[Перша частина] Ще один цікавий документ, який, за свідченням А.В. Стороженка, зберігався в бібліотеці Київської духовної академії серед паперів Київського Пустинно-Микільського монастиря, також містить в…
[Перша частина] Ще один цікавий документ, який, за свідченням А.В. Стороженка, зберігався в бібліотеці Київської духовної академії серед паперів Київського Пустинно-Микільського монастиря, також містить в…
В статті проаналізовано історико-археологічні дослідження на території м. Бориспіль та розглянуто проблему локалізації літописного топоніму “Льто”. Зроблено висновок про давньоруське походження назви міста Борисполя. Одним…
Бориспіль – місто обласного значення, адміністративний центр Бориспільського району Київської області, третє місто на Київщині за кількістю населення. Площа – 3701,4 га. Населення – 57,6…
Територія сучасної Бориспільщини у древній період адміністративно належала до Переяславського князівства. І питання культури слід розглядати у загальному контексті історії Переяславської землі ХІ-ХІІІ століть. Нам…
На початку XVIІ ст. за магдебурзьким правом у Борисполі було запроваджено міське правління. Починаючи з 1612 р., у містечку почав діяти “мейський” (міський) уряд, який…
На території сучасного Бориспільського району до наших днів збереглися поселення, городища, могильники, кургани, трапляються знахідки знарядь праці, побутових предметів різних епох, які є основним джерелом…
Історія міста Борисполя та інших населених пунктів Бориспільського району нерозривно пов’язана з процесом розвитку і зміцнення Давньоруської держави, початок формування якої вчені відносять до другої…
Для відтворення цілісної картини соціально-економічних відносин у нашій місцевості у XII – ХVст., на жаль, не маємо достатньої інформації. Літописи XII – XV ст. не…
На початку XX століття кількісні зміни, нарешті, призвели до якісних: український народ створив політичні партії і розпочав відкриту боротьбу за відродження своєї держави. Без цієї…
1921 року у Борисполі було встановлено радянську владу. 20-ті роки на Бориспільщині стали періодом виникнення нових форм господарювання (створюються колективні господарства: комуни, сільськогосподарські артілі). “Рідні…