loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Непокірний Гнідин

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

На жаль, ситуація, про яку йтиметься далі, належить до типових для нинішньої України. І пов’язана вона із землею-годувальницею, а точніше, з її незаконним відчуженням у сільської громади. Цього разу гнідинської.

Як правило, подібними оборудками займаються напівкримінальні структури. Засоби масової інформації чомусь охрестили їх рейдерами, а народ назвав просто і зрозуміло – земельні бандити. Якщо трапляються такі захоплення, то селяни шукають захисту у державних та правоохоронних органів. А куди порадите звертатись гнідинцям, якщо майже сорок гектарів їхньої мальовничої землі безсоромно поцупили чиновники, які очолюють Бориспільську районну державну адміністрацію? Скаржитись на таких до керівних інстанцій – справа невдячна, бо спрацьовує корпоративна солідарність, тобто, як говорить народ: «Ворон ворону ока не виклює». Та про все по черзі.

Ранком минулого понеділка до редакції завітали три схвильовані жіночки – три Люби – Трохимчук, Тузинська та Леба. Вони сказали, що за дорученням гнідинської сільської громади принесли листа, якого потрібно терміново опублікувати. Якщо ж ми їм раптом відмовимо, то звернуться до столичних газет. Прочитавши написане та почувши усні роз’яснення балакучих молодичок, ми вирішили, що і листа надрукуємо, і журналістське розслідування, про що просять його автори, спробуємо провести. Ось він, цей лист. Без скорочень та редагування.

«Шановний пане редакторе! До Вас звертаються вкрай обурені жителі села Гнідин Бориспільського району, які хочуть захистити своїх дітей. Ми знаємо, що Ваша газета не залежна від районної влади, а тому просимо негайно опублікувати нашого листа і сподіваємось, що Ви не побоїтесь це зробити.

Ще в 2006 році сільська рада вперше за багато років виділила майже 360 земельних ділянок під забудову молодим жителям села. Тоді наші діти до того списку не потрапили. Нам пообіцяли, що через деякий час знову будуть виділяти землю, тоді будуть задоволені заяви і наших дітей. Чекати довелося більше двох років. Серед літа минулого року голова оголосив про новий прийом заяв. І нарешті 30 грудня 2008 року сесія роздала майже дві сотні земельних ділянок в урочищі Ревичі. Після новорічних свят секретар сільської ради почала видавати на руки рішення, але чомусь без викопіювання місця знаходження ділянок. Нам пояснили, що хворий землевпорядник.

Коли ж частина з нас звернулись до однієї землевпорядної організації для виготовлення державних актів, то нам повідомили, що такої вільної території в межах села уже немає. Так як ми приблизно знаємо, де розташовані виділені нашим дітям ділянки, то на карті у землевпорядників побачили, що там уже розташовані землі приватної власності. Ми дізнались, що вони були виділені розпорядженням Бориспільської райдержадміністрації для ведення особистого селянського господарства двом десяткам осіб по 2 гектари. Кому конкретно, нам не сказали. Як же таке могло статись, якщо нам говорили, що в межах села землями розпоряджається тільки сільська рада. Чи, можливо, уже й наш голова з депутатами спільно з районним начальством грабують своїх односельців?

Ми звернулись за роз’ясненням до Олександра Йосиповича Лазаренка, та він сказав, що, справді, проблема є, але спробує вирішити її сам. Однак, нам нема чого чекати. Ми знаємо, як розкрадається земля в усій державі. Тому просимо газету провести журналістське розслідування цієї темної справи. А районну владу хочемо попередити, що якщо вона справді замахнулась на наші кровні землі, то ми діятимемо рішуче, а не так, як жителі Щасливого. Ми в палатках не сидітимемо, а захопимо кабінети райдержадміністрації і утримуватимемо їх до повної перемоги. Міліції ми не злякаємось. Нам втрачати нічого.

Не гаючи часу ми відправились до виконуючого обов’язки голови Бориспільської РДА Сергія Бомчака, оскільки сам пан голова перебуває у відпустці. Проте цей візит нам практично нічого не дав, бо Сергій Іванович щиросердно зізнався, що земельними питаннями згідно зі своїми посадовими обов’язками він не займається і про гнідинську проблему дізнався півгодини тому, коли його відвідав Гнідинський сільський голова Олександр Лазаренко з групою сільських депутатів.

Наші намагання поговорити з Вадимом Гордієвським – заступником голови РДА з аграрних питань та кимось із працівників земельного відділу адміністрації успіхом не увінчались. Зате ми випадково зустріли вкрай заклопотаного Олександра Лазаренка – очільника Гнідина, який попри зайнятість зміг поділитись із нами своєю бідою. Його розповідь майже збігалась зі змістом отриманого редакцією листа від жителів села. Він підтвердив, що в електронній базі даних земельного відділу райдержадміністрації на власні очі бачив накладені на територію в межах села 21 земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства загальною площею близько 40 га. За неофіційними даними, вони в кінці минулого року були виділені розпорядженням голови РДА Павлом Главаті невідомим людям. Отримати ж будь-яку офіційну інформацію з цього приводу йому ніяк не вдається. Уся надія тут на Бориспільського міжрайонного прокурора Олександра Бутовича, який миттєво відреагував на заяву сільської ради і негайно зайнявся цією проблемою. А люди, які саме на цій землі отримали ділянки під забудову, дійсно вкрай обурені і готові до найрішучіших дій на захист своїх інтересів.

Ніби на підтвердження останніх слів голови через кілька хвилин у районних владних коридорах ми зустріли чималеньку групу гнідинців, які сказали, що вони лише передовий, так би мовити, попереджувальний загін, а коли оте протизаконне рішення негайно не скасують, то тут будуть сотні людей.

А село справді завирувало. Наступного дня, тобто у вівторок, на скликану з ініціативи усіх депутатів позачергову сесію сільської ради, яка розглядала лише одне питання «Про незаконне відчуження землі в урочищі «Ревичі» в межах села Гнідин розпорядженням голови Бориспільської РДА, яка відповідно до рішення сесії сільської ради № 559-28-V від 30 грудня 2008 року надана жителям під забудову», без запрошення з’явилось більше ста людей. Шкода, що не прибув ніхто з керівництва райдержадміністрації. Видно, нічого їм сказати мешканцям Гнідина та й дивитись у очі пограбованим селянам соромно. Зате приїхав заступник голови районної ради Іван Недогибченко, який підтвердив, що земля, про яку йдеться, на законних підставах належить сільській громаді і районна адміністрація не мала ніякого права нею розпоряджатись. А перед цим сільський голова продемонстрував присутнім рішення Київської обласної ради від 19 лютого 2004 року, яким розширювались межі села, розроблену та затверджену усіма зацікавленими інстанціями схему планування житлової забудови цієї території і ряд інших правоустановчих документів. Виступи депутатів Миколи Онищенка, Григорія Гулечка, Миколи Кривошея, Володимира Солов’я були схвильованими та різкими.

Інакше, як бандитськими, дії керівників райдержадміністрації ніхто не називав. Сесія одноголосно вирішила:
1. Вимагати від Бориспільської РДА скасувати незаконні розпорядження про надання дозволу та затвердження технічної документації щодо передачі у власність земельних ділянок 21 особі в межах села Гнідин у триденний термін та звернутись до суду щодо скасування державних актів, отриманих на підставі вищевказаних розпоряджень.
2. У разі невиконання цієї вимоги, звернутись до Президента України, Прем’єр-міністра України та Голови Верховної Ради України з вимогою скасування вищевказаних розпоряджень, як протизаконних.
3. Звернутись до органів прокуратури з проханням порушити кримінальну справу стосовно посадових осіб, причетних до прийняття протиправних рішень та видачі відповідних документів.
4. Звернутись до всіх політичних сил, представлених у районній раді, з проханням висловити недовіру голові Бориспільської райдержадміністрації та його заступнику з земельних питань.
5. Залучити засоби масової інформації для надання цій проблемі широкого громадського звучання.
6. Звернутись до всіх жителів села за підтримкою дій сільської ради по захисту їхніх інтересів.
7. Доручити сільському голові, в разі необхідності, провести сходку жителів села по цьому питанню.
8. Сільському голові заборонити реєструвати договори купівлі-продажу вищевказаних ділянок.

Присутні жителі села схвально зустріли ухвалу своїх обранців і тут же, в сесійній залі, домовились наступного дня розпочати блокування приміщення райдержадміністрації, аби таким актом громадської непокори змусити чиновників скасувати свої незаконні розпорядження. Координатором цієї акції було обрано Любов Іванівну Трохимчук.

Люди розійшлись по домівках готуватись до першого дня боротьби за власну гідність, а в сільській раді ще довго світились вікна – керівники села готували звернення у найвищі органи влади нашої держави, щоб ті не на словах, а на ділі стали на захист потерпілих селян.

Насамкінець зауважимо для можновладців різних рівнів, що у Гнідині ніколи не було кріпаків. З прадавніх часів тут мешкали вільні хлібороби, умілі ремісники та горді козаки. Отже, і перед новітніми земельними магнатами та їхніми кишеньковими чиновниками схиляти голови та гнути спини гнідинці теж не збираються. Вільнолюбивий дух предків не дозволяє.

P.S. Коли верстався номер, понад двісті гнідинців блокували приміщення держадміністрації. Проте жоден з тих, хто причетний до земельної афери, до пікетувальників не вийшов. Дружне скандування «Руки геть від гнідинської землі» та «Гордієвський, вийди до народу» слухали лише працівники міліції, які спокійно спостерігали за загальним порядком.

Переглядів:: 6
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x