loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Микрорайон «Нестеровка»

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Микрорайон «Нестеровка»

Нестерівка (укр.), Нестеровка (рус.)

Микрорайоном стало село Нестеровка 7 июля 2009 года. Общая площадь микрорайона – 250 га. Этот микрорайон находится на северной окраине города, по левую сторону дороги к селу Сеньковка. Название пошло от имени владельца этих земель и первопоселенца Нестора. Третий дом в этом селе был построен семьёй Высочин.

В исторических документах первое упоминание о селе было в 1612 году. Так, в «Актах мейскаго уряда» Борисполя от 15 января 1612 года упоминается как Бориспольский мещанин Степан Резник продает мельницу с прудом в селе Нестеровка, войту Павлу.

В 1612 году, Нестеровка – небольшое село, в котором насчитывалось всего 11 дворов, оно принадлежало Бориспольской казацкой сотни. Известно также, что в разные времена им владели Бориспольские сотники Иван Перехрест, Ф. Магеровский, Шорсткий, Григорий Гордиенко, Семен Новакович и Стефан Афендюк.

В 1797 году Нестеровка была подарена вдове помещика Лохвицкого-Райзера. К тому времени в селе уже было 121 двор.

Количество жителей стало расти уже в XIX веке. По переписи 1926 года, Нестеровка – это центр сельского совета, в который также входил хутор Лозовка (нынешний микрорайон Борисполя). Вместе население составляло 510 человек.

В 1935 году в Нестеровке работало два колхоза – «Новый шлях» и «им. XVII партсъезда».

В центре микрорайона Нестеровка установлен памятник председателю Нестеровского сельсовета Марии Кирилловне Высочин и её мужу Якову Михайловичу Высочину, погибших в годы второй мировой войны, возле памятника ежегодно в День Победы проводятся митинги.

Также, вблизи микрорайона Нестеровка, со стороны микрорайона Проминь, восстановлен колодец, которому, как гласят предания, более ста лет.

В восточной части микрорайона, прилегающей к Большой кольцевой дороги, планируется развитие промышленно-складской зоны. В центральной части микрорайона, по данным генерального плана города, предусмотрено строительство школы и учреждений по обслуживанию населения.

Мікрорайоном стало село Нестерівка 7 липня 2009 року. Загальна площа мікрорайону – 250 га. Цей мікрорайон знаходиться на північній околиці міста, по ліву сторону дороги до села Сеньківка. Назва пішла від імені власника цих земель і першопоселенця Нестора. Третій будинок у цьому селі був побудований родиною Височин.

В історичних документах перша згадка про село було в 1612 році. Так, в «Актах мейскаго уряда» Борисполя від 15 січня 1612 року згадується як Бориспільський міщанин Степан Різник продає млин зі ставком в селі Нестерівка, війту Павлу.

У 1612 році, Нестерівка – невелике село, в якому налічувалося всього 11 дворів, воно належало Бориспільській козацькій сотні. Відомо також, що в різні часи ним володіли Бориспільські сотники Іван Перехрест, Ф. Магеровський, Шорстко, Григорій Гордієнко, Семен Новакович і Стефан Афендюк.

У 1797 році Нестерівка була подарована вдові поміщика Лохвицького-Райзера. До того часу в селі вже було 121 двір. Кількість жителів стало рости вже в XIX столітті. За переписом 1926 року, Нестерівка – це центр сільської ради, до якої також входив хутір Лозівка (нинішній мікрорайон Борисполя). Разом населення становило 510 осіб.

У 1935 році в Нестерівці працювало два колгоспи – «Новий шлях» та «ім. XVII партз’їзду».

В центрі мікрорайону Нестерівка встановлений пам’ятник голові Нестеровської сільради Марії Кирилівні Височин і її чоловікові Якову Михайловичу Височин, які загибли в роки другої світової війни, біля пам’ятника щорічно в День Перемоги проводяться мітинги.

Також, поблизу мікрорайону Нестерівка, з боку мікрорайону Промінь, відновлений колодязь, якому, як свідчать перекази, більш ста років.

У східній частині мікрорайону, що прилягає до Великої кільцевої дороги, планується розвиток промислово-складської зони. У центральній частині мікрорайону, за даними генерального плану міста, передбачено будівництво школи та установ з обслуговування населення.

Переглядів:: 2
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x