loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Двоставковий тариф, насамперед, — це економічна необхідність!

17.03.10

Двоставковий тариф на послуги централізованого теплопостачання застосовується у Борисполі із жовтня 2005 року. Тоді у пам’яті людей ще свіжими були ситуації, коли через перебої із газом та численні аварії на теплотрасах досить часто траплялися проблеми із подачею тепла. Та й тепломережі нелегко було вчасно розраховуватися за газ, адже до щомісячного тарифу закладалася лише половина затрат на підігрів теплоносія. А споживачі, які обурювалися через перебої із теплопостачанням, досить часто заявляли, що краще б вони платили за опалення протягом осінньо-зимового періоду, але знали, за що платять, аніж сплачували однакову суму протягом усього року.
Саме з метою зменшення фінансового навантаження на споживачів в опалювальний період, порівняно із сезонним тарифом, скорочення збитків тепломережі шляхом наближення доходів від надання послуги з теплопостачання до витрат підприємства та для підвищення якості безперебійного теплопостачання було введено двоставковий тариф. Впровадження двоставкового тарифу бориспільці зустріли із розумінням, і жодних заперечень не виникало. Сьогодні, не в останню чергу завдяки впровадженню нової системи розрахунків, «Бориспільтепломережі» вдалося налагодити безперебійну подачу тепла. Протягом останніх років підприємство розпочинало опалювальний сезон без заборгованості за газ.

Останнім часом на Громадській раді та на сесії Бориспільської міської ради знову піднімається питання про двоставковий тариф на послуги централізованого теплопостачання. Напевне, варто людям ще раз пояснити, що передбачає така система оплати.

Двоставковий тариф — це тариф на послуги з теплопостачання, який складається із вартості обслуговування одиниці приєднаного теплового навантаження та вартості одиниці спожитої теплової енергії (плата за теплову енергію).

Плата за обслуговування одиниці приєднаного теплового навантаження включає в себе витрати підприємства, пов’язані з необхідністю підтримання в робочому стані джерел теплової енергії та теплових мереж. Це сировина та матеріали для забезпечення технологічних процесів, паливо та електроенергія на технологічні цілі, роботи та послуги виробничого характеру, які виконуються іншими організаціями. А також оплата праці, підготовка та освоєння нових потужностей, експлуатація машин та обладнання, загально виробничі витрати, загальногосподарські витрати, податки до бюджету.

Ця частина тарифу не залежить від кількості відпущеної теплової енергії і тому не підлягає перерахунку.

Плата за обслуговування одиниці приєднаного теплового навантаження сплачується кожного місяця протягом року пропорційно до опалювальної площі незалежно від обладнання будинку чи квартири лічильником теплової енергії.

Частина тарифу на теплопостачання, зазначена як «плата за теплову енергію», включає в себе витрати підприємства на вироблення та транспортування теплової енергії. До неї входять витрати на паливо (насамперед, газ) та електроенергію для виробництва і транспортування теплової енергії до споживачів. Оплата цієї частини тарифу проводиться споживачем протягом опалювального сезону. При обладнанні будинку (квартири) тепловим лічильником оплата нараховується відповідно до його показників, а при його відсутності — пропорційно опалювальній площі.

Таким чином, плата за обслуговування одиниці приєднаного теплового навантаження не є платою за окрему послугу, тому що обидві частини тарифу безпосередньо пов’язані із наданням послуги теплопостачання і є складовими собівартості виробництва, транспортування та постачання теплової енергії.

Двоставковий тариф розраховується у відповідності до «Правил розрахунку двоставкового тарифу на теплову енергію та гарячу воду», затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 08.09.2000 р. №191, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 02.11.2000 р. за № 776/4997, та постанови Кабінету Міністрів України № 955 від 10.07.2006 р. «Про порядок формування тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води».

Такий тариф широко застосовується в європейських країнах та багатьох містах України. У Київській області його запровадили і ним успішно користуються вже в 11 містах.

Нині в місті Бориспіль діє двоставковий тариф на теплопостачання. Він встановлений згідно з рішенням виконавчого комітету Бориспільської міської ради від 07.11.2008 року №1098. Хочеться наголосити, погодження тарифу відбувається тільки після того, як усі розрахунки вивчить Державна інспекція з контролю за цінами в Київській області і надасть висновок, що вони обґрунтовані (висновок № 385 від 14 липня 2008 р.)

До речі, тарифи на тепло у Борисполі одні із найнижчих у регіоні.

Життя показало, що застосування тарифу, при якому сплачується однакова щомісячна сума протягом року, незрозуміле людям і ставить під загрозу безперебійне теплопостачання. При сезонному тарифі, повна відсутність оплати влітку обертається занадто великими рахунками за тепло протягом опалювального періоду. І тільки двоставковий тариф дозволяє оптимально збалансувати оплату всіх робіт, які «Бориспільтепломережа» виконує протягом року, уникаючи максимального фінансового навантаження на споживачів.

P.S. Лічильники теплової енергії, встановлені в житловому будинку за адресою: вул. Радгоспна, 6, знаходяться на обслуговуванні КП «ЖЕК-1». Демонтаж їх не проводився. Розрахунки за використану теплову енергію проводяться згідно з їхніми показниками.

Володимир Палінка, директор КПТМ «Бориспільтепломережа»

Переглядів:: 1
Опубліковано в Новини

ПУБЛІКАЦІЇ ЗА ТЕМОЮ

guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x