loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

На Київщині зафіксовано випадок свинячого грипу

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Масова загальносвітова грипозна істерія принесла області не лише черги у лікарні та аптеках, а й неймовірне подорожчання медикаментів і фруктів, паніку через звичний для осені-зими нежить і тритижневий карантин. Проте, як і в усій країні.

Бориспіль: на ГРЗ і грип епідеміологічний поріг перевищено
У середу, 4 листопада, коли верстався номер, стало відомо, що захворіла третя частина лікарів, які працювали у найбільш пікові дні на Бориспільщині (31 жовтня та 1 листопада). У зв’язку із цим на роботу із навчання були викликані інтерни. Загалом же статистика першого листопадового тижня на Бориспільщині така: 2 листопада. Загалом виявлено 1 тис. 67 хворих на гострі респіраторні інфекції та грип (дітей — 283). Із гострою респіраторною інфекцією госпіталізовано 8 людей, серед яких 5 діток. Викликів лікарів додому до хворих цього дня зафіксовано 460, певна частина хворих приходила на прийом. 3 листопада. Хворих виявлено 1 тис. 110 осіб, серед яких 439 дітей. Із ГРЗ до стаціонару направлено 9 дітей. Дорослих — жодного. Викликів зафіксовано дещо менше — 432. 4 листопада. Станом на 11.00 викликів лікарів було зафіксовано у дорослій поліклініці 106, а у дитячій — 120. Як повідомили епідеміологи, із понеділка, 2 листопада, захворюваність на гострі респіраторні інфекції та звичайний грип епідеміологічний поріг перевищено.

Бровари: спостерігається стабільність у захворюванні
За інформацією інфекційного відділення, на ранок середи, 4 листопада, у відділенні дорослої лікарні перебувало 17 хворих на гострі респіраторні захворювання та 5 — на грип. Важких хворих немає. Дехто із хворих відмовився від госпіталізації. Стосовно діток, то їх із грипом на стаціонарі немає, є лише хворі на пневмонію та вірусну інфекцію. Загалом 2 та 3 листопада у Броварах спостерігалася стабільність у захворюванні.

Переяслав: виявлено випадок свинячого грипу!
У місцевій лікарні в реанімаційному відділенні станом на середу, 4 листопада, знаходився 59-річний мешканець села Циблі, якому поставлено діагноз «каліфорнійський грип». Це підтвердила обласна епідемстанція. Республіканська — поки що ні. Як виявилося, чоловік звернувся до лікарні лише через тиждень після того, як захворів. Станом на середу, 4 листопада, нараховується 1 тис. 293 хворих на ГРЗ та грип. За останню добу їхня кількість зросла на 318 осіб.

Кому війна, а кому мати рідна
Довжелезні черги до лікарів та в аптеках, питання до фармацевтів чи не від кожного відвідувача «Маски та «Амізон» маєте?»: так закінчився цьогорічний жовтень у Борисполі. Лимони по 30 грн за кілограм, гранат — по 60 грн, напівпорожні полиці аптек, перехожі у масках: так почався листопад. Зважаючи на ситуацію, ділки підвищили ціни на найнеобхідніші продукти та препарати, потираючи руки у передчутті швидкої і чималої наживи. Як-то кажуть: кому війна, а кому мати рідна.

Та життя продовжується. У вихідні, 31 жовтня та 1 листопада, Бориспільська центральна лікарня активно працювала, забезпечивши цілодобове чергування лікарів, виїзди додому до хворих міста та району. Цими ж днями працювали всі автомобілі швидкої допомоги, а інші, надані ЗАТ «Агробудмеханізація», підстраховували автівки ЦРЛ, коли на всіх лікарів не вистачало машин, щоб з’їздити до хворого на виклик. Більше того, за словами першого заступника міського голови Миколи Корнійчука, протягом трьох карантинних тижнів (на які життя у Борисполі, як і по усій країні, дещо затихне) усі підприємства й організації, які є на території міста, повинні виділяти автомобілі для обслуговування лікарями місцевого населення. Адже хворих, дійсно, багато. І при перших ознаках застуди сьогодні до лікарні звертаються майже всі, навіть ті, хто раніше лікувався вдома, використовуючи бабусині рецепти. Саме після оголошення епідеміологічної ситуації по Україні у бориспільській лікарні різко зросла кількість звернень до поліклініки та на швидку медичну допомогу. Було і таке, що люди із нежиттю чи просто кашлем приходили до прийомного передпокою із проханням покласти їх на лікування до стаціонару.

Ситуація під контролем?
Проте, як стверджують медики, загрозливої ситуації на сьогодні немає. У Борисполі є ріст сезонної захворюваності на респіраторні інфекції серед дорослих і дітей. Зокрема, станом на вихідні (31 жовтня та 1 листопада) бориспільські медики зафіксували 406 випадків захворювань на гострі респіраторні інфекції, із яких діагноз загального грипу було поставлено 31-ій особі. Епідеміологи стверджують, що на Бориспільщині до 30 жовтня епідситуація була ще відносно стабільною. Надалі ситуація змінилася. Так, станом на понеділок, 2 листопада, до інфекційного відділення було госпіталізовано 17 хворих, яких обстежуватимуть на грип звичайний та свинячий. Важких хворих немає. У реанімації теж ніхто не перебуває.

Щоб позбутися дефіциту масок у аптеках міста, вирішено зайнятися виготовленням цих масок, оскільки ті закінчилися ще у п’ятницю, 30 жовтня, до обіду. Окрім цього, чекає Київщина на обіцяне урядом поповнення кількості лікувафльних препаратів у аптечній мережі.

Заспокоює бориспільська лікарня: до такої ситуації почали готуватися ще з весни, коли заклад було визначено базовим із надання медичної допомоги у випадку пандемії грипу. Тому у разі появи на Бориспільщині хворих на так званий свинячий грип, найперше ця медична установа має чим лікувати таких пацієнтів: припасли 150 упаковок лікувальних засобів, які використовуються під час лікування цього грипу, також є 200 доз антибіотиків (застосовуються при ускладненні), достатня кількість фізрозчинів. Питання нестачі масок у лікарні медики вирішують тим, що власноруч шиють їх із марлі.

Окрім цього, із 30 жовтня у лікарні було заборонено відвідувати хворих, які знаходяться на стаціонарі, родичами та знайомими. Санстанція своєю постановою на три тижні призупинила навчальний процес у школах та виховний у дитсадках, а також визначила, у якому режимі підприємствам міста та району жити під час епідеміологічної ситуації та яких правил дотримуватися.

Поінформований — означає озброєний
Своє бачення ситуації, що склалася із захворюваннями на грип та гострі респіраторні інфекції, та поради, як уберегтися від хвороби, кореспондентові «Вістей» розповів головний державний санітарний лікар Бориспільського району Андрій Веремій: «Спалах грипу в таку пору року завжди був, є і буде. А тому до зустрічі цього інфекційного захворювання потрібно готуватися. І найголовнішим профілактичним засобом упродовж років було щеплення. Щоправда, останніми роками його дискредитували. А потрібно було його проводити ще до початку нинішньої епідеміологічної ситуації. Нині проводити щеплення немає сенсу. Тому залишається зміцнювати імунну систему та проводити профілактику, повноцінно харчуючись, вживаючи вітаміни, уникаючи переохолодження. Ніяких медикаментів у процесі профілактики приймати не потрібно. У період епідеміологічної ситуації для захисту від інфекції потрібно у першу чергу користуватися маскою. Краще брати марлеву, що складається із 8-10 шарів. Увечері її можна попрати, висушити, попрасувати й одягати наступного дня. Одноразової ж вистачає лише на 4 години. Якщо її використовувати більше, то вона уже не перешкоджатиме доступу інфекції в організм людини і виникне ризик захворіти.

Далі — часник та цибуля. Ось тут хочу наголосити: потрібно не ковтати цілком на ніч зубчики часнику чи частинки цибулі, а РОЗЖОВУВАТИ їх. При цьому не обов’язково ковтати те, що розжували. Достатньо буде і того, що людина погризе часничину чи цибулину. Їхній сік, до складу якого входить такий необхідний для боротьби з інфекцією фітонцид, вкриє ротову порожнину та носоглотку. Якщо все-таки до рота потрапить вірус, у цьому пекучому середовищі він загине, не проникаючи у легені. Ковтання ж цілими часнику чи цибулі (щоб не пахло із рота) є профілактикою появи гельмінтів і все.»

Найголовніше нині — не піддаватися загальній паніці. Тому діяти потрібно спокійно, а не кидатися до аптек, вдаючись до самолікування і виручаючи аптечну мережу.

Така смачна вітамінна бомба
Епідемія грипу в Україні створила ажіотаж не лише на медичні препарати та маски. На ринку різко підскочили ціни на лимони. На жаль, не всі пам’ятають, що більшу частину вітамінів цитрусові накопичують у шкірці. Та й не лише цитрусові можуть допомогти нашому організмові поповнити запаси вітамінів. Пропонуємо кілька рецептів для профілактики захворювання на грип.
• 2 середніх лимони і 2 апельсини розрізати на частини, не знімаючи шкірки, видалити кісточки і пропустити через м’ясорубку.
Масу змішати з медом, витримати у скляній банці протягом доби при кімнатній температурі. Потім зберігати у холодильнику.
Вживати протягом дня.

Цей засіб, окрім того, що його можна назвати вітамінною бомбою, корисний і при інших захворюваннях: він очищає судини, допомагає підтримувати нормальний артеріальний тиск і є профілактикою для серцево-судинних захворювань. Справжнім рекордсменом у профілактиці грипу є чорна смородина. Вона містить речовину, яка проявляє надзвичайну антимікробну активність. Цій речовині смородина завдячує своїм чорним забарвленням, і вона згубно діє на вірус грипу. Корисною є не тільки свіжоморожена ягода. Допомагають також джеми, варення, ягоди, перетерті із цукром. Можна також використовувати гілочки смородини та малини для приготування чаїв. • Гілочки подрібнити, взяти повну жменю, заварити їх 4 скл. окропу, кип’ятити 5 хвилин, а потім 4 години настоювати. Вживати на ніч. Перед сном випити 2 скл. з цукром, а краще з медом. Добре вкутатися на ніч. Одним із рекордсменів за вмістом вітаміну С є також волохата ягода ківі. А якщо врахувати, що за ціною вона сьогодні дешевша, ніж лимони, маємо прекрасну альтернативу «золотим яблукам» (так називали цитрусові вдавнину).

Переглядів:: 1
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x