loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Menu Close

У боротьбі за тепло наших осель

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Щоб подавати тепло населенню, тепломережам доводиться купувати газ утричі дорожче, аніж власникам садиб, оснащених індивідуальними газовими котлами.

Опалювальний сезон наближається до завершення, і, здавалося б, розмови про тепломережу та її проблеми втрачають свою актуальність. Але не забуваймо, що перший погляд часто буває оманливим. Цієї зими повідомлення про відключення тепла у містах, які заборгували газопостачальникам, були чи не найпопулярнішою серед резонансних інформацій. Не винятком стала і столиця.

Бориспільці цього не відчули, хоча привід для хвилювання був. Відключення газопостачання котелень вдалося уникнути тільки завдяки спільним зусиллям міської влади та депутатів. І перебоїв із теплопостачанням місто не відчувало. Мимоволі напрошується питання: «Як міським теплопостачальникам вдалося уникнути катаклізмів?»

Цим запитанням і розпочалася наша розмова із директором КПТМ «Бориспільтепломережа» Володимиром Івановичем Палінкою, молодим керівником, який недавно очолив Бориспільську тепломережу. Та на підприємстві він своя людина, зсередини знає всі його сильні та слабкі сторони, адже багато років пропрацював заступником директора з економічних питань.

— Тепломережі завжди було нелегко розраховуватися за газ протягом опалювального сезону. Адже споживачі оплачують наші послуги після отримання тепла, а від нас газовики вимагають передоплати. Але сьогодні це не найбільша проблема.

На початку лютого ми отримали повідомлення, що вартість газу для другої та третьої груп споживачів (а це бюджетні та госпрозрахункові організації) з 1 січня збільшилася приблизно на 40%.

У лютому нашу заборгованість за газ перерахували на нові ціни і вона зросла майже на 1 млн. грн. До того ж, за нинішньої ситуації значно зменшилися платежі: якщо населення розраховувалось на рівні 98%, то сьогодні рівень оплати знизився до 91-92% і є перспектива подальшого скорочення проплат.

З грудня практично зупинилися платежі з державного бюджету (процент оплати становить близько 10%). На сьогодні споживачі, які фінансуються з державного бюджету, заборгували більше 1,2 млн. грн. Зменшилися також платежі від деяких госпрозрахункових організацій, оскільки існують проблеми із банківськими установами. Лише у лютому нам були зараховані пільги та субсидії за послуги, які ми надавали у грудні.

Незважаючи на це, у лютому оплата «Бориспільтепломережі» за газ становила майже 100%. Інша справа, що всі платежі ДК «Газ України» переводить на рахунок погашення заборгованості попередніх періодів.

— Але ж Бориспіль розпочинав опалювальний сезон без боргів.
— Так, на початок опалювального сезону «Бориспільтепломережа» повністю розрахувалася за використаний природний газ. Борг виник у зв’язку з різким підвищенням вартості енергоносіїв та затримками в оплаті споживачами наших послуг. Зараз ми із цієї ситуації вже виходимо. Але для цього довелося вдатися до непопулярного рішення — підвищувати тарифи для бюджетних та госпрозрахункових організацій із січня.

— Тобто, підвищення відбулося заднім числом? Наскільки такий крок відповідає закону?
— Якщо держава дозволяє собі заднім числом підвищувати вартість газу, то що залишається робити нам?

Ми розуміємо, що підприємствам-споживачам важко, вони не могли передбачити додаткові витрати. Тому не ставимо жорстких вимог щодо термінів погашення платежів, які виставили у лютому за січень. Тепломережа готова йти на відтермінування цієї оплати до кінця опалювального сезону. Ми не прагнемо «задушити» підприємства, але мусимо якось разом виходити із ситуації, що склалася.

— Як вашому підприємству вдається розраховуватися за газ на фоні таких фінансових проблем?
— Нам довелося трохи зменшити заробітну плату працівників, які з розумінням поставилися до цього кроку. Окрім того, нами проведено низку заходів з економії енергоресурсів. Насамперед, це приведення роботи котелень до реальних температурних режимів без погіршення якості наших послуг. Хоча іноді споживачі і нарікають, що у квартирі немає 24-260С, до яких звикли протягом останніх років. Але за нормативами — температура не повинна бути нижчою 180С.

— На рівні держави неодноразово доводилося чути запевнення, що для населення вартість газу залишилася на сьогодні незмінною. За якою ціною ви отримуєте енергоносії, щоб обігрівати квартири?
— Для забезпечення теплом різних груп споживачів ми купуємо газ за різними цінами. Але той газ, який використовуємо для опалення житла, коштує втричі дорожче, ніж при використанні його споживачами для індивідуальних газових котлів.

Така ж ситуація і з електроенергією. Ми купуємо її за цінами, визначеними для організацій. Якби газ та електроенергію, що використовуються для вироблення теплової енергії для опалення квартир ми отримували за цінами як для населення, то наше теплопостачання було б значно дешевшим. І таке питання, як встановлення індивідуальних газових котлів безпосередньо у квартирах взагалі не було б потреби піднімати. Таке переобладнання стало б невигідним.

— Чи можна сподіватися, що тарифи, які востаннє піднімалися наприкінці минулого року, не збільшуватимуться?
— Нам зовсім не вигідно, щоб у місті запровадити захмарні тарифи на тепло. До того ж, наші розрахунки вартості теплопостачання перевіряє інспекція з контролю за цінами.

Знову і знову доводиться констатувати факт, що комунальна сфера Борисполя, у тому числі й тепломережа, продовжує жити і триматися на плаву не завдяки, а всупереч недалекоглядній політиці нашої держави. І лише підтримка міської влади, взаєморозуміння та співпраця між комунальниками та споживачами, допоможуть не втратити набутого і зберегти перспективи для розвитку.

P.S. 15 березня Україна відзначатиме День працівників комунального господарства. І Володимир Іванович Палінка передає свої вітання колегам:

— З нагоди професійного свята, Дня комунальника, хотілося б, насамперед, привітати колектив «Бориспільтепломережі», а це більше 400 людей, які своєю спільною працею забезпечують тепло в нашому місті, а отже, тепло, благополуччя і затишок у наших оселях. Хочеться також привітати колективи підприємств ЖЕК-1, ЖРЕУ, «Бориспільводоканалу» та мешканців Борисполя. Бажаю всім успіхів, щастя, міцного здоров’я. Щоб у житті кожного панували достаток, добро і злагода.

Переглядів:: 1
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Authorisation
*
*
Registration
*
*
*
A password has not been entered
*
Password generation
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x