loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Комп не розпізнає флешку? 7 способів вирішити проблему

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Флешка – універсальний зовнішній пристрій, незамінний для зберігання інформації, а також перенесення її з одного комп’ютера на інший. Сьогодні можна придбати носій різної місткості, та й вартість пристрою набагато менше жорсткого диска.

Але що робити, якщо комп’ютер не бачить флешку, не бажає її розпізнавати в найвідповідальніший момент? Неполадки з виявленням флеш-носія можуть з’явитися на комп’ютері з будь-якою ОС. Причинами стають, як несправність самого комп’ютера, так і пошкодження USB-носія.

Найчастіше користувачі стикаються з наступними ознаками неполадок:
• коли в порт вставляється флешка, система вимагає встановити диск;
• носій не видно в Провіднику, хоча горить індикатор, і було звукове підтвердження підключення;
• видається вимога форматування зовнішнього пристрою;
• коли вставляється зовнішній носій, комп’ютер висне, не подаючи ознак життя;
• з’являється повідомлення, що дані пошкоджені і таке інше.

Які ж причини таких «симптомів», що робити, якщо комп не бачить флешку? Розберемося по порядку, як впоратися з проблемою.

Ефективні методи «лікування»

Самий неприємний варіант – поломка самого USB-носія. Він може постраждати через механічні пошкодження після тривалої експлуатації.

Може статися замикання, поламатися вбудований контроллер чи пошкодження контактів. На жаль, такі поломки незворотні, а «воскресити» флешку навряд чи вдасться.

Визначити самостійно, наскільки серйозною є проблема, просто. Якщо при підключенні до порту не світиться індикатор, відсутній звуковий сигнал, а на комп’ютері немає значка нового підключення, на жаль, несправність фатальна.

Якщо ж хоча б один з цих «симптомів» відсутній, спробуйте для відновлення 7 перевірених методи.

1. Утиліта від Windows
Не залежно від того, яка з версій ОС у вас встановлена, для усунення проблем в роботі флешки можна скористатися утілітою. Вона знаходиться на офіційному сайті розробника і доступна для безкоштовного застосування.
– Запустіть програму виявлення помилок USB.
– В ході перевірки система може виявити проблеми, пов’язані зі розбіжністю або пошкодженням фільтрів в реєстрі, з функцію безпечного видалення пристрою. Причиною можуть стати застарілі драйвери і т.д. Програма самостійно усуне помилки, якщо це можливо.
– Вимкніть і знову вставте флешку в USB-вхід і перевірте реакцію.

2. Не працює USB-порт
Користувачі найчастіше використовують вхід на фронтальній частині комп’ютера для підключення зовнішнього носія. Так зручніше і швидше. Але з часом кабель, підключений до материнке, може розхитатися або відійти. Що робити, якщо комп’ютер не бачить флешку через те, що цей порт знеструмлений?

– Якщо роз’єм перестав працювати через знос, спробуйте вставити флешку в порт на задній панелі.

– Другий варіант – самостійно придбати і підключити новий кабель. Він вибирається виходячи з моделі комп’ютера та необхідної кількості роз’ємів. Краще довірити цю процедуру знаючій людині, щоб не поламати пристрій остаточно.

3. “Керування дисками” для усунення проблеми
Повернути працездатність флешки цілком реально за допомогою ще однієї зручної утиліти, що управляє дисками комп’ютера.
– Зайдіть в “Керування дисками” через командний рядок, вводячи diskmgmt.msc, або через меню «Пуск». Для цього увійдіть в меню «Адміністрування» і знайдіть необхідний пункт у вкладці “Керування комп’ютером”.
– Тут ви побачите список жорстких дисків і підключені зовнішні пристрої. Якщо флешка відображається при вході в порт, клацніть по ній за допомогою правої клавіші і активуйте, присвоївши букву. Якщо ж носія не видно або розділ не працює, «створіть том», вибравши пункт з меню. Система створить додатковий розділ для флешки і переформатує її. У разі, коли зовнішній носій непомітний і не ініціалізується, скоріше за все флешка зламана.

4. Налаштування в диспетчері
Досить часто новий підключений пристрій сприймається комп’ютером як невизначений. Що робити, якщо не бачить флешку диспетчер, позначаючи її знаком питання?
– Якщо зовнішній USB-носій спостерігається в списку запам’ятовуючих пристроїв, його необхідно видалити. Далі оновіть весь список, натиснувши на «Оновити конфігурацію».
– Якщо доступність флешки не поновиться, необхідно пройти процедуру установки нового пристрою і завантажити нові драйвери.

У десятій Windows нерідко спостерігається конфлікт драйверів для зовнішніх носіїв, а нова флешка при цьому не потрапляє в список. Скачайте з сайтів виробників материнки і зовнішнього носія необхідні драйвери і встановіть їх на комп.

5. Проблеми після перевстановлення ОС
Невидимість флешки і інші юсб прилади може виникнути в результаті поновлення операційки або установки системних оновлень. Особливо це актуально в десятій версії популярної ОС. Це відбувається через несумісність драйверів, тоді потрібно їх оновити, або в зв’язку з помилками в реєстрі. Щоб впоратися з цією проблемою:
– Вимкніть всю підключену апаратуру від компа.
– Запустіть безкоштовний софт USBOblivion, який очистить реєстр від всієї інформації, пов’язаної зі старими підключеннями флешок. Не забудьте зазначити пункти внизу вікна про повне видалення та збереження reg-файлів.
– Коли процес очищення завершиться, а комп’ютер перезавантажиться, перевірте виявлення флешки та інформації на ній. Якщо вона як і раніше не доступна, доведеться повторити дії з оновлення списку в диспетчері.

Для десятої версії Windows при виникненні подібної проблеми часто допомагає оновлення БІОС.

6. Застарілі «дрова»
Що робити, якщо комп не бачить флешку, а під час її підключення вимагає вставити диск або висне? Це може статися через неактуальність драйверів або відсутності літери, присвоєної флешці. Як тільки ви вставляєте USB-пристрій, операційна система завантажує потрібні для нього драйвера. Якщо флешка замінюється на нову, старі драйвера не видаляються з комп’ютера, а система намагається їх задіяти для нового пристрою. У зв’язку з цим виникає конфліктна ситуація. Щоб її вирішити, досить виконати кілька маніпуляцій:
– Вимкніть свій комп і від’єднайте всі підключені до нього пристрої, крім миші і клавіатури.
– Після включення комп’ютера завантажте спеціальну програму DriveCleanup.
– Виберіть в утиліті відповідну для вашої системи версію drivecleanup.exe і запустіть адміністратор.
– Програма вичистить реєстр від непотрібних записів і видалить драйвера.
– Після перезавантаження комп’ютера встановіть для вашої флешки актуальну версію драйверів.

7. Перевстановлення контролерів USB
Що робити, якщо не бачить флешку комп’ютер? Причому як ту, яку ви в даний момент вставляєте, так і взагалі ніяких. Якщо ви перепробували запропоновані вище методи, і вони поки що безрезультатні, спробуйте заново перевстановити USB-пристрої в диспетчері.
– Зайдіть в диспетчер пристроїв за допомогою командного рядка або через меню «Пуск».
– Зайдіть у вкладку «Контролери USB».
– Натиснувши на мишку (права клавіша), видаліть зі списку всі USB пристрої з найменуваннями концентратор USB, USB Host Controller.
– Оновіть перелік пристроїв і повторно флешку.

З великою ймовірністю після цього працездатність вашої флешки буде відновлена.

Банальні причини проблем з флешкою

Дуже часто збої в роботі флешок викликані елементарними причинами, як забруднення, віруси на комп’ютері або необхідність її відформатувати. Як швидко виправити ситуацію і впоратися з проблемами?

Бруд в USB роз’ємі
Флешка, як правило, не лежить вдома. Вона і призначена для того, щоб необхідна інформація була завжди під рукою. Ми часто беремо USB-пристрій на роботу або навчання, чіпляємо до ключів, щоб не загубилася, або носимо в кишенях. Тож не дивно, що після таких подорожей роз’єм покривається пилом і нальотом. Особливо, якщо кришка нещільно прилягає або зовсім відсутній. Комп’ютер погано сприймає такий пристрій, визначаючи його через раз, флешка зависає або повільно зчитується.
Спробуйте акуратно очистити флешку від сміття. Це можна зробити за допомогою ватної палички або пензлика.
Також відновити працездатність допоможе очищення окислившегося нальоту з роз’єму.

Шкідливі віруси на флешці
Якщо флешку «погризли» віруси, комп’ютер зазвичай повідомляє користувачеві, що доступ неможливий або зовнішній носій не розпізнаний. Для того, щоб виконати повне сканування пристрою і видалити шкідливі файли:
• З меню «Пуск», щоб розпочати пошук списку всіх прихованих файлів.
• Не забудьте скасувати приховування захищених файлів і активувати демонстрацію прихованих папок.
• У провіднику відкрийте USB-накопичувач і видаліть “Autorun.inf”. Це і є той самий «ворог».

Щоб остаточно переконатися у відсутності шкідливих програм, перевірте флешку за допомогою якісного антивіруса або спеціальної утиліти.

Форматування
Якщо на комп’ютері не видима флешка і видається повідомлення, що диск потрібно відформатувати, доступ до інформації відсутня. При цьому не визначається і відсоток зайнятого місця на пристрої.

Щоб відновити носій:
• Перш за все, спробуйте, чи працює флешка на іншому комп’ютері.
• Для форматування використовуйте пропоновану системою утиліту.
• Якщо вкрай необхідно зберегти інформацію, записану на USB-накопичувачі, вибирайте швидкий варіант. Згодом всі дані можна буде відновити спеціалізованими програмами.

Тепер ви знаєте, що робити, коли флешка дала збій. Якщо поломка не фатальна, то за допомогою цих рекомендацій можна відновити працездатність зовнішнього носія.

Переглядів:: 3

Автор публікації

Офлайн 5 дні

admin

0
Коментарі: 2Публікації: 7862Реєстрація: 08-03-2022
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x