loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Із дня загибелі В’ячеслава Чорновола під Борисполем минув 21 рік

25.03.20

Із дня загибелі В'ячеслава Чорновола під Борисполем минув 21 рік

Сьогодні, 25 березня, минає 21 рік від дня, коли депутат Верховної Ради України, провідник Нуродного Руху України В’ячеслав Чорновіл загинув в автоаварії під містом Бориспіль. Похований у Києві на Байковому цвинтарі на центральній алеї. За різними оцінками, похорон В’ячеслава Максимовича став наймасовішим в Україні. Попрощатися з ним прийшло 150-250 тисяч людей.

Двічі на рік – у день народження та в день загибелі свого лідера – бориспільські рухівці вшановують В’ячеслава Чорновіла біля пам’ятного хреста.

Нагадаємо, що відбулося в той день (із кримінальної справи):

25 березня 1999 року, приблизно о 23:30, водій Куделя В.М. рухався на технічно справному автомобілі КАМА із причепом, автомобільною дорогою «Золотоноша-Бориспіль» в Бориспільському районі Київської області в напрямку м. Бориспіль.

У цей час в попутному напрямку вказаною автодорогою рухався технічно справний автомобіль ТОYОТА СОRОLLА під керуванням Павлова Є.С., в якому в якості пасажирів перебували Чорновіл В.М. та Понамарчук Д.М.

На 5-му кілометрі зазначеної автодороги водій автомобіля КАМАЗ із причепом Куделя В.М. почав виконання маневру розвороту.

Під час руху Куделя В.М., будучи особою, яка керує транспортним засобом, допустив порушення вимог п.п. 1.4, 10.1, 10.4 та 10.6 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 31.12.1993 № 1094, чинних на час вказаної пригоди, а саме:

– п. 1.4, згідно якого дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров’ю громадян, завдавати матеріальних збитків;

– п. 10.1, згідно якого перед початком руху, перестроюванням та іншою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод іншим учасникам руху;

– п. 10.4, згідно якого перед поворотом праворуч, ліворуч або розворотом водій повинен завчасно зайняти відповідне крайнє положення на проїзній частин, призначеній для руху в цьому напрямку, крім випадків, коли здійснюється поворот у разі в’їзду на перехрестя, де організовано круговий рух; водій, що виконує поворот ліворуч або розворот поза перехрестям, повинен дати дорогу попутним, зустрічним транспортним засобам і тим, які виконують обгін;

– п. 10.6, згідно якого, якщо транспортний засіб через свої габарити або інші причини не може виконати поворот чи розворот з крайнього положення, дозволяється відпустити від вимог пункту 10.4, якщо це не суперечить вимогам дорожніх знаків, дорожньої розмітки та не створить перешкод іншим учасникам руху. У разі потреби, для забезпечення безпеки руху, слід звернутися за допомогою до інших осіб.

Порушення вищевказаних вимог Правил дорожнього руху України з боку водія Куделі В.М. полягають в тому, що він, у темний час доби на проїзній частині, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку, не переконавшись, що це буде безпечним та не створить перешкод іншим учасникам руху, не звернувся за допомогою до інших осіб, зокрема його пасажирів – Шолома І.Ф. та Чернецького В.М., почав маневр розвороту, чим позбавив водія автомобіля ТОYОТА СОRОLLА Павлова Є.С., який мав перевагу для руху, можливості своєчасно виявити перешкоду та вжити заходів до уникнення зіткнення шляхом зупинки або безпечного об’їзду, внаслідок чого сталося зіткнення вказаних транспортних засобів. В результаті вказаної дорожньо-транспортної пригоди водій Павлов Є.С. і його пасажир Чорновіл В.М. загинули, а пасажир автомобіля ТОYОТА СОROLLA Понамарчук Д.М. отримав тяжкі тілесні ушкодження.

Так, згідно з висновком судово-медичної експертизи від 30.03.1999 року №33, під час дослідження тіла Чорновола В.М. виявлено наступні ушкодження: обширна скальпована рана волосяної частини голови, численні садна, подряпини та дрібні рани обличчя на фоні синців; перелом кісток склепіння та основи черепа; забій стволового відділу головного мозку; субарахноідальні крововиливи в правій півкулі головного мозку та в мозжечку; перелом верхньої щелепи; численні двосторонні переломи ребер; поперечний перелом грудини; розриви печінки; закритий перелом ліктьової кістки справа; садна нижніх і верхніх кінцівок; синці правої кисті. Причиною смерті останнього стала відкрита черепно-мозкова травма у вигляді відкритого перелому кісток склепіння та основи черепу, що супроводжувалася забиттям стволового відділу головного мозку, крововиливами під м’яку мозкову оболонку правої півкулі головного мозку та мозжечка.

Згідно з висновком судово-медичної експертизи від 26.04.1999 року №32, під час дослідження тіла Павлова Є.С. виявлено наступні ушкодження: два садна на фоні синців в лобній області голови з наявністю на їх поверхні дрібних подряпин і поверхневих ранок; дрібні садна в області обох колінних суглобів; відкритий перелом склепіння та основи черепу; забій стволового відділу головного мозку; виражені ознаки аспірації крові в легенях; перелом кісток лицьового черепа. Причиною смерті останнього стала тяжка відкрита черепно-мозкова травма у вигляді відкритого перелому кісток склепіння та основи черепу, що супроводжувалася забиттям стволового відділу головного мозку та ускладнилась аспірацією крові в легенях.

Згідно з висновком судово-медичної експертизи від 02.06.1999 року №60/д, у Понамарчука Д.М. виявлено наступні ушкодження: струс головного мозку, численні садна лоба, закрита травма з розривом селезінки, гематомою області хвоста підшлункової залози, сальникової сумки, розривом коротких артерій шлунка, забоїв нирок, що супроводжувались шоком, які відносяться до тяжких тілесних ушкоджень за критерієм небезпеки для життя в момент заподіяння.

Порушення водієм Куделею В.М. указаних вище вимог п.п. 1.4, 10.1, 10.4 та 10.6 Правил дорожнього руху України, знаходиться в причинному зв’язку з виникненням дорожньо-транспортної пригоди та її наслідками у виді смерті двох осіб та отримання тяжких тілесних ушкоджень іншою особою.

Розгляд даної кримінальної справи судом здійснювався в повному обсязі із закінченням судового слідства, у зв’язку з чим судом встановлено, що Куделя В.М. вчинив саме злочин, передбачений ч. 3 ст. 215 КК України (в редакції 1960 року), тобто злочин в якому він обвинувачується органом досудового слідства.

У випадкову загибель пана В’ячеслава його соратники і досі не вірять, вважаючи, що це було замовне вбивство.

Переглядів:: 1
Опубліковано в Новини

ПУБЛІКАЦІЇ ЗА ТЕМОЮ

guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x