loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Головне завдання Бориспільського лісгоспу – збереження лісових насаджень

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Прихід весни у лісі сприймається якось по-особливому: пахне свіжістю, березовим соком, цвітом медунки, першою зеленню. Тут неначе сповільнюється час, суєта цивілізованого світу відходить на другий план, навколо панують тиша і спокій, гармонія і незбагненна краса. Ти відчуваєш себе частинкою природи.

Майбутнє лісу у твоїх руках!
10 квітня, у рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках!» ДП «Бориспільський лісгосп» організував висадження двох дубових гаїв поблизу села Григорівка (Сеньківська сільська рада). У цьому заході взяли участь працівники різних відділів Бориспільської райдержадміністрації та районної ради, які висадили понад 5 тияч дубків

Звичайно, для кабінетних працівників це досить важка фізична робота, проте неймовірно чудовий відпочинок для душі. Тож, підбадьорюючи чиновників, керівник лісгоспу Борис Федотович Паламарчук жартома сказав: «Наприкінці дня перевірю мозолі! А вони неодмінно будуть!»

Директор господарства пояснив учасникам районної акції «Посади дерево» технологію вирощування дубового лісу: «Спочатку збираємо жолуді, на що витрачаємо 15 тисяч гривень на рік. Здебільшого жолуді із задоволенням збирають діти. Ми сплачуємо по 3 грн. за кг. Потім жолуді закладають у яму, де вони, вперемішку з піском, зимують. Навесні цей насіннєвий матеріал висівається у розсадник або у теплицю з поливом. Через рік маленькі деревця, які мають велику, міцну кореневу систему, висаджуємо на попередньо підготовлені площі. І тут, у природних умовах ліс не поливають. Перший рік дубки потребують багато ручної праці: тричі сапками виполюються бур’яни, щоб деревця пішли у ріст, далі вже застосовується механізація. Через три роки ріст дубів інтенсивно випереджають швидкоростучі породи (акація, липа, ліщина, береза), які притіняють дуби, тому їх потрібно скошувати до тих пір, поки дуб не вийде на рівень з іншими породами. На це потрібно років 30. Тому не випадково усе цінне дається важко». Борис Федотович разом з іншими працівниками господарства знайомили з технологією посадки дерев.

На ліс потрібно дивитися не із узлісся, а зсередини
Державному підприємству «Бориспільський лісгосп» належить понад 19 тис. га лісів на території трьох адміністративних районів: близько 15 000 га знаходиться у межах Бориспільського району, решта – у межах Баришівського і Броварського. Бориспільський лісгосп складається із 4-х лісництв: Вишеньківського, Кийлівського, Старівського і Баришівського, кожне з яких має близько 5000 га лісових угідь. Кожне лісництво має власний розсадник і практично забезпечує себе посадковим матеріалом. Працівники доглядають за саджанцями: прополюють, насаджують – допомагають молодим деревам пробитися до сонячного світла, подолати бур’яни і чагарники на сотнях гектарів. Це справді нелегка робота, але така потрібна і водночас дуже почесна…

У ДП «Бориспільський лісгосп» переважають соснові ліси (понад 50%), дубові (близько 36%), чималу площу займають осика, вільха, береза, липа тощо.

Борис Федотович Паламарчук працює 35 років у лісовому господарстві, з них 11 – директором ДП «Бориспільський лісгосп».

— Борисе Федотовичу, сьогодні багато нарікань на те, що вирубуються ліси… Що Ви скажете з цього приводу?
— Кожне дерево має свій вік, період, коли воно дозріває, стає придатним для використання. Наприклад, осику потрібно вирубувати у 41 рік, березу – у 61 р., сосну – у 81-101 р., а дуб дозріває не менше 100 років. Дубовому лісу, що вирубали поблизу Горобіївки, 140 років. Ліс потрібно рубати, оскільки він втрачає свої технічні властивості. Держава ж витрачає кошти на охорону, збереження, вирощування лісів. Все це – нелегка людська праця. І коли невчасно ліс вирубати, то він просто починає гнити. Це можна порівняти із пшеницею, яку потрібно вчасно зібрати, виготовити з неї хліб. Цей цикл займає менше року. Стосовно лісу, то тут зовсім інше: дуб достигає на очах у декількох поколінь. От люди і протестують: сто років не рубали, і от прийшли і знищили.

У лісовому господарстві йде безперервне лісовпорядкування. Всі ліси України щорічно піддаються моніторингу. Об’єм вирубування визначається також щороку. Головне поняття у роботі нашого підприємства – невиснажливе лісокористування, тобто треба зрубати менше, ніж приростає. Для лісостепової зони середній приріст лісу за рік складає 4,5 кубометри на га. В цілому у нашому господарстві за рік приростає 70 тис. кубометрів лісу, а вирубати ми маємо право лише не більше 35 тис. кубометрів, тобто удвічі менше. Але для того, щоб вирубувати ліс, потрібно мати дозвіл Міністерства екології.

Молодий ліс більше виділяє кисню, ніж старий. Проте потрібно протягом декількох років докладати чималих зусиль, аби засаджена ділянка перетворилась на ліс.

— Чи відчуло лісове господарство кризу?
— Звичайно, зменшились обсяги закупівлі лісу. Деревина продається на біржових аукціонах через Українську аграрну біржу. Сьогодні розбалансовані ринки. Ціни на деревину впали, попит зменшився. Але ліс ми зобов’язані доглядати і берегти.

Кубометр дуба, наприклад, коштує 1000 грн. Зароблені гроші ми витрачаємо на охорону лісу, насадження, посіви, догляд, боротьбу зі шкідниками, хворобами та лісовими пожежами – все це оплачується за рахунок госпрозрахункової діяльності. Понад 4 мільйони лісгосп витратив минулого року на ведення свого господарства – на збереження лісів для майбутнього. А держава виділила нам тільки 360 тис. грн., тоді коли на заробітну плату треба близько 500 тис. грн. Держава нас фінансує лише на 8 відсотків, тож цих коштів не вистачає навіть на заробітну плату. А лісове господарство працює впродовж цілого року. Взимку ми працюємо не менш інтенсивно, адже є породи дерев, які ростуть на болотах, і їх вирубати можна лише при наявності морозів.

ДП «Бориспільський лісгосп» сьогодні чи не єдине державне підприємство у нашому районі, яке займається виробництвом. Тут працює 160 осіб, залучаємо також приватні бригади, які працюють, переважно, на вирубці і переробці лісу. На сезонних роботах у нас працюють ще осіб 50. Незважаючи на кризу, скорочень у нас немає, адже існує концепція розвитку галузі, започаткована у 2005 році. Згідно з цією концепцією, наше підприємство нарощує виробництво, сприяє розвитку приватного підприємництва, співпрацює із закордонними партнерами, ми постійно застосовуємо нові наукові технології.

— Яке головне завдання лісового господарства?
— Головне питання – збереження лісових насаджень. Проводимо санітарні вирубки, хоча з точки зору лісівництва, дерево, яке впало і гниє, поліпшує якість ґрунтів. Бо коли ліс висаджуємо на землях сільськогосподарського призначення, то через 30 років починає хворіти коріння, і перша генерація лісу повноцінно не виростає, тому що там не сформувалися лісові ґрунти, лісове середовище.

Ми маємо розсадники і теплиці, вирощуємо також вічнозелені культури: самшит, тую, ялівець, ялинки різних форм, тощо. Лісистість нашого регіону складає близько 11%, і перед нами стоїть завдання збільшити площі лісів до 20%.

Нещодавно ми встановили три вежі з камерами відеоспостережень, які дозволяють бачити необхідні об’єкти на відстані 15 км. Це допомагає нам раніше зупинити пожежу, не допустити загорання лісу.

Переглядів:: 1
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x