loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Медицина в Україні на прикладі Борисполя

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Медицина в Україні на прикладі Борисполя

Минулого тижня Бориспільщину трусила новина: лікарі відмовились везти до Боярської обласної дитячої лікарні 3-місячну дитину з діагнозом «нижньодольова пневмонія». Випадок кричущий, обурливий і неприйнятний, навіть більше – тут всі ознаки криміналу. Принаймні з цим погодиться більшість читачів. Редакція сайта «Движение Борисполя» спробувала розібратись у ситуації і ось про що ми дізнались. Але перед тим як переповісти всю історію, зробимо невеликий відступ і спробуємо пояснити як на сьогодні працює реформована медицина в Україні.

Як знаєте, в 2013 році в сфері охорони здоров’я сталось реформування. Якщо раніше, медицина, можна сказати, була єдиним організм, тепер її функції розділили. Як наслідок, у Бориспільському районі запрацювало три самостійні структури: Бориспільська станція екстреної медичної допомоги «103» (є філією Київського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф), комунальний медичний заклад Бориспільської райради «Бориспільський центр первинної медико-санітарної допомоги» і Бориспільська центральна районна лікарня.

Якщо взяти станції екстреної медичної допомоги, їх комплектували найкраще: транспорт, ліки, необхідна апаратура, лікарі. Все для того, щоб вони могли витягти людину з того світу та підтримувати життя, допоки довезуть до лікарні.

Щодо закладів первинної медико-санітарної допомоги, їхні функції спростились. Тепер вони більше їздять на прості звернення: де немає прямої загрози для життя. Виїжджає фельшер або лікар, при собі медичний чемоданчик… Власне це все.

Районним лікарням, таким як Бориспільська, залишили стаціонарне лікування хворих.

Оскільки в усій цій історії каменем спотикання став транспорт, окремо скажемо і про це. Так, в екстренну допомогу були передані найкращі автівки, плюс докупили нові. До закладів первинної медико-санітарної допомоги теж передали транспорт, у тому числі і нові машини. А от лікарням вторинного рівня медичної допомоги (як наша Бориспільська ЦРЛ) санітарного транспорту залишили мало. В міністерстві вирішили, що звідси, якщо й везтимуть хворих – ренген зробити, здати аналізи, перевезти в іншу лікарню – їх можна й без медичного супроводу.

А тепер власне те, чому розгорівся скандал. Почнемо з родини дитини. Вони живут у селі Мартусівка, Бориспільського району. 11 травня 2016 року батьки принесли доньку, щоб її оглянув лікар сімейної медицини, і вже той об 11:50 зателефонував на номер 103 і викликав швидку і дитину забрали до лікарні. Відповідно до записів в історії хвороби, о 12:40 немовля вже оглядали в приймальному відділенні Бориспільської ЦРЛ.

– Дитину до нас привезли у важкому стані, – розповідає завідувач дитячого відділення Бориспільської ЦРЛ Марина Зубкова. – Її оглянули, надали першу допомогу, стабілізували стан. Постало питання як бути далі. Колегіально прийняли рішення, що дитину треба везти в Боярку.

Коли почали думати як повезуть, зупинились на тому, щоб машиною екстренної допомоги. Як пояснили в ЦРЛ, хотіли підстрахуватись на випадок, якщо стан дитини, не дай Боже, погіршиться.

– Адже в цих машинах є все необхідне, – пояснили.

Тому звернулись в екстренну медичну допомогу, пояснили ситуацію, попросили надати машину. Натомість, їм відмовили.

– Я поясню чому відмовились везти, – дає пояснення головний лікар Бориспільської станції екстреної медичної допомоги «103» Олександр Резембовський. – Є три наших заклади. В кожного свої інструкції. Наші функції, як екстренної медичної допомозі, полягають у тому, щоб урятувати людське життя: надати першу домогу і привезти живим у найближчу лікарню. В даному випадку дівчинка почувалась краще. В цієї дитини відстежувався стабільний стан, ускладнень не було, принаймні, це стверджувала заступник головного лікаря по дитинству і материнству Бориспільської ЦРЛ Марія Кирилюк (є аудіозапис телефонної розмови – прим.ред.). Крім того, якби дитині дійсно було зле, з Боярки мали б відправити реанімобіль. Так передбачено, бо там є спеціальна апаратура для штучної вентиляції легень у дітей, віком від 0 до 5 років. У нас такого апарата нема.

У таких випадках, коли реанімобіль не їде, ЦРЛ має взяти одну зі своїх машин і відвезти дитину. Якби навіть і поїхала наша машина з мого дозволу, в разі перевірки це розцінювалось би як перевищення своїх службових обов’язків. Тому в них не було законних підстав звертатись до нас. Але вони вирішили піти іншим шляхом…

Власне так пояснив О.Резембовський відмову транспортування хворої дитини. До слова він сказав, що в ЦРЛ бардак, відповідальність за який це-ер-елівці намагаються перекласти на екстренну. І додав, що в ЦРЛ керуються принципом: «У тебе машини, ти і вези».

Зовсім інакше бачення ситуації в Бориспільській центральній районній лікарні. Зокрема, Є.Черенок зазначив, що пан Резембовський читає тільки першу сторінку наказу і не бачить другої, де є перелік, відповідно до якого везти дитину в Боярку мали машиною екстренної медичної допомоги.

– Ми могли привезти немовля близько третьої години дня. Натомість, виїхали о п’ятій. Везли машиною ЦРЛ; переймались, щоб нічого не сталось у дорозі, тому супроводжував хвору анастезіолог-реаніматолог, якого довелось викликати з дому… Бо не залишиться ж лікарня без спеціалістів.

Продовжуючи тему, Євгеній Черенок на камеру (разом із нами коментарі в заступника головнго лікаря брав журналіст телеканалу «ICTV» – див.сюжет за посиланням fakty.ictv.ua ) сказав, що він думає про професіоналізм Олександра Розембовського. До всього, розповів випадок, коли за перевезення хворого в екстренній вимагали 300 гривень. Інший приклад – коли запропонували породіллі їхати народжувати своїм транспортом.

– У мене є заява того чоловіка, – заявив Є.Черенок, – ось у цій папці, яку я збираю не один рік. Я неодноразово звертався в Київський обласний центр екстреної медичної допомоги, щоб вони розібрались із паном Резембовським, але віз і нині там. Як бачимо, він досі на посаді, ніби грубих порушень ніколи не було.

Варто зауважити, що в папці заступника головного лікаря був не тільки «компромат» на колегу. Серед іншого – звернення в Міністерство охорони здоров’я щодо покращення роботи реформованої галузі. Серед іншого: тісна взаємодія профільних структур, забезпечення всім необхідним лікарів усіх рівнів медичної допомоги та подібне. Чи є результат, Євгеній Черенок у розмові на цьому не зупинявся.

А тепер розповімо, що відбувалось далі, після відмови везти дитину. В «Фейсбуці» з’являється пост Іллі Луціва, лікаря Бориспільської ЦРЛ наступного змісту: «Попробую роз’яснити в чому проблема… В Бориспільську ЦРЛ поступає дитина Г. 3 міс у вкрай важкому стані, діагноз пневмонія, дихальна недостатність. В лікарні встановлюють діагноз, після невідкладних заходів стан дитини покращується, дихальна недостатність зменшується. Начмед по дитинству Кирилюк телефонує в дитячу обласну і попереджає їх про переведення хворої до них (в спеціалізований заклад, де є наявна апаратура, щоб надати допомогу з таким діагнозом), область дає згоду! Все супер, дитині покращало… No problem… Та ні ПОЯВИЛАСЬ ПРОБЛЕМА. Голлікар ШВИДКОЇ – ЗАБОРОНЯЄ ПЕРЕВОЗИТИ СВОЇЙ БРИГАДІ ДИТИНУ в обласну… ЧОМУ? Бо йому, ЦАРЬКУ, ТАК ЗАХОТІЛОСЬ!!!

Разом із Ярославом Годунком неодноразово телефонували. Результат – 0. Вирішили сходити, залишити депутатський запит і почути відповіді ЧОМУ ТАК!! Результат – 0!!! Крім НЕАДЕКВАТНОСТІ І ДЗВІНКІВ У ПОЛІЦІЮ З ПРИВОДУ ЗАХВАТУ ЕКСТРЕНОЇ та збивання руками з мене бейджика, нічого не почули…

Людина забула ким працює і ОСНОВНІ ОБОВ’ЯЗКИ ЕКСТРЕННОЇ: надання догоспітальної допомоги, ТРАНСПОРТУВАННЯ МІЖ МЕДЗАКЛАДАМИ!

ПС: до працівників екстренної допомоги в мене питаннь немає, ПРАЦЮЮТЬ НА ГРАНІ!!! І мусять робити, що їм накажуть…

ППС: ситуацію вирішив головний лікар Щур О.П. відправивши дитину в супроводі реаніматолога на ЗВИЧАЙНІЙ МАШИНІ! Дитину довезли, дасть Бог, буде все в неї добре.

ПППС: Шановні, прохання, коли гадите медицину РОЗБЕРІТЬСЯ В СТРУКТУРІ, або ХОЧА Б ХТО Є ХТО!!! Бо часто ВСІ ПРОБЛЕМИ СПИСУЮТЬ НА ЦРЛ, а вона там ні при чому!!!»

Паралельно по цій темі виставив свій пост і депутат Бориспільської міської ради Ярослав Годунок: «Ця (цензура) – головний лікар Бориспільської швидкої Резембовський – зараз скоює ЗЛОчин, вбиваючи своєю бездіяльністю дитинку, якій 3 місяці, яка перебуває в тяжкому стані та потребує негАЙного госпіталізації до Боярської обласної дитячої лікарні, а Це (цензура) відмовляється надати швидку, щоб відвезти дитину. І воно давало клятву Гіпократа…».

Потому депутат, разом із лікарем Луцівом нанесли візит до Олександра Резембовського. Між ними відбулась настільки емоційна розмова, що головний лікар екстренної медичної допомоги в серцях зірвав із колеги бейджик і кинув його на підлогу.

Щоправда, в сюжеті не показали, як О.Резембовський пропонував повезти дитину на особистому автомобілі під власну відповідальність.

Якщо ви дивились сюжет на «ICTV», там озвучили думку Олександра Глушаниці, заступника директора департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації. Він вважає, що немовля мали везти до Боярки машиною екстренної медичної допомоги. А за те, що хвору дитину відмовились транспортували, головного лікаря Бориспільської станції екстренної медичної допомоги навіть можуть звільнити. Все покаже перевірка.

Щодо Олександра Резембовського, він нас запевнив, що готовий відстоювати свою правоту: і перед колегами, і в прокуратурі, і на суді.

Від редакції. Не всі ми лікарі, не всі там працюємо, тому непосвяченому важко розібратись у цій та в інших подібних ситуаціях. Але навіть без посвяти ми з вами розуміємо, що профільне міністерство має аналізувати такі збої в роботі підрозділів і вносити відповідні поправки. Адже нам – простим людям – не цікаво, які конфлікти виникають чи можуть виникнути між згаданими медичними закладами або на інших рівнях меддопомоги. Нас хвилює наше здоров’я, вчасна допомога та ефективне лікування. І не тільки бориспільців хвилює. Так думає вся країна.

P.S. В усій цій ситуації позитив у тому, що в Боярську обласну дитячу лікарню дитину довезли без ускладнень і вона одужує.

Переглядів:: 1

Автор публікації

Офлайн 18 години

admin

0
Коментарі: 2Публікації: 7864Реєстрація: 08-03-2022
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x