loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Cтратегія виживання ЖЕКів

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Навряд чи багато хто переймається питанням, звідки беруться зручності у наших будинках? Нам відомо, що тепло подає тепломережа, воду та каналізацію забезпечує водоканал, електрику — РЕМ. Але нюанс у тому, що всі ці організації відповідальні за свою послугу тільки до будівлі. Далі вже — царина ЖЕКів. І якщо «пропадає» світло у квартирі або виникають проблеми з водою чи теплом на окремо взятому «стояку», звертатися маємо до ЖЕКу. І звернутися можемо в будь-який час дня і ночі.

Багатоповерхівка — це будівля із надзвичайно складною інфраструктурою. І підвали у них — то не просто цокольний поверх. У тому мереживі труб та електричних кабелів, якими будинок «обплетений» від підвалу і до технічного поверху, без спеціальної підготовки не розібратися.

І коли ми підписували із ЖЕКом договір про обслуговування, зобов’язувалися оплачувати не лише прибирання будинку і подвір’я та вивезення сміття, але й роботи по забезпеченню життєдіяльності всієї будівлі.

За що ми платимо ЖЕКам?
Ми вже давно не сподіваємося, що ЖЕК за свої кошти замінить нам старий унітаз, якщо той відпрацював визначений термін. Після того, як переважна більшість квартир стали приватизованими, відповідальність ЖЕКів за внутрібудинкові мережі завершується після першого крана у помешканні власника. Безкоштовно у приватних оселях виконуються тільки аварійні роботи, від яких залежить життєзабезпечення усього будинку. Усі інші роботи також можна замовити в цьому ж підприємстві, тільки вже за додаткову плату. На ці роботи існують відповідні розцінки.

Варто зазначити, що у Борисполі є ЖЕКи не лише комунальної власності. Хоча саме ЖЕК-1 і ЖРЕУ відповідають за найбільшу кількість житлових будинків, багато з яких можна назвати «пенсіонерами». ЖЕКи будівельних компаній «Укрвійськбуд», «Агробудмеханізація» та «Тіара» обслуговують досить нові, збудовані ними багатоповерхівки.

Відповідно до законодавства, усі тарифи (навіть за користування ліфтом) розраховуються залежно від площі вашої оселі. Тому в усіх документах вказується вартість обслуговування одного квадратного метра житла.

Максимальна вона для багатоповерхових будинків з ліфтами — 1 грн 58 коп. за 1 кв. м. Ця сума однакова для всіх ЖЕКів міста. Вона може бути тільки меншою, адже у місті є будинки без ліфтів, будинки, де прибирання та деякі інші роботи по їх обслуговуванню виконують самі мешканці. Відповідно, вони і не сплачують за такі послуги. Кожен власник квартири, укладаючи із ЖЕКом договір на обслуговування, отримує спеціальний додаток, де розписані всі послуги, закладені у тарифі на обслуговування саме його оселі. Але питання все одно виникають.

Спробуємо разом зрозуміти складники квартирного тарифу дев’ятиповерхівок, щоб розуміти, які послуги можемо вимагати, зокрема, із міських ЖЕКів.

Насамперед, із суми 1,58 відразу вираховуються суми, по яких ЖЕК є тільки посередником у прийманні платежів: по 22 коп. з кожного квадратного метра перераховується ліфтовикам і по 12 копійок у комунгосп за вивезення сміття.

І на утримання будинків залишається 1 грн 24 коп. Найбільша складова цієї суми — 26 коп. — прибирання. Це не лише сходові клітки та прибудинкові території, але й підвали та технічні поверхи, також вивезення побутових відходів, які не поміщаються у сміттєві баки. 24,2 коп. ми платимо за обслуговування внутрібудинкових мереж. Ще 23,6 коп. передбачено на інженерні системи та зовнішні елементи благоустрою. Сюди, наприклад, входить заміна скла на вікнах сходових кліток, зазвичай, побитого самими ж мешканцями будинків.

На ремонт спортивних та дитячих майданчиків виділяється аж 12,4 коп., у 8,7 коп. обходиться освітлення місць загального користування. 14,3 коп. сплачується на утримання транспортних засобів та механізмів, а в 5,6 коп. обходиться жителям утримання аварійно-диспетчерської служби. До речі, завдяки двом останнім рядкам тарифу до будинку навіть серед ночі виїжджає аварійна бригада, якщо трапиться аварія навіть у окремо взятій квартирі. У тарифі також передбачено 6 коп. на підготовку будинків до зими та 0,6 коп. на дератизацію та дезінсекцію.

Це все, що можуть пообіцяти нам ЖЕКи. За більшу кількість послуг довелося б і більшу суму сплачувати.

Вижити б, хоч як-небудь
Але навіть нинішньої суми оплати, досить великої для багатьох мешканців будинків, уже недостатньо, щоб підприємства працювали не на збиток. Начальник управління житлово-комунального господарства міста Володимир Іванович Аврамчук розповів кореспонденту, що ЖЕКи сьогодні знаходяться у надзвичайно скрутному становищі. Тільки на початку лютого вони виплатили своїм працівникам заробітну плату за грудень 2008 року. Діючий тариф покриває затрати не більше ніж на 85%.

ЖЕКи зверталися до міської влади з проханням переглянути тарифи, але сьогодні це недоречно. Тому було проведено розширену нараду за участю міського голови та керівників комунальних підприємств, де перед останніми поставили завдання знайти резерви, відшукати можливості економії, щоб зменшити витрати і не підвищувати тарифи.

На позаминулому тижні відбулися збори трудових колективів обох ЖЕКів, а також КП ВУКГ, де було прийнято колегіальне рішення про скорочення робочого часу. У виконавчому комітеті визначена чітка позиція: ні в якому разі не можна скорочувати робітників. Бо якщо скоротити, то повернути їх буде дуже важко.

Тож найближчі два місяці тарифи для цих підприємств підвищуватися не будуть.

Щоправда, криза принесла і деякі позитивні моменти. Багато працівників робітничих професій звертається у комунальні господарства. Сьогодні вдалося укомплектувати штат електромонтерів у міському комунальному господарстві. Вони постійно давали оголошення, що мають такі вакансії. Сьогодні з’явилася можливість за рахунок резервів самотужки відновлювати вуличне освітлення. Раніше комунальні господарства залучали для цього сторонні організації.

Замкнене коло
Коментуючи ситуацію на своєму підприємстві, начальник ЖЕК-1 Володимир Володимирович Вошкулат наголосив, що більшість споживачів продовжує дисципліновано оплачувати надані послуги. У січні проплата становила близько 85%, цей показник не зменшився у порівнянні з минулим роком. Але заборгованість населення становить сьогодні понад 800 тис. грн. Якщо до цієї суми додати по 40 копійок із кожного квадратного метра, яких не вистачає, щоб покривати затрати на обслуговування житла, картина вимальовується невтішна.

Звичайно, людям довелося обирати між поганим і ще гіршим. Вони віддали перевагу зменшенню робочого часу, а значить і зарплати, перед втратою роботи. Дехто виявив бажання піти у відпустку за власний рахунок. Але примусово у такі відпустки людей ніхто не відправляв.

Адже існує інший бік медалі: якщо люди не працюватимуть, вони не отримають зарплати і не матимуть змоги розраховуватися за комунальні послуги.

У зв’язку зі скороченням робочого часу ЖЕКи не збираються і не мають права економити за рахунок зменшення кількості послуг. Проте деякі послуги вимушені виконувати тільки як аварійні. Насамперед, це сантехнічні роботи, електропостачання… Катастрофічно не вистачає коштів на ремонт дахів та гідроізоляцію стиків — кількість заявок щодо їх протікання не можна співставити із тими мізерними коштами, які закладені в структурі тарифу. Фінансів потрібно у десятки разів більше, ніж закладено в тарифі.

ЖЕКи не єдині, хто опинився у такій складній фінансовій ситуації. Ми всі відчуваємо, що втрачаємо ґрунт під ногами. Але якщо сьогодні, обираючи пріоритети для свого схудлого гаманця, ми відкладемо на потім оплату комунальних послуг, та ще й на невизначений термін, можемо лишитися сам на сам із мереживом труб та електрокомунікацій у багатоповерхівках, які відразу стануть небезпечними для проживання.

Переглядів:: 1
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x