loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Коли запрацює басейн?

16.05.10

Коли запрацює басейн?

Дійсно, басейн у Борисполі працює всього лише п’ять із половиною місяців на рік – суто під час опалювального сезону. Щойно котельні відключають, з басейну на півроку зливають воду. Таке відбувається ще відтоді, як його побудували.

Звісно, дирекція постійно шукала шляхи, як вийти з цього становища. Навіть розглядали проекти, щоб басейн працював упродовж року. Останній ніби влаштував усіх, але роботи так і не розпочали. До того ж, цей проект має багато недоліків, серед яких значні витрати за використаний газ.

Про це також неодноразово заявляв міський голова, наголошуючи на тому, що місту вкрай невигідно гріти воду для басейну влітку, використовуючи потужності котельні. – На жаль, — зазначав мер, — немає фінансових можливостей для забезпечення роботи басейну впродовж року, а для розміщення автономної котельні для підігріву води бракує відповідного місця і необхідних коштів. Ніби безвихідна ситуація. І мрії про те, що дорослі та діти будуть відвідувати басейн не лише взимку, так і зостануться мріями.

Однак нещодавно мені на очі потрапив один із розділів програми розвитку міста «Бориспіль для людей», розроблена командою депутата міської ради Юрія Федуна. Вразив не зміст розділу, в якому передбачені необхідні кроки, згідно яких басейн у Борисполі зможе повноцінно функціонувати, а нестандартність підходу вирішення проблеми.

Нестандартність розділу відчувається одразу, а саме у завданні по забезпеченню роботи басейну протягом року – досягнути максимальної економічності, зменшити навантаження на міський бюджет, а головне — суттєво здешевити вартість квитків і абонементів для відвідувачів басейну. Не вдаючись у технічні тонкощі, можна лише наголосити, що саме такі підходи і проекти заслуговують уваги. Що пропонують?

Замість спалювання газу для підігріву води в проекті передбачено використання природної енергії, зокрема сонячної. За підрахунками, на підігрів води впродовж 5,5 місяців, міський бюджет витрачає близько півмільйона гривень. Це значна сума для міста. Отже кращої альтернативи, ніж сонячна енергія немає. Звідси рішення – встановити сонячні батареї, які будуть нагрівати воду до потрібної температури упродовж року. Разом зі встановленням та сервісом це обійдеться бюджету приблизно в 700-800 тис. гривень. Гарантійний термін експлуатації таких батарей до десяти років. Цікаво, що накопичення тепла таким типом батарей відбувається і вночі. А вартість сонячної енергії, як відомо, складає 0,00 грн.

Заради цікавості подивився в інтернеті, чи існують аналогічні проекти. Виявилося, що в місті Миколаєві такий проект уже почали реалізовувати. Щоправда, там басейн удвічі більший від нашого, а вартість складає 1 мільйон 500 тисяч гривень. Сподіваюся, що пропозиція депутата Ю.С. Федуна не залишиться поза увагою міської влади та не зостанеться на папері. Як на мене, реалізація такого проекту вкрай необхідна місту. До речі, директор спортивної школи Едуард Берестюк знає про несподіваний проект свого колеги і дуже ним зацікавився.

Дмитро Дан

Переглядів:: 1
Опубліковано в Новини

ПУБЛІКАЦІЇ ЗА ТЕМОЮ

guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x