loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Офсетний друк: історія виникнення

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Історія термінів «офсет» і «офсетний друк» пов’язана з ім’ям чудового німецького актора і драматурга Йоганна Алоїза Зенефельдера (1771-1834), справжньою пристрастю всього життя якого стала друкарська діяльність.

Будучи автором численних п’єс, Зенефельдер був стурбований пошуком недорогих і доступних способів їх тиражування. Послуги друкарень для молодого драматурга були не по кишені, тому він постійно експериментував з підручними засобами, намагаючись надрукувати п’єси самостійно.

Спочатку він робив сталеві матриці для відливання літер, забивав їх у шматочки грушевого дерева і отримував дерев’яні літери для друку, але такі заготовки швидко розбухали від барвників і ставали непридатними для використання.

Потім він намагався вирізати текст на мідній пластині. Так як Зенефельдер не мав необхідних коштів для придбання відповідного обладнання, вирізати букви йому доводилося вручну, це займало чимало часу і сил. Тим більше він мав лише одну мідну пластину, яку доводилося постійно сточувати і полірувати. З кожним разом вона ставала все тонше і тонше. Крах зазнала і спроба вирізати текст на цинковій тарілці: винахідник не знав, що така тарілка виготовлялася з сплаву свинцю і цинку, тому погано піддавалася травленню азотною кислотою.

Нарешті, влітку 1796 Зенефельдером посміхнулася удача. Якось він збирався віддати в пральню брудні речі, але коли прачка прийшла за замовленням, у нього не виявилося пера і паперу, щоб скласти їх перелік. Тоді винахідник скористався опинилася під рукою фарбою, за допомогою якої склав список речей на дошці з зольнхофенского вапнякового каменю. Коли прачка пішла, Зенефельдер протравами напис на камені азотною кислотою і побачив, що камінь після цього розчинився, а текст став опуклим. Так, з волі випадку, винахідник відкрив метод виготовлення форм офсетного друку шляхом хімічної обробки зольнхофенского вапнякового каменю.

Зробивши своє відкриття, Алоїз придбав невеликий мідний друкарський верстат з двома валиками і разом зі своїм соратником, композитором і музикантом Францем Гляйснером, організував друкарню «Гляйснер і Зенефельдер» і почав друкувати ноти.

Винахідник вирішив продовжити свої експерименти і не зупинятися на досягнутому. Одного разу він взяв стару книгу, змочив її сторінку водою, змішаної з невеликою кількістю гуммиарабика, і наклав на її поверхню тонкий шар фарби. Фарба прилипла до старовинної в’язі, але фон сторінки при цьому залишився чистим. Зенефельдер зробив зі сторінки паперовий відбиток, який вийшов дзеркальним, але досить якісним. Тоді він спробував написати на камені літери жирними чорнилами, протравами їх азотною кислотою, змочив камінь гумованої водою і зробив ще один відбиток. Фарба скупчилася тільки на жирних ділянках каменю, написаних чорнилом. Змочуючи камінь зволоженим валиком, Алоїз зміг отримати кілька відбитків, не використовуючи при цьому гравировальную форму. Так Зенефельдер винайшов метод плоского друку, який був названий «хімічним друкуванням», а з 1803 року з легкої руки французів він став іменуватися літографією.

Щодо сучасної поліграфії – більшість із сучасних друкарень використовують офсетний друк. Швидко, якісно оформити офісне приміщення, прикрасити примішення для св’ят та промо акцій, рекламних компаній тощо ви можете замовити офсетний друк у типографії Mega-Poligraf .

Переглядів:: 1

Автор публікації

Офлайн 3 дні

admin

0
Коментарі: 2Публікації: 7863Реєстрація: 08-03-2022
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x