loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Історичний музей в Іванкові визнано одним із кращих в Україні

16.02.10

Іванківський народний історико-краєзнавчий музей стає осередком збереження героїчного минулого не лише одного села, а й району, і України в цілому. Адже тут зібрано близько 5 тисяч експонатів, які розповідають про різні періоди розвитку нашої держави.

У музеї проходять уроки історії України для школярів місцевої школи; сюди приїздять учні і вчителі з інших сіл, представники районної влади і навіть гості з Росії, аби доторкнутися до історичного скарбу, який зібрав, упорядкував і зумів зберегти директор Петро Зінченко. Вчитель за фахом, колишній сільський голова, він закоханий у рідне з діда-прадіда село Іванків. Цікавість до історії, археології, культури і мистецтва переросла у справжнє захоплення, стала метою усього життя. Петро Федорович домігся, щоб музею присвоїли статус районного. Окрім того, минулої осені Іванківський музей брав участь у І Всеукраїнському конкурсі громадських музеїв України. Серед майже 1000 закладів культури нашої країни цей історико-краєзнавчий музей увійшов до сотні кращих, і в номінації «Історія рідного краю» отримав почесне третє місце.

Петро Федорович започаткував своє дітище ще у 1982 році, а у 1993-му музей отримав звання народного. І вже у 2009 р. він постав перед шанувальниками історії в оновленому вигляді після реконструкції.

Музейні експозиції знайомлять відвідувачів із археологічними розкопками місцевих курганів-могил, які відносяться до доби бронзи, скіфської і черняхівської культур, часів Київської Русі і козаччини. Значну увагу приділено висвітленню подій Другої світової війни, періоду колективізації, пам’яті жертв голодомору 1932-33 років, видатному поету, нашому земляку Василю Швецю.

Важливу роль у висвітленні окремих тем відіграють картини народних художників, значна частина з яких написана самим Петром Федоровичем. На полотнах оживають історичні моменти: козаки у степу, половецькі баби, затоплене село Гусинці, православні храми і просто мальовничі куточки рідного краю. Окрім того, Петро Зінченко видав цікаву наукову працю «Поміж плугом і мечем», у якій зібрані вагомі матеріали з часів сивої давнини. Автор намагається відтворити картину виникнення перших поселень на території Бориспільщини і Придніпров’я загалом.

Працівники музею проводять пошукову, пропагандистську і науково-дослідницьку роботу, співпрацюють з іншими історичними музеями України. А незабаром, розповідає директор музею, планують відкрити виставкову залу, де б проходили виставки народних майстрів та умільців.

Переглядів:: 4
Опубліковано в Новини
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x