loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

На бориспільський фонтан виділять ще 6 мільйонів бюджетних гривень

26.04.16

На бориспільський фонтан виділять ще 6 мільйонів бюджетних гривень

27 квітня 2016 року у Бориспільскій міській раді відбудеться чергова сесія. Як нам стало відомо, на ній винесуть питання щодо виділення 6 мільйонів гривень на будівництво фонтану на центральній площі міста. Цей момент уже викликав неабиякий ажіотаж як між депутатами, так і серед містян. Щоб розібратися в ситуації, сайт «Движение Борисполя» провів власне розслідування.

Будувати фонтан на центральній площі міста запланували 4-5 років тому. Захотіли встановити такий, яких в Україні на пальцях можна перерахувати. Так з’явилась ідея встановити сухий фонтан (один такий є у Львові перед Львівським національним академічним театром опери та балету ім. С.Крушельницької на просп. Свободи). Фонтан, на думку керівників міста, мав стати «фішкою» Борисполя.

В 2014 році було проведено тендер, щоб визначити компанію, яку той фонтан побудує. Тому вже 18 березня Управління капітального будівництва Бориспільської міськради укладало угоду з «ПМК-10» на проведення відповідних робіт (ще один учасник – ТОВ «Трест Бориспільсільбуд» – пропонував провести роботи за суму, яка була на 8 тисяч гривень вищою, ніж у переможця тендеру).

Силами ПрАТ «Агробудмеханізація», на умовах субпідрядності, зробили чашу під фонтан. Компанія «Імперія води» (на тих самих умовах) розробила проект і попрокладала труби. На цьому етапі роботи зупинились. Повернулись до запуску фонтана вже у 2016 році.

Так, минулого тижня на розгляд бюджетної комісії внесли пропозицію виділити на сесії шести мільйонів гривень для продовження будівництва фонтану. Не всі депутати цю пропозицію підтримали. Зокрема, Микола Грона був проти, щоб виділяти таку суму. Як пояснював на комісії, цю суму можна було б витратити ефективніше на потреби міста, а також запевнював, що сума завищена. Втім його не підтримали. Не менш емоційно сперечались депутати з цього питання на погоджувальній нараді.

Потому, в мережі Інтернет з’явились копії кошторису фонтану. Виклав їх депутат Юрій Адамовський, кому, в свою чергу, їх надав перший заступник міського голови Микола Корнійчук. Відповідно до розрахунків, уся робота (матеріали та встановлення) обійдеться місту в 195.445,08 євро або (за курсом 29 грн за 1 євро) 5.667.907,32 грн.

Після цього в Інтернеті виклали ще одні обрахунки, керуючись кошторисом «Імперії води». Відповідно до них, можна закупити обладнання дешевше на більш як 21 тисячу євро і зекономити 631.814 бюджетних гривень.

Маючи на руках один та другий кошторис, ми звернулись за коментарем до Миколи Корнійчука, першого заступника міського голови. Цікавило, в першу чергу, чому тут дорожче, а там дешевше, чи є нагальна необхідність у фонтані, який працюватиме 5 місяців на рік та інше.

– Скажу вам наступне, – відповів М. Корнійчук, – коли ми планували встановити фонтан, ми хотіли, щоб у місті Борисполі була своя фішка. До певного моменту ми відкладали його запуск, на що були об’єктивні причини. Як ви пам’ятаєте, минулого року ми зробили верх, але так його і не включили (планували на день міста). Тоді ще люди ходили і дивувались чому ми цього не зробили. Цього ж року нам вдалось зекономити 10 мільйонів гривень, тому й вирішили взяти з цих грошей певну суму і доробити фонтан.

– Щодо заявленої суми та різниці в цінах, – продовжив перший заступник. – Оскільки компанія «Імперія води» прокладала труби під фонтаном, підрядник звернувся до них, щоб вони порахували матеріали та роботу. Вийшло менше шести мільйонів. Але, ми хочемо взяти шість, бо ціни в євро і не можна напевно сказати, яким буде курс на момент закупівлі необхідного. Якщо гроші залишаться, це буде економія, що добре.

– Як тоді можете прокоментувати оцю різницю? Там 195 тисяч, а тут на двадцять тисяч дешевше…

– Зверніть увагу на те, що в кошторисі «Імперії води» все розписано до дрібнички. В іншому взято тільки перша частина кошторису. Якби дослідник спробував порахувати все, суми могли б зійтись один в один або з незначним відхиленням. Скажу більше, ми звернулись у кілька організацій, щоб вони підготували нам пропозицію. Ось одна (показує) на 128 тисяч євро, інша на сто сорок шість. Тут також пораховано основне обладнання без врахування монтажних робіт. Тому, на цьому ми сильно не зекономимо. Але зекономити ми можемо. Для прикладу, міський голова Анатолій Соловйович мав розмову із представниками компанії «Рошен» і вже є попередня домовленість, що вони куплять всі насоси. Навіть при курсі 29 грн за 1 євро вже маємо економію майже в півмільйона гривень. Хочу, щоб зрозуміли ви і ваші читачі, всі фінансові операції ретельно перевіряє КРУ (контрольно-ревізійне управління), тому ми більше за всіх зацікавлені в економії. Але, якщо брати до уваги кошти, які виділяються, тут більше стоїть питання, як їх освоїти.

– Добре, ми зрозуміли. Тоді скажіть, чому так необхідно будувати фонтан? Адже ці мільйони можна пустити на інші потреби. Невже в місті все так добре, що краще фонтан як дорога, або будинок для одиноких і пристарілих?

– Знаєте, все залежить від того, як поставити питання. Якби людей спитали, краще щоб побудували фонтан за 6 мільйонів чи роздали кожному по 100 гривень, вони б взяли гроші. Сто гривень проїдяться швидко, а от фонтан будується на десятиліття. До нього наші онуки і правнуки ще ходитимуть. Аби в ваших читачів не склалась хибна думка, ніби в міській раді переймаються тільки питанням фонтану, скажу, що в Борисполі постійно ведеться робота: і щодо ремонту доріг, і щодо будівництва тротуарів. Усього охопити не можливо, але ми намагаємось зробити максимум, щоб наше місто стало красивішим і привабливішим. Якщо ж на сесії депутати не підтримають це питання, фонтану не буде. Не будемо ж ми битись через це. Ні, то ні.

Продовжуючи тему, хочемо зазначити, якщо гроші виділять і сухий фонтан запустять, його обслуговуватиме КП «Бориспільводоканал». Щодо іншого фонтану (який є зараз), він залишиться, але зміниться дизайн. Яким його побачать бориспільці і коли, це поки що на етапі обговорення.

Переглядів:: 7
Опубліковано в Новини
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x