Б
БориспільНовини Борисполя і району
Знайти

Житель Житомирщини за $100 готував удари по енергооб'єктах Київщини

·335 слівредакція
Житель Житомирщини за $100 готував удари по енергооб'єктах Київщини

Служба безпеки України викрила мешканця Житомирської області, який за 100 доларів погодився збирати розвіддані для підготовки ударів по енергетичній інфраструктурі Київщини та Житомирщини. Чоловікові вже повідомили про підозру у державній зраді.

Працівники СБУ спільно з Офісом Генерального прокурора встановили, що житель Житомирської області працював на підприємстві з обробки граніту та мав проросійські погляди. Його завербували через месенджер Telegram, а винагороду за виконання завдань пообіцяли лише 100 доларів США.

Чоловік збирав відомості про теплові електроцентралі та електропідстанції, які забезпечують живлення двох регіонів. Окрім енергооб'єктів, він фіксував місця найбільшого скупчення особового складу та техніки Сил оборони України, а також розташування оперативних аеродромів і військових полігонів.

Правоохоронці вчасно викрили та припинили діяльність агента, не допустивши передачі розвідувальної інформації представникам держави-агресора. 23 липня чоловікові повідомили про підозру за частиною 2 статті 111 Кримінального кодексу України — державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану. Наступного дня суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Це викриття показує, що російські спецслужби намагаються використовувати навіть найдешевших агентів для отримання координат ударів по критичній інфраструктурі. Мета таких завдань — залишити цивільне населення двох областей без електропостачання напередодні нової хвилі атак.

Слідство нагадує, що відповідно до статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено обвинувальним вироком суду.

Читайте також