loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

На сесії депутати Бориспільської райради вимагали завчасно надсилати проекти

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

На сесії депутати Бориспільської райради вимагали завчасно надсилати проекти

31 березня пройшла 5 сесія Бориспільської районної ради VІІ скликання. Розглядали 12 питань, озвучили одну заяву, просили допомогти родині АТО-шника. Із 35 депутатів, зареєструвались 27. Були голови сільських рад, але менше, як бувало раніше. Голосування проходило спокійно, якщо не брати до уваги емоційні спілкування голови районної ради Владислава Байчаса з депутатами Віталієм Гордієнком і Миколою Поминальним.

Першим узяв слово заступник голови Бориспільської райради Іван Недогибченко. Він оголосив, що за новими вимогами всі голосування проводяться відкрито та поіменно. В день, коли рішення набуває сили, результати голосувань і хто як голосуав, мають бути оприлюднені. Озвучене навіть змусило деяких депутатів багатозначно переглянутись між собою. Тому до голосувань вони підходили «сім разів відмірявши».

І.Недогибченко нагадав депутатам, що вони повинні щорічно до 1 квітня 2016 року подавати за місцем роботи декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру. Хто пенсіонер, приватний підприємець та інші самозайняті особи – такі мають подавати декларацію в райдержадміністрацію. В нашому випадку – Бориспільську.

Тепер перехожу до питань. Перше стосувалось змін до рішення районної ради в питаннях соціально-економічного і культурного розвитку Бориспільського району на 2016 рік. Доповідала начальник управління економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури БРДА Наталія Паніна. Читаючи доповідь, вона більше акцентувала увагу на ті об’єкти, де зроблені ремонти і де ще робитимуть.

Список виявився чималий. Оскільки я більше пишу від руки, диктофоном не користуюсь, записувати не встигав. А допроситись в БРДА, щоб скидали на Е-мейл доповіді та іншу інформацію для висвітлення, – не допросишся. Тому до цифр і точних даних не вдаватимусь. Проголосували «ЗА».

Наступне питання стосувалось змін до бюджету. Зокрема на 92,5 тис. грн. збільшили видатки. Із цих коштів на будинки культури, клуби та інші подібні заклади виділили 60 тис. грн., на навчальні заклади – 19,5 тис. грн., на лікарню – 13 тис. грн. Крім того, за рахунок вільного залишку бюджетних коштів загального фонду, збільшили видатки на лікарню – на 342,6 тис. грн., школи – 776,7 тис. грн. Зі спеціального фонду передбачені видатки на бібліотеки – 5 тис. грн., школи – 45 тис. грн., дошкільні заклади – 226 тис. грн., капітальні вкладення – 4700,0 тис. грн. Також збільшили видатки районного бюджету спеціального фонду (бюджет розвитку) на 4235,5 тис. грн. Ці кошти підуть на навчальні заклади, освітні програми, потреби відділу культури та відділу молоді та спорту.

З цього питання зауважень не було. Єдине, зробив ремарку Віталій Гордієнко, депутат райради (в минулому голова Бориспільської РДА). Він вніс пропозицію, щоб створити службу і контролювати використання коштів. На що відреагував І.Недогибченко, який нагадав, що депутати перші, хто зацікавлений у контролі, як освоюються гроші. Тому необхідності ще в одному контролюючому органі нема.

Третє питання – «Про стан законності та боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку в Бориспільському районі». Доповідачі: керівник Бориспільської місцевої прокуратури Костів Я.Р. та начальник Бориспільського ВП ГУНП в Київській області Козьяков Р.С.

Щодо прокурора, повідомили, що він переніс свій виступ-доповідь на пізніше, коли треба буде звітуватись за перший квартал 2016 року. Пояснив тим, що він людина нова і не може звітувати за те, що не робив і не знає. Єдине, надав у електронному вигляді загальний звіт про роботу Прокуратури за минулий рік. Тому доповідав лише Роман Козьяков.

У своїй доповіді начальник відділу поліції зосередив увагу присутніх на реформуванні правоохоронних органів. Він нагадав, що 7 листопада 2015 року набрав сили закон «Про Національну поліцію». За цей час в відділі створили підрозділ швидкового реагування, який складається з п’яти груп. У районі чергує три, в місті дві.

Також Р.Козьяков пояснив, як працює патрульна поліція. Перш за все, вони патрулюють поки що в місті (10 машин) та в аеропорту (дві). За тиждень роботи патрульні встигли виявити три автомобілі-двійники; затримали особу, яку шукали за розбійний напад, затримували п’яних за кермом, виписували штрафи за проїзд на червоне світло.

– На сьогоднішній день, – зазначив начальник відділу поліції, – патрульні патрулюють Бориспіль та аеропорт. Район обслуговуємо ми, але вже ведуться переговори, щоб розширити територію і патрульні могли чергувати в районі. Адже нелогічно, що вся поліція в місті. За таких умов злочинність перейде в район. Щодо показників за 2015 рік, від мешканців надійшло більше 18 тис.звернень. Із них на район припадає 46,4%. По кількості, на першому місці залишаються майнові злочини (крадіжки з будинків, квартир, дач). Показник розкриття – 14%.

При цьому Р.Козьяков відзначив, що є потреба в кадрах. Так, із відділка пішло 46 працівників, із яких 24 не пройшли атестацію. Деякі з них звернулись до суду, щоб опротестувати свою неатестацію. Окремо, начальник повідомив, що додатково в відділку створять комісію, яка теж перевірятиме і відбиратиме працівників. Крім того, головний полісмен закликав створювати в селах загони правопорядку, як це зробили в Процеві та Мартусівці.

Коли дійшло до запитань і зауважень до начальника відділу поліції, слово взяв депутат Володимир Шаповал, який повідомив, що, коли в районі телефонуєш на 102, виклик іде на Київ, а потім на Бориспіль, і через це втрачається час. Роман Козьяков цілком погодився з зауваженням, пообіцявши, що цю проблему вирішать якнайшвидше. Тим часом запропонував записати номери телефонів відділу поліції: 6-23-91, 6-23-92 та (067) 803-82-02 (мобільний чергового).

Перейшли до четвертого питання, яким затверджували технічну документацію з нормативно-грошової оцінки. Під час цього питання чи після розгляду піднявся депутат Микола Поминальний. Він поставив якесь своє питання чи то про інформування депутатів, чи то про роботу райради. Чіткої відповіді не отримав. Із тим і сів на місце. Натомість слово попросив депутат Віталій Гордієнко, який зазначив, що нічого страшного в запитаннях депутатів нема. Просто на них потрібно відповідати, от і все.

– Останнім часом у районі склалась така тенденція, – висловив депутат свою думку, – якщо ти про щось питаєш, то ти ворог. Надсилайте завчасно документи, давайте час на ознайомлення, тоді й не буде запитань. Іще одне зауваження: у нас тут не районне голосування, а районна рада. Тому спочатку треба порадитись, а потім голосувати.

У відповідь голова Бориспільської РДА Владислав Байчас порадив ходити на засідання комісій, погоджувальних рад, приходити в РДА і брати для ознайомлення потрібні документи.

– Не треба затягувати сесію. Все давно узгоджено на постійних комісіях. Якщо ви на них не ходите, це ваші проблеми, – зазначив голова.

Забігаючи наперед, відзначу, що ці три депутати (Поминальний, Гордієнко, Байчас) час від часу на сесії обмінювались «люб’язностями». Втім, наскільки швидко вони виникали, настільки ж швидко припинялись.

Коротко розпишу наступні питання, оскільки за них голосували легко і без затримок.

Так, затвердили зміни до програми з забезпечення населення якісною питною водою. Для цього на ремонти водопроводів та каналізації, а також будівництво колекторів подачі стічних вод у 2016 році виділять більше 258 тис. грн.

Внесли зміни до програми «Турбота». Відтепер, якщо в людини неприємності – внаслідок пожежі чи іншого стихійного лиха, залишився без житла чи погано зі здоров’ям – він зможе отримати до 20 тис.грн. одноразової грошової допомоги.

Проголосували і вивели з числа засновників комунальної газети «Трудова слава» Бориспільську районну раду. Нагадаю, подібне питання розглядали на сесії в місті 29 березня. Там теж виводили засновників – Бориспільську міську раду. Це робиться в рамках Закону «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ». Під час розгляду цього питання депутат Бориспільської райради Микола Мороз поставив доречне запитання: – А вони виживуть?

Коли почали розглядати питання про списання з балансу основні засоби колишнього підприємства теплових мереж «Райтепломережа», депутати проявили неабияку зацікавленість і прозорливість. Зацікавившись списанням комп’ютерної техніки, мобільних телефонів та іншого, вони дізнались, що деякі позиції пусті. Як пояснила нинішня керуюча, змінилось чимало керівників і працівників, і де поділись деякі засоби, не відомо. Так, зник газоаналізатор, тепловізор, бустер… Зважаючи на це, депутати відправили питання на доопрацювання і дорозслідування, щоб з’ясувати куди все подівалось. Єдине, за що проголосували, – передати на баланс КП БРР «Зубр» самоскид.

Що стосується додаткових питань, проголосували за те, щоб райдержадміністрація увійшла до складу співзасновників Процівської ЗОШ, бо інакше реєстратор не реєстрував майно на сільську раду. До всього, за іншого складу власників, не можна було б фінансувати школу з районного бюджету.

В.Гордієнко запропонував від імені райради звернутись до Президента України, в Кабінет Міністрів із заявою, що не можна піднімати ціни на комунальні послуги, електроенергію, газ, якщо немає економічного зростання в державі.

– Прожитковий рівень населення не дозволяє платити по нинішнім тарифам. Уявляю, яка буде ситуація, коли вартість піднімуть, – підкреслив він.

Також обговорили питання щодо введення електронної реєстрації на запис до дитячих садочків. Як вважають ініціатори, тоді все відбуватиметь відкрито і прозоро. Можна буде бачити ситуацію, контролювати, аналізувати, прогнозувати. Щоправда, не всі депутати оцінили пропозицію. Дехто виступив, щоб не вводити програму, бо вона не потрібна. Натомість І.Недогибченко запропонував це питання вивчити, винести на комісії і вже потім приймати остаточне рішення.

Оскільки питання закінчились, слово попросив депутат від фракції ВО «Свобода» Віталій Гордієнко, щоб озвучити свою заяву. Суть її полягала в тому, що на сайті Бориспільської райради та в газеті «Трудова слава» вийшла публікація, де було сказано, що депутати ВО «Свобода» утримались від голосування за прийняття рішення про зміни до статуту БТІ. При цьому в статті зазначалось, що депутати ніби-то ознайомились зі документом, але заявили, що в очі його не бачили.

– Насправді, депутатам не надали можливості ознайомитись зі Статутом: ні на засідання постійної комісії, ні в будь-який інший спосіб, – підкреслив В.Гордієнко. – Проект Статуту БТІ дійсно прийшов на електронні адреси, але перед самим початком пленарного засідання. Не заперечую, що це може бути найкращий документ, який тільки могли написати. Але не маючи можливості ознайомитись із ним, наша фракція і не голосувала, бо ми не знали що там пропонується. І взагалі, наша позиція така: якщо ми не вивчили документ, ми за нього не голосуємо.

– Тому, – продовжив В.Гордієнко, – вимагаємо спростувати брехню, а також пояснити свою позицію в спірних питаннях у тих самих засобах масової інформації, на тих же сторінках, де була надрукована неправдива і наклепницька інформація. Застерігаємо керівництво Бориспільської райради від подальших дій, які носять не конструктивний характер та створюють напругу в роботі нашого представницького органу.

Ще з одного питання виступила начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Бориспільської районної державної адміністрації Наталія Андрощук. Як відомо, вона опікується різними питаннями по допомозі АТО-шникам та їхнім сім’ям. Ось і цього разу прийшла просити допомогти родині воїна, який із перших днів і до сьогодні на передовій. Суть питання – оплатити хоч якусь частину суми, яку вона взяла в борг, щоб утеплити стіну і пережити зиму в теплі.

Павло МАГДЕНКО

Переглядів:: 2

Автор публікації

Офлайн 23 години

admin

0
Коментарі: 2Публікації: 7862Реєстрація: 08-03-2022
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x