loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Новий автобус для Вороньківської школи: бути чи не бути?

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Вороньківська загальноосвітня школа — одна з найбільших у Бориспільському районі. Тут навчається 400 учнів з чотирьох сіл. І якщо у Головурові є своя школа, і навчання дітей у Воронькові — це бажання батьків, то у Кийлові лише дев’ятирічка, а у Жовтневому школи немає взагалі. Учні змушені їздити на навчання рейсовими автобусами, хоча вже декілька років в Україні діє державна програма «Шкільний автобус».

Звичайно, у Вороньківській школі автобус є, але йому вже більше двадцяти років. Тож щоразу, коли школярі їдуть на медогляд до Бориспільської райлікарні або на футбол у сусіднє село, чергові хвилювання і клопоти лягають на плечі директора школи Сергія Валерійовича Марченка (на фото). Окрім того, що транспортний засіб віджив своє і певною мірою є небезпечним, ризикованим для перевезення у ньому дітей, він ще й спалює удвічі більше пального, аніж, наприклад, автобус Бориспільського автозаводу.

Тож сьогодні діти із Жовтневого і Кийлова їдуть до школи за рахунок перевізників, з Головурова — за рахунок батьків.

Вороньківська ЗОШ — одна із кращих у районі за рейтингом між освітніми закладами. Тут відбуваються районні та обласні заходи. Адже світлиця української мови та музей літератури рідного краю, які створила заслужений учитель України Надія Іванівна Гриценко, відомі не тільки на Бориспільщині чи Київщині, сюди приїжджали з Канади, Німеччини та США. У школі діють різноманітні спортивні і мистецькі гуртки, художня студія (керівник Алла Василівна Андрієнко), працює філія Великоолександрівської музичної школи. На гостину до мистецького клубу «Дивограй» (керівник — Надія Гриценко) приїжджають відомі люди (Ада Роговцева, Василь і Антоніна Литвини, Сашко Лірник, Тарас Компаніченко, Юрко та Олег Покальчуки та багато інших). Цікаву двадцятирічну історію має шкільний театр «Барвінок». На базі шкільного спортивного клубу організована робота сільського спортивного клубу з ігрових видів спорту. Тож кожен учень школи може відшукати собі заняття за вподобаннями, реалізувати свої можливості і уміння.

«У школі проводиться активна краєзнавча і спортивна робота. Нам потрібно постійно брати участь у районних змаганнях з футболу, легкоатлетичного кросу, у конкурсах та предметних олімпіадах, туристичному зльоті, — розповідає директор навчального закладу Сергій Валерійович. — Протягом минулого навчального року ми жодне спортивне змагання не пропустили, але кожного разу намагалися відшукати можливість відправити представників школи або разом з учнями Головурова, Ревного чи Старого (у них є автобуси), або шукати підтримки у батьків, місцевої церкви чи сільської ради. Актори шкільного театру, як і багатьох інших гуртків, обділені тим, що не можуть показати свій талант в інших населених пунктах. У школі працює художня студія, члени якої щороку беруть активну участь у районних і обласних олімпіадах з образотворчого мистецтва. Юні художники везуть із собою мольберти, фарби тощо. Але головне під час кожної поїздки — безпека дітей. Шукаючи кожного разу новий транспорт, ми часто не дотримуємось правил безпеки: не завжди знаємо технічний стан і страхування транспортного засобу, відповідальні за поїздку не є штатними працівниками нашої школи.»
Питання про забезпечення Вороньківської школи автобусом у черговий раз піднімалося батьками влітку на зустрічі із депутатом обласної ради, заступником голови Бориспільської райдержадміністрації Сергієм Івановичем Бомчаком. Він запевнив, що буде клопотати перед районною та обласною радами про виділення коштів на шкільний автобус. Ця проблема на контролі у голови Бориспільської РДА Івана Івановича Шкирти, до якого звертався керівник школи.

Тож сьогодні щоразу постає дилема: їхати чи не їхати на старому автобусі на огляд художньої самодіяльності або спортивні змагання? Запити на організацію екскурсій у батьків і дітей досить великі, але забезпечити школа цих побажань через відсутність власного автобуса часто не може.

Останні п’ять років Вороньківська школа посідає друге місце у рейтинговій системі серед шкіл Бориспільщини. У цьому велика заслуга педагогів освітнього закладу. На жаль, через відсутність шкільного автобуса страждають і вони. Окрім того, що педагоги постійно змушені шукати транспорт, щоб кудись поїхати з учнями, показати досягнення своїх вихованців, учителі самі не мають можливості організовано поїхати на районні семінари, конференції, відвідати театр або музей. Адже від цього залежить самоосвіта педагогів.

Переглядів:: 2
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x