loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Чого чекати від природи навесні

16.02.10

У МНС прогнозують, що повінь буде найбільшою за останні 30 років. Чи призведе танення снігу до весняних паводків у Бориспільському районі? Саме про це розмова із начальником відділу з питань надзвичайних ситуацій Бориспільської райдержадміністрації Володимиром Петренком.

Володимире Михайловичу, які прогнози щодо можливої повені у нашому районі?
— Прогнозують, що рівень води і повінь у Бориспільському районі нинішньої весни можуть бути такими, як у 1979 році. Така ситуація складається не тільки в Україні, а й у Росії та Білорусі. Особливо багато снігу у лісових зонах. Вітри також сприяють цьому, адже сніг змітається у ліси і там накопичується. Сьогодні у межах басейну Дніпра кількість снігу перевищує норму у 2,5 рази.

Чи дістанеться вода до житлових будинків мешканців нашого району?
— У Бориспільському районі є такі лугові поля, які затоплюються щороку навесні (поблизу Гнідина, Вишеньок і Процева). Території лугів, де збудовані котеджні містечка, садові товариства, підпадають під пряму загрозу затоплення. Ці будинки, безперечно, будуть «плавати». Такому ризику підлягають і маєтки, збудовані з боку Козина. Частково, згідно із прогнозами, будуть підтоплені і будинки місцевих мешканців, які збудовані у низинах. Але катастрофічного затоплення не передбачають. Проте, детальніші висновки щодо можливих паводків наприкінці лютого має надати Гідрометцентр України.

Рівень повені залежатиме від багатьох факторів. Наприклад, різке підвищення температури повітря призведе до швидкого танення снігу і наповнення усіх водойм. Інша ситуація, коли вдень буде плюсова температура, а вночі — мінусова, коли сніг танутиме поступово, тоді рівень води буде значно нижчим.

Прикро, що деякі ЗМІ пишуть, ніби вода у Дніпрі підніметься до 10 метрів. Це створює нікому не потрібну паніку.

Люди середнього і старшого віку пригадують зими ще більш сніжні і суворі. Розповідають, що в окремих селах плавали човнами від хати до хати.
— Звичайно, таке і я пам’ятаю. Я — корінний мешканець Борисполя. То пригадую, як у дитинстві їздив до родичів у Вишеньки. Там будинки були збудовані на палях. У кожного господаря на подвір’ї був човен, щоб на випадок повені можна було перепливти по селу. Ще у середині ХХ століття повені для окремих населених пунктів Бориспільщини були звичним явищем. Так було у Гнідині, Процеві, Жовтневому. Так і говорили, що люди живуть «на воді». Це вже потім побудували захисні дамби, змінивши ситуацію.

Тож там, де збудована дамба, загроза повені значно менша? Наприклад, у селі Кийлів.
— Все залежить від того, який рівень води буде у Дніпрі. Село Жовтневе розміщене на березі р.Павлівка. Зараз ця річка дуже заболочена. А коли не було дамб, то Павлівка була повноводною притокою Дніпра. Після будівництва греблі Київської ГЕС і початку формування водосховища прорахували, що, наприклад, якщо підняти воду у водосховищі, то рівень води у р. Павлівці буде нижчим, ніж рівень води у водосховищі. Так сьогодні і є. Насосна станція збудована саме для того, щоб перекачувати воду із Павлівки, обвідного каналу, що йде від Процева, і перекидати у Дніпро. У Переяславі-Хмельницькому дещо потужніша станція перекидає води р.Трубіж у водосховище. Саме для цього побудовано захисну дамбу. Інакше б водосховище розлилось по величезній території, тому зробили високу дамбу, яка йде до Процева, і низьку дамбу — від Процева до Осокорків.

Проте, якщо рівень води підніметься у водосховищах до граничних позначок, то і грунтові води, і води у малих річках також піднімуться. У Жовтневому, Кийлові підтоплення, безперечно, будуть. У першу чергу, вода буде на тих подвір’ях, у льохах, де низина. У Кийлові «попливуть», наприклад, дачі навпроти стихійного пляжу.

Вже зараз у Кийлові у низовині піднявся рівень грунтових вод через те, що замулився канал, який веде до насосної станції. А щоб його розчистити, потрібні техніка, кошти.

Чи загрожує паводок Сошникову, Старому та селу Ревне?
— У минулому році Бортницьке міжрайонне управління водних ресурсів зробило дуже велику роботу: за державні кошти почистили р. Карань, яка йде через Старе і Сошників. Щовесни у багатьох погребах села Сошників стояла вода, оскільки Карань була замулена. Тож тепер загрозу підтоплень ліквідували.

На Бортницькій станції аерації потужність насосної станції, яка скачує воду, достатня, щоб перекачати воду у Дніпро, недопустити її надходження на мулові поля поблизу Ревного.

Переглядів:: 1
Опубліковано в Новини
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x