loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Еволюція листа в системі культурних цінностей людства

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Спочатку було «слово», і тільки слово. Саме здатність до виголошення звуків, наділених змістом, став тим фактором, який об’єднав людські істоти і перетворив їх на людство, а кожного окремо – в людину, індивіда, особистість. Слово було і залишається першим і головним засобом комунікації між людьми, носієм інформації та механізмом її обміну. Забігаючи трохи вперед хочу зазначити, що в наш час великих технологій, коли ми маємо комп’ютери, а мобільних телефонів є безліч і за різною ціною, какой телефон купить до 6000 рублей тут ви знайдете цю інформацію. Так от мало хто пише листи, зараз набагато легше відправити смс повідомлення і не тільки, але повернемося до історії.
Відразу за словом з’явилася необхідність в його фіксації. Історія людства знає чотири еволюційних етапи зміни способу фіксації письма.
Найпершим і простим способом письма став так званий піктографічний лист, що виконується за допомогою, в усіх відношеннях «підручного» інструменту – пальця. Завершальною стадією першого етапу спрощення та вдосконалення писемності став так званий звуковий лист, коли відбувся поділ сенсу символів на акустичні «атоми» – букви.

Другим, історично значущим етапом, став винахід друкарського верстата Іоганном Гуттенбергом в XV в. У ті часи оплотами знань були монастирі, де книги писалися вручну, і доступ до них мав обмежене коло осіб, що не дозволяло поширенню знання набути масового характер. Слідуючим щаблем розвитку системи фіксації листа з’явилося еволюціонування попереднього етапу. Вік його відносно малий і веде відлік з моменту появи перших друкарських машинок – тих пристосувань, які дозволили людині індивідуально підходити до тиражування документів. Пізніше на їх зміну прийшли персональні комп’ютери з друкуючими пристроями, які дозволяли будь-якому охочому виготовляти по кілька копій, стільки, скільки йому було потрібно. Більш того, вони-то і дозволили людству увійти в епоху Інтернету. Саме вона зробила можливим швидкий обмін інформацією та її поширенню.

Якщо говорити про наш час, то стало доступним створення програм, які є редакторами текстів і графіки. Почалися розробки систем перекладу текстів, розпізнавання друкованих текстів і рукописного письма. Однак на сьогоднішній день, проблемою отримання більш досконалої системи розпізнавання є слабкі результати дослідження в області так званого машинописного зору. Це напрямок рухається настільки повільно, що дуже сильно гальмує розвиток цифрової техніки і систем сканування.

В будь-якому випадку хотілося б сподіватися, що науково-технічний прогрес не залишить цю проблему без рішення. А враховуючи темпи його зростання протягом останніх років, з упевненістю сказати можна, що дуже скоро рукописний лист і його комп’ютерний аналог, так само як і текстове розпізнавання голосу, зіллються воєдино, утворюючи нову більш досконалу систему комунікації. Систему, яка в глобальному використанні дозволить підвищити ефективність спілкування між людьми і державами, наслідком чого будуть являтися зміцнення економічних і політичних відносин, взаємна інтеграція культур та історії, толерантність міжрелігійного та міжрасового спілкування.

Автор: Вікторія Квін

Переглядів:: 1
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x