Швейцарія виділить $730 тисяч на збереження Києво-Печерської лаври

Швейцарія надасть близько 730 тисяч доларів для збереження Києво-Печерської лаври. Про це повідомив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.
Кошти будуть спрямовані на збереження об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, який є однією з найважливіших духовних і культурних пам'яток України.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга наголосив, що це рішення є важливим сигналом підтримки з боку міжнародних партнерів. "Поки Росія прагне знищити культурну спадщину України та стерти нашу ідентичність, наші партнери підтримують нас у захисті та збереженні її для майбутніх поколінь", — зазначив глава МЗС.
Нагадаємо, що в ніч проти 15 червня російські війська завдали удару по Києво-Печерській лаврі. Атака сталася за два місяці до 975-річчя святині. Тоді постраждала вівтарна частина собору та близько 80% даху будівлі.
Унаслідок удару були втрачені покрівля разом з перекриттям часів Мазепи, розписи, один з найбільших іконостасів в Україні та мозаїка часів Київської Русі. Загальна сума збитків перевищила 500 мільйонів гривень.
Виділення коштів Швейцарією є частиною міжнародної допомоги, спрямованої на відновлення та збереження культурної спадщини України, яка постраждала внаслідок російської агресії. Для громади Борисполя це також важлива новина, адже збереження національних святинь є питанням збереження ідентичності для всієї країни.
Читайте також
Ще в розділі «Події»
- Бурґас прийматиме Євробачення-2027: дати та деталі
- Етна перекрила небо над Катанією: аеропорт закритий до 14 серпня
- Рівень бідності в Україні зріс до 41,6%: що відомо
- У Києві попрощалися з родиною, яка загинула через удар по Пухівці
- Поїзд Київ — Кишинів зупинятиметься біля аеропорту: що зміниться для пасажирів







