Багато батьків упевнені , що дитяче взуття слід підбирати особливо ретельно. І не даремно , адже дитяча ніжка, що тільки розвивається, може бути легко деформована , якщо взути її в незручні черевички , а це загрожує багатьма негативними наслідками у майбутньому ( плоскостопість , сколіоз) . Ми підготували для мамусь і татусів рекомендації , за допомогою яких вони зможуть без зусиль підібрати взуття для свого карапуза.
До речі, рекомендуємо вам переглянути знижки на дитяче взуття
У якому віці купувати дитині взуття ?
Педіатри радять придбати першу пару взуття тільки після того , як дитина почне ходити.
По-перше , багато дітей , роблячи перші кроки , відчувають себе впевненіше у взутті , крім того , правильно підібрані черевички не дають малюкові завалюватися назад . А , по-друге , навіть надягаючи черевики хоча б на дві години на день (за умови , що вони підібрані правильно) , ви поступово привчаєте його до постійного носіння взуття.
Як правильно вибрати дитяче взуття ?
Малюкам молодше року взуття ні до чого , виняток становить лише спеціальне ортопедичне взуття , призначене для носіння лікарем .
Правила примірки
Перед покупкою слід визначити розмір ноги дитини. Для зручності зробіть «слід» ніжки малюка. Для цього надіньте на ніжки дитини шкарпетки , обведіть їх олівцем на картоні і виріжте . Обов’язково зробіть «слід» обох ніжок дитини , оскільки розміри стоп можуть відрізнятися.
Ці лекала ви зможете вкладати в черевички , які вам сподобались, щоб визначити , чи підійде взуття по довжині і ширині. Так ви не виснажите малюка зайвими приміряннями , а також заощадите свої сили і час .
До речі , перед покупкою взуття обов’язково потрібно поміряти ! Між пальчиками і носком взуття має бути простір приблизно в півтора сантиметра . Це відноситься і до “зимового” і до “літнього” взуття . Влітку через спеку ніжка може набрякати і, відповідно , збільшуватися в розмірах. А взимку цей «зайвий» сантиметр не дасть ніжкам замерзнути.
Плюс , треба знати, що при ходьбі – стопа у людини трохи витягується в довжину. Визначити цей простір допоможе невеликий тест – спробуйте вставити свій палець між задником черевика і п’ятою (краще мізинець , оскільки його товщина становить біля 1см).
Подивіться і на повноту стопи , так званий підйом. Взуття не повинне бути занадто вузьким , в іншому випадку порушиться кровообіг. Крім того , якщо це зимове взуття , то в ньому дитина буде мерзнути. А якщо взуття занадто широке , то нога буде постійно « випадати» з черевика і не матиме опори.
Підходяще по ширині взуття без зусилля знімається і надівається . На сьогоднішній день майже всі виробники в рамках одного розміру випускають взуття різної ширини : вузькі , середні і широкі . Багато моделі взуття забезпечені липучками або застібками , що дозволяє регулювати ширину взуття.
Приміряти взуття на дитину потрібно обов’язково в положенні стоячи , бо в такому положенні стопа, під вагою тіла, збільшується десь біля 6 мм , і на обидві ніжки. Примірку краще проводити в другій половині дня , ніжки трохи набрякають і збільшуються в об’ємах.
Попросіть вашого малюка трохи походити по залу в обновці . Зверніть увагу на його ходу, чи не змінилась вона.
Якщо , натиснувши на носок черевика , ви відчуваєте пальчик дитини або те , що відстань між пальцями і носком невелика , а також якщо задник сильно виступає за каблук , то взуття виразно мале.
Безглуздо питати малюка , тиснуть йому черевики чи ні, оскільки в дитячій стопі є прошарок жирової тканини , через яку біль притупляється. Карапуз не відчує дискомфорту , навіть якщо буде ходити в тісному взутті або переплутає черевички місцями.
Ніколи не купуйте своїй дитині взуття « на виріст ».
По-перше , при ходьбі у взутті на кілька розмірів більше дитячі ніжки піддаються більшому навантаженню , і малюк дуже швидко стомлюється.
По-друге , занадто вільне взуття сприяє появі мозолів на ногах , а також через спроби «утримати» взуття на ногах хода стає човгаючою , це в майбутньому може увійти у звичку. Зимове взуття занадто великого розміру зовсім не буде гріти ніжки вашого малюка.
Не використовуйте взуття, яке “перейшло” від братів або сестер , навіть якщо воно виглядає як нове. Річ у тім , що в результаті носіння взуття попереднім власником відбувається деформація внутрішньої частини взуття під особливості його стопи. Тому утримувати ногу у правильному положенні таке взуття вже не зможе.
Величезну роль відіграє зовнішній вигляд дитячого взуття. За всіма параметрами воно повинне відповідати вимогам якості та безпеки.