loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Електронна книга: бібліотека у вашому кармані

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Людина, що читає в громадському транспорті – картина звична. Правда, останнім часом книга дещо видозмінилася – замість пухкого тома, гострі кінці якого впираються в пасажирів години пік, тепер в руках у більшості читачів невеликий електронний пристрій – рідер. І все частіше можна чути, що дні “паперових” видань выдходять у минуле.

Електронна книга, це, власне, не книга як така, а “пристрій для читання електронних книг”. За допомогою нього можна зручно і безпечно для зору читати будь-які літературні твори, що існують в електронному форматі. За твердженнями розробників він продуманий так, щоб очі не втомлювалися.

Це його головна відмінність від популярних смартфонів і комунікаторів. За допомогою цих пристроїв теж можна читати закачані з Інтернету тексти, але через специфіку їх підсвічування це небезпечно для зору читачів.

В електронних же книгах використовується особлива технологія відображення інформації, відома як “електронний папір”. На відміну від дисплеїв телефонів і комп’ютерів електронний папір імітує друк на звичайному папері, формуючи зображення у відбитому світлі. Попросту кажучи, не випромінює світло, а відображає його, як лист простого паперу. Саме ця технологія і дозволила електронним книгам стати більш затребуваними.

Великий плюс рідера полягає в тім, що ви можете вмістити в ньому цілу бібліотеку. Особливо ця ідея сподобалася тим, хто переживає за школярів і студентів. Не потрібно тягати в одному портфелі важкі підручники, легкий і зручний пристрій вмістить їх усі, та й поводитися з ним простіше – поклав на парту і всі уроки він там лежить, тільки кнопку натискай, щоб текст у вікні поміняти.

Але і супротивників електронних книг є чимало. В основному, це люди старшого покоління. Ті, хто не мислить себе без дорогого серцю ритуалу: відкрити нову, що пахне друкарською фарбою книгу, дбайливо перегорнути сторінки, сісти за стіл і заглибитися в читання…

Багато хто і зовсім бачать в ридерах першу ластівку загибелі вітчизняної культури. Мовляв, і так люди книги читати перестали, а тут і зовсім кинуть.

Але згадаймо, як з’явилися перші друковані книги. Російський першодрукар Іван Федоров, який сьогодні уособлює собою прогрес і просвітництво, змушений був залишити Москву і переїхати на периферію держави . А все через те, що співгромадяни вкрай негативно сприйняли новий вид книги – друкований. У ті часи книги писалися від руки виключно церковнослужителями і не були призначені для широких мас.

Вважалося, що книга – священний атрибут церкви, а написане слово настільки важливе, що не можна його вживати вголос, а тільки лише для збереження священних текстів – Біблії, релігійних настанов та іншого, подібного. Переслідувачі Івана Федорова трубили: “Гріх простим читати Апостол і Євангеліє”!

Але, як показує життя, прогрес утримати неможливо. Наприклад, творці Оксфордського словника англійської мови офіційно заявили, що словник припиняє друкуватись у паперовому варіанті. З 2010 року – тільки в електронному вигляді. Причиною послужила… нерентабельність друкованого видання через стрімкий розвиток Інтернету. Тобто, ніхто не хоче купувати друковану версію словника, коли її спокійно можна завантажити з офіційного сайту. От і вирішили творці не витрачати зайві кошти на друкарню, видавців і т. д.

Проте “ховати” друковану книгу теж поки зарано. По-перше, у нас в Україні ще досить багато тих людей, хто її любить і цінує, та й потім прогрес у нас, особливо в регіонах, йде повільно, так що електронна книга туди ще не скоро добереться.

Хоча вже сьогодні є офіційні електронні бібліотеки, які співпрацюють із видавництвами, на сайтах яких будь-який інтернет – користувач може законно купити вподобану книгу, що вийшла. Звичайно, вартість електронної книги набагато нижче, ніж друкованої. Єдине “але”: не всі видавництва поки випускають книги в двох варіантах, тому в електронному вигляді новинки надходять у продаж з деяким запізненням порівняно з друкованою продукцією.

Нам, по суті, випала рідкісна можливість – бачити чергову зміну вигляду книги. І, напевно, не варто це сприймати як катастрофу, а, навпаки, радіти, що книга змінюється разом з суспільством, щоб як і раніше залишатися затребуваною і близькою читачеві.

Однією із найпопулярніших та найзручніших електронних книжок являється PocketBook. До речі, створена в Україні! Продукти компанії PocketBook завжди виділялись високою якістю та зручністю у використанні.

Переглядів:: 1

Автор публікації

Офлайн 2 дні

admin

0
Коментарі: 2Публікації: 7863Реєстрація: 08-03-2022
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x