Депортація 53 дітей з Донеччини до Москви: підозри чотирьом фігурантам

Служба безпеки та Офіс Генерального прокурора заочно повідомили про підозру чотирьом особам, причетним до депортації 53 українських дітей з тимчасово окупованої території Донецької області до Москви у жовтні 2022 року.
Правоохоронці зібрали доказову базу щодо незаконного вивезення малолітніх вихованців дитячих будинків до Росії. Серед фігурантів — громадянин РФ Дмитро Гарцев, який обіймав посаду так званого «міністра охорони здоров’я ДНР», а також його спільники: колишня очільниця «державної служби у справах сім’ї та дітей ДНР» Світлана Майборода, керівник захопленого «Донецького обласного спеціалізованого будинку дитини» Вячеслав Висягін та ексдиректор захопленого «Обласного спеціалізованого будинку дитини» у Макіївці Віктор Гончаров.
За даними слідства, восени 2022 року Гарцев та Майборода доручили керівникам окупаційних медустанов організувати вивезення дітей під виглядом «евакуації». Спочатку вихованців автобусами переправляли з Донецька на територію РФ, а потім літаком — до Москви. У подальшому дітей розмістили в різні соціальні заклади, а 28 малюків передали під опіку до російських родин.
У СБУ наголошують, що такі дії порушують статтю 49 Женевської конвенції (IV), яка забороняє примусове переселення або депортацію цивільних з окупованих територій до держави-окупанта. Незаконне переміщення кваліфікується як серйозне порушення міжнародного гуманітарного права та воєнний злочин.
Оскільки підозрювані переховуються на тимчасово окупованій частині території України, тривають заходи для притягнення їх до відповідальності.
Читайте також
Ще в розділі «Події»
- У Бориспільському районі через ворожу атаку загинула людина, ще п'ятеро поранені
- На Київщині рятувальники другий день гасять пожежі після атаки РФ
- Лісова пожежа біля Ялти зросла до 50 гектарів: що відомо
- У Борисполі тимчасово змінять маршрути автобусів №46 та №112
- На Оболоні скаржаться на забруднення паркової зони: відповідь КП «Плесо»







