Вже третій рік поспіль ведуться розмови довкола моєї ініціативи щодо створення у місті підрозділу міської поліції. Складається враження, що поява у Борисполі власної охоронної структури нікого не цікавить: ані виконавчий комітет, ані більшу частину депутатів. Дехто вважає, що для створення міського підрозділу потрібна законодавча база, для цього немає грошей, а хтось наївно вірить, що представники МВС успішно виконують свої службові обов’язки. Інші, як завжди, ніяк не вважають і нічого не роблять.
Мабуть, саме дві останні категорії змусили мене знову піднімати питання щодо необхідності створення у Борисполі власної структури з охорони громадського порядку.
Для початку пропоную подивитись, як у «них», тобто за кордоном.
ФРАНЦІЯ має у своєму розпорядженні достатньо розгалужену систему муніципальної поліції (поліції місцевого самоврядування), яка займається охороною громадського порядку в містах та інших населених пунктах. Активно співпрацює з Національною поліцією.
У США поліцейські підрозділи штатів незалежні від федеральної поліції. Існують 40 тисяч підрозділів різної компетенції. Фактично всю поліцію можна розподілити таким чином: Федеральна поліція країни; поліція штатів; поліція графств (областей); поліція міст та селищ; приватна поліція. Жорсткого підпорядкування по вертикалі не існує.
Поліцейська структура у КАНАДІ по підпорядкуванню та компетенції ділиться на три складові: федеральну, провінційну та муніципальну поліцію.
Характерною рисою поліції ІТАЛІЇ є підпорядкування різним відомствам та міністерствам, місцевим органам самоврядування.
В ІСПАНІЇ поліцейські функції виконує Національна поліція, громадянська гвардія та місцеві структури, а саме: поліція автономій і муніципальна поліція.
Продовжувати знайомство з поліцейськими системами світу можна дуже довго. Натомість цікаво, що у нас, в Україні.
У нас славне МВС на чолі з дебоширом Луценком і все, більше нічого немає. Хоча спроби щось змінити були. Свого часу Л.Кучма видав Указ «Про утворення місцевої міліції» (22 січня 2001 року №29/2001), Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо місцевої міліції» №1577-IV, яким передбачено створення місцевої міліції за рішенням органів місцевого самоврядування.
Тодішній Прем’єр-міністр В. Ющенко постановою №1872 затвердив типовий статут громадського формування з охорони громадського порядку. Але, як це не сумно, все перераховане втратило чинність. Вперше урядом Тимошенко у 2005 році, законом про «Державний бюджет України» (№2505-IV), потім урядом Єханурова у 2006 році теж законом про Держбюджет (№489-V) і востаннє, знову урядом Тимошенко у 2008 році так само законом про бюджет №107-VI — всіма цими урядовими заходами було «поховано» міську міліцію.
Отже, підстав для власної охорони наших громадян немає? Створення підрозділу по охороні порядку в Борисполі неможливе? Помиляєтесь, шановні. Рішення існує. Головне, яку мету ставити перед собою. Якщо мета — порядок у місті, безпека наших городян і дітей, спокій на вулицях та подвір’ях Борисполя, тоді це одна спільна справа.
Якщо всі зусилля спрямувати лише на балаканину у коридорах виконкому та сесійне обговорення депутатами, ладу і порозуміння у питанні створення міської поліції Борисполя не буде. Так що робити? Хочу нагадати, що міський бюджет витратив у 2008-2009 році 175838 гривень за охоронні послуги! Ось відповідь! Місту треба створити власне комунальне охоронне підприємство «Муніципальна поліція м. Бориспіль» і все! Концептуально питання вирішено, далі технічні деталі, головне, що у 2010 році ми зможемо мати тих, хто буде захищати вас, місцевих мешканців.
Юрій Федун, депутат Бориспільської міської ради
Схожі записи:




