Минулого понеділка камери відеоспостереження зафіксували момент плюндрування пам’ятника герою Небесної сотні Юрію Вербицькому, що в селі Гнідин Бориспільського району на Київщині. Так видно, як невідомий чоловік облив підніжжя пам’ятника якоюсь темною рідиною (пізніше стане відомо, що то відпрацьована моторна олива), сів на велосипед та поїхав у напрямку Києва.
На місце була викликана слідчо-оперативна група Бориспільського районного управління поліції, щоб зафіксувати акт вандалізму та почати розшук підозрюваного в злочині. До пошуків був залучений і поліцейський офіцер Золочівської територіальної громади Володимир Затоковий, який долучився до опитування жителів громади, які могли бачити вандала.
Спільними зусиллями невідомого вдалося розшукати. 42-річного киянина затримали в столиці за місцем проживання. Вже в середу він давав пояснення щодо свого вчинку.
За даним фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом хуліганства (ч. 1 ст. 296 Кримінального кодексу України). Статтею передбачено покарання у вигляді штрафу (від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) або арешт до шести місяців, або обмеження волі на строк до 5 років.
Це не вперше, коли неадекватні особи вдаються до вандалізму пам’ятника Юрію Вербицькому. Так, у лютому місяці минулого року невідомі пошкодили флагшток біля пам’ятника та вкрали прапор України. Тоді злочинцям вдалося уникнути покарання. Цього разу вандалу не пощастило.
Нагадаємо, 22 січня 2014 року в лісі неподалік села Гнідин був знайдений закатованим 50-річний львів’янин Юрій Вербицький – один із активістів Революції Гідності. Його, разом із Ігорем Луценком, викрали з Жовтневої лікарні. Юрія закатували до смерті та викинули тіло в лісі, за 450 метрів від місця, де зараз стоїть монумент.
Пам’ятник Герою Небесної Сотні Юрію Вербицькому було відкрито 23 серпня 2016 року в селі Гнідин Бориспільського району. Його відкривали: донька Героя Уляна Вербицька, брат загиблого – Сергій Вербицький, заслужений учитель України, натхненник і керівник проекту з побудови пам’ятника Василь Галатенко, архітектор Євген Царук, скульптор Микола Крижанівський.
Схожі записи:




