loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Menu Close

Лукашевич Василь Лукич

25.12.10

Лукашевич Василь Лукич

Відомі земляки

Лукашевич Василь Лукич (1787 або 1788 — 4 жовтня 1866) — був статським радником та переяславським повітовим маршалом.

Батько — генерал-майор Лукашевич Лука Михайлович, католик, мати — Могилянська Аграфена Євстафієвна. Відомо, що з 1798 року виховувався у Пажеському корпусі. А в 1803 році — за іспитами призначений перекладачем до Колегії закордонних справ. 1805 року переведений до Міністерства внутрішніх справ графа Кочубея Віктора Павловича, 1809 року вийшов у відставку і оселився в Борисполі. Заснував школу в Переяславі. З 1811 року впродовж 18 років — маршал( предводитель дворянства ) Переяславського повіту.

Масон. Член полтавської ложі декабриста Новікова Михайла Миколайовича «Любовь к истине» (Полтава, 1818 — 1819, до неї входили також І.Котляревський і В. В. Тарновський-старший) та Товариства об’єднанних слов’ян у Києві, але тримався від інших декабристів відчужено, мав на меті незалежність України, стверджуючи гасло ” сонце сходить у Чигирині”. Створив Малоросійське Таємне Товариство, що ставило собі за мету створення української самостійної держави.

Член Союза Благоденства. Проходив по справі декабристів. Заарештований поблизу Борисполя. 27 січня 1826 року, доставлений до Петербургу, утримувався у Петропавлівський фортеці. 4 вересня 1826 року височайше наказано Лукашевичу жити у селі, яке він обере, під надзором малоросійського генерал-губернатора. Мешкав у своєму майєтку Бориспіль, де і помер.

Крип’якевич І. П. Історія України. — Львів, 1990
Декабристы. Биографический справочник. Под ред. академика М. В. Нечкиной. — М., «Наука», 1988

Переглядів:: 1
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Authorisation
*
*
Password generation
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x