землетрус.

Через 13 років, коли сталося подібне, бориспільці вже з більшим острахом поставилися до підступів Плутона. Багато з них із п’ятиповерхівок повибігали на вулицю стривожені, перелякані з дітьми, документами, ковдрами…

Яка ж нині ймовірність того, що прогноз румунських сейсмологів збудеться?

Заступник директора Інституту геофізики Академії наук України академік Олександр Кендзера говорить:
— Хотілося б заспокоїти людей, що лихо їх обмине, однак я цього зробити не можу з однієї простої причини: частина території України, зокрема, західні, південні і південно-західні її частини, належать до так званого сейсмоактивного поясу нашої країни. Якщо станеться землетрус – він так чи інакше торкнеться й інших регіонів. Найбільш відчутними коливання будуть на південно-західних теренах Одеської області. Дійдуть вони й до столиці.

Убивають людей не землетруси, а погано зведені будинки. Тому дуже великого значення в наші дні набуває сейсмостійке проектування та визначення сейсмостійкості наявних споруд. Раніше міцність практично всіх будівель у сейсмонебезпечних регіонах України розраховувалася на землетруси силою в 6 балів, а сейсмічної небезпеки в районах із імовірністю землетрусів меншої сили ніхто не визначав. Проте зараз стало зрозуміло, що старі будівлі через їхню зношеність можуть бути зруйновані і при землетрусах навіть нижчої бальності.

Учений повідомив, що на сьогодні в Україні працюють 37 сейсмічних станцій, які, незважаючи на вкрай погане державне фінансування, на належному рівні виконують свою місію з попередження сейсмічних явищ. Однак, підкреслив він, спрогнозувати точний час виникнення землетрусу і його силу не можна.

З усього сказаного останнім часом спеціалістами у галузі сейсмогеології можна зробити лише один висновок: землетрус у Борисполі таки буде. От тільки невідомо коли: завтра чи через тисячу років.

Переглядів:: 1
Опубліковано в Новини
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x