loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Ленін чи фонтан

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Дискусії щодо доцільності перебування пам’ятника комуністичному вождю Леніну на центральній площі міста перед вікнами міськвиконкому точаться і у владних кабінетах, і «на вулиці». Багато бориспільців до цієї проблеми байдужі. Але не менше й тих, хто вже виробив свою громадянську позицію.

У міській архітектурі кореспондента «Вістей» обнадіяли, що наприкінці року київські зодчі завершать роботу над проектом майбутнього майдану, і тоді газета зможе ознайомити з ним своїх читачів.

А що думають про все це бориспільці?

Валентина Петрівна, пенсіонерка:
— Неймовірно, але десь року до 57-го пам’ятника Леніну в Борисполі взагалі не існувало. Радянську владу в місті уособлював Сталін, котрий на весь зріст стояв на постаменті у скверику навпроти першої школи.

1956 року на з’їзді партії культ особи вождя і «кращого друга дітей було розвінчано, і Сталін із постаменту зник. Вочевидь, його прибрали вночі. Згодом на місці Сталіна з’явилося погруддя відомого педагога Олександра Макаренка.

Через деякий час навпроти райкому партії — нині там «будинок піонерів» — встановили пам’ятник Леніну в тому вигляді, який він має сьогодні. А оскільки два пам’ятники на одному майдані — це забагато, то Макаренка очікувала доля Сталіна.

Я і багато моїх знайомих за те, щоб і Леніна прибрали кудись подалі, і на тому місці ніколи й нікому більше не ставили пам’ятників. Хай на центральній площі краще облаштують зону відпочинку.

Олександр, робітник:
— До пам’ятника Леніну щороку 1 травня і 7 листопада приходять не більше 70 одних і тих же людей, котрі люблять свого вождя. Але вони хочуть нав’язати свою волю всій громаді і заявляють, що той Ленін — це наша історія, і його не можна чіпати. Моя думка така: історію — до історичного музею.

Оксана Миколаївна, головний бухгалтер:
— Я не з місцевих. Живу у Ромнах Сумської області. У Бориспіль приїхала до родичів. Проте вже давно знаю і проблему вашого Леніна, що стоїть на центральній площі перед будинком міськради. Але не мені судити, наскільки доречною є присутність його там. Хай мудро розбереться з ним місцева влада і громада.

Скажу про нашого роменського Ілліча. Влада, депутати проголосували за те, що не місце більшовицькому вождю у древніх Ромнах, місті зі славною історією, пов’язаному зі становленням Київської Русі, Тарасом Шевченком, національно-визвольною боротьбою українського народу. Згідно з їхнім рішенням, цю пляму на обличчі міста змили без зайвого галасу. І перехрестилися заодно. Я навіть не знаю, де той Ленін зараз. Про нього вже ніхто й не згадує, і не сумує за ним.

Павло Григорович Петренко, підприємець:
— Леніна я вважаю одним із найбільших злочинців за всю історію людства поруч із Чингіз-ханом, Сталіним, Гітлером, Муссоліні… Європа вже очистилась від комуністичних символів. У більшості країн їх пропаганда вважається кримінальним злочином і заборонена законом. За словами деяких наших чиновників, Бориспіль прямує до Європи. Якщо це так, то наш Ленін перед владним будинком — цілковите безглуздя. Та йому місце в музеї — вже забагато честі. Для німців Гітлер теж є історією, але ж там нікому в голову не приходить вихваляти і пропагувати гітлеризм.

Думаю, що я маю моральне право висловити свою точку зору, яка декому з прихильників Леніна не сподобається. До цього мене закликають мої предки — жертви комуністичного терору. У моєму роду під час голодомору з усієї родини вижили тільки бабуся і її сестра.

Галина Ігорівна, кіоскер
— Ідея перетворити майдан навпроти міської і районної рад на зону відпочинку і місце проведення масових заходів дуже правильна. І фонтан там — це набагато краще, ніж неоковирний пам’ятник Леніну. А куди його подіти, мені все одно.

Катерина Сидорівна, пенсіонерка:
— Мені важко зрозуміти, як ми можемо в одному місці — на Книшовому цвинтарі — вшановувати пам’ять жертв Голодомору і репресій з боку комуністичного режиму і в той же час у самісінькому центрі Борисполя прославляти Леніна, творця тієї пекельної машини, котра призвела до смерті і тисяч бориспільців, і мільйонів наших співвітчизників. Я за те, щоб Леніна прибрали з центру міста і зробили там мальовничий куточок, де може вільно дихати людина.

Олександр Петрович Бойчук, лікар:
— Комуністи, знаючи, що міська влада має намір докорінно реконструювати центральну площу, у яку явно не вписується їхній партійний вождь Ленін, намагаються зашкодити оновленню, хочуть нав’язати загальноміський референдум з цього приводу.

Чому б тоді не проводити референдуми з приводу знесення якогось вуличного стовпа? До речі, сам Ленін чимось нагадує той стовп. Ніякої архітектурної цінності він не має. Ніде не перебуває на балансі. Найліпше перенести той релікт соцреалізму до двору історичного музею.

Василь Михайлович Ільчишин, лікар:
— А навіщо чіпати Леніна? Хай стоїть там, де й нині. От тільки для тих, хто так переймається «нашою історією», потрібно біля п’єдесталу встановити велику каменюку з викарбуваною історичною довідкою щодо діяльності творця тоталітарного режиму і переліком хоча б частини злочинів, які вчинили соратники і послідовники вчення комуністичного вождя.

Олег Станіславович Онищук, підприємець, депутат міськради:
— Думаю, що в моїх колег-депутатів вистачить виваженості, толерантності і здорового глузду, щоб уже найближчими днями остаточно визначитися з місцем, куди варто перенести пам’ятник Леніну, аби він нікому не заважав. Вважаю, найкращим варіантом є передислокація його на територію історичного музею.

Переглядів:: 1
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x