loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Фінансова криза загрожує будівельним компаніям банкрутством

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

До редакції звернулися працівники ПМК-13 що у м. Бориспіль, які розповіли, що на підприємстві існує велика заборгованість по заробітній платі. Більше сотні людей не отримали грошей за 4 місяці. Будівельники зверталися до найвищих ешелонів влади — та все марно. Протягом осені люди отримували по декілька сотень гривень, працюючи на різних об’єктах Борисполя. Та ось уже понад місяць роботи на будівельних майданчиках зупинилися. Як говорять, через кризу. Зневірені робітники у відчаї: у них великі заборгованості за комунальні послуги, немає можливості заплатити за навчання дітей чи за дитсадок. Як жити далі? Працівники із великим досвідом роботи (муляри, штукатури, водії, електрики тощо) сьогодні нікому не потрібні! За їхніми словами, середній борг кожному працівникові складає 10-15 тисяч грн.

Голова акціонерного товариства ТОВ «ПМК-13» Анатолій Іванович Гріненко розповів, що їхня організація будувала басейн для елітної школи у Києві. Це саме за нього повністю не розрахувалися.

Аби вчасно здати басейн, ПМК-13 працювало лише на цьому об’єкті. Будівельники сподівалися отримати ще й премію за дострокову здачу. 2 вересня минулого року приймати новобудову приїжджав сам Черновецький. Будівельникам замість зароблених коштів, немов у насмішку, вручили грамоти і годинники від Київської міськради. «Чим нам гордитися? Свої «нагороди» нам соромно показувати дітям. Бо хіба грамотою нагодуєш, одягнеш їх?» — з болем розповідають уже немолоді чоловіки.

Будівництво фінансувалося з двох джерел: Київської міськради і Солом’янської РДА столиці. Остання державна структура розрахувалася із бориспільськими будівельниками, а от Черновецький обдарував лише обіцянками і подяками. Достукатися ж до столичного градоначальника і його заступників нереально, не вирішує нічого і звернення за розрекламованим телефоном 051, стверджують робітники.

Аби прояснити ситуацію, ми звернулися до голови правління ВАТ «Бориспільсільбуд» Олександра Івановича Сича, оскільки ПМК-13 є асоційованим членом ВАТ. З’ясувалося, що одна з найбільших будівельних організацій нашого міста «Бориспільсільбуд» є субпідрядником у досить довгому ланцюгу: замовник — від імені Солом’янської РДА «Солом’янкаінвестбуд», генеральний підрядник — холдингова компанія «Київміськбуд», підрядник — Домобудівний комбінат (ДМК) №3, субпідрядник — ВАТ «Бориспільсільбуд». А ПМК-13 є безпосереднім виконавцем. Ось така складна вертикаль.

— Кожна структура виконує свої функції, — розповів Олександр Іванович. — Ми побудували першу чергу школи, зробили реконструкцію основного корпусу, а в минулому році збудували басейн… Сьогодні дуже проблематично знайти замовлення для будівельної організації. Тож «Бориспільсільбуд», як член ХК «Київміськбуд», отримав це досить вигідне замовлення. Тут із фінансуванням раніше проблем не було. Кошти надходили до липня 2008 р. нормально. А потім далася взнаки фінансова криза, яка ще тоді значною мірою відбилася на бюджеті. Солом’янська адміністрація виплатила свою частку коштів, необхідну для виконаної роботи, а з Київського міського бюджету не доплачено у цілому на будівництво школи 3 млн. 47 тис. грн., у тому числі на ПМК-13 — 1 млн. 618 тис. грн.

Усі розуміють, що гроші не видав Черновецький. Днями разом із представниками ПМК-13 їздили на прийом до голови Солом’янської РДА Сидорова, де обговорювали питання заборгованості. З’ясувалося, що у подібну ситуацію потрапили не лише ми. Загалом недофінансування із столичної казни у цьому районі складає 22 млн. грн., і що головне — вони не закладені до бюджету Києва! На зустрічі ми дійшли спільної згоди: щоб отримати кошти, потрібно аби «Київміськбуд» на замовника подав позов до суду. Бо тільки на основі судового рішення адміністрація Києва зобов’язана буде віддати гроші. На даний час претензія від імені ХК «Київміськбуд» замовнику вручена, але цей процес затягнеться щонайменше на два місяці.

— Як сьогодні в умовах економічної кризи працює ВАТ «Бориспільсільбуд»? Невже фінансова криза загрожує закриттям будівельним компаніям?
— Уже з літніх місяців надходження значно зменшилися, а в січні через відсутність фінансування зупинилася робота майже на всіх наших будівельних майданчиках (торгівельний комплекс і житлові будинки у Києві). Чим будемо виплачувати заробітну плату — не знаю… До асоціації «Бориспільсільбуд» входить близько 1200 працівників, з яких більша частина знаходиться у вимушених відпустках. Яка перспектива? На початку кожного року ми завжди мали сформований план на цілий рік. На сьогодні перелік об’єктів для роботи є, але не відомо, які з них і в якому обсязі будуть профінансовані. Ми вирішили, що працівники апарату працюватимуть через день, щоб зберегти колектив і не вдаватися до скорочення. Ми вживаємо заходи для покращення ситуації і сподіваємось, що держава підтримає весь будівельний комплекс України.

Переглядів:: 1
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x