loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Оголошення з парканів зникнуть, але не сьогодні і не всі відразу

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Проблема оголошень, розклеєних по місту Борисполю де тільки можна, вже давно набила всім оскому. З одного боку — викликають обурення обліплені папірцями стовпи, паркани і навіть стовбури дерев, а з іншого — ніхто не може запропонувати альтернативи. Адже які б можливості не відкривав для нас технічний прогрес, інформація на афішах та відривних «шпаргалках» усе ще користується популярністю.
Тож і виникає дисонанс, коли реконструйовано тротуари, поставлено нові зупинки, зведено сучасний паркан, а на цьому фоні знову і знову з’являються старі «візитні картки» Борисполя — такі знайомі всім оголошення.
Не можу стверджувати, що ця проблема зовсім не хвилює міську владу. Адже важко не помітити, наскільки спотворюється все, що вдалося зробити задля благоустрою Борисполя.
Чому не розшукують і не карають авторів оголошень, розклеєних абиде? Чому не змушують їх прибирати свої шедеври? Ці питання «Вісті» неодноразово піднімали перед представниками міської влади та відповідальних інстанцій.
Причину лояльного ставлення до «наклейок» на парканах озвучив Бориспільський міський голова Анатолій Федорчук:
— Як ми можемо карати за неправильно приклеєні оголошення, якщо не надали для них офіційно визначених місць?

Картинки з майбутнього

— Коли ж усе-таки Бориспіль матиме офіційно визначені для оголошень місця?
З таким питанням звернулася до начальника управління містобудування та архітектури міста Борисполя Мирослави Шкребтієнко.
— Над цією проблемою ми працюємо більше року. Вона вирішуватиметься у комплексі з іншим наболілим питанням — автобусними зупинками. Дошка оголошень буде на кожній автобусній зупинці, що будуватиметься у місті. А їх заплановано збудувати аж сімдесят.
До того ж, ці зупинки повинні бути не одноманітними «коробочками», а мають прикрашати вулиці міста. У нас є ескізні проекти павільйонів, які, безсумнівно, прикрасили б Бориспіль. Але для їх будівництва потрібні і час, і кошти. Так, вартість зупинки, яку місто хотіло б бачити на в’їзді до Борисполя з боку Києва (на 35 кілометрі), сягає більше 100 тисяч гривень.

— І звідки ж візьмуться ці кошти, особливо за нинішніх економічних умов?
— Будівництво частини зупинок фінансуватимуть підприємці, які хочуть у комплексі із зупинкою мати магазини.

— А хто буде власником таких комплексів?
— Усі зупинки знаходитимуться у власності територіальної громади міста. Та це не означає, що підприємець ризикуватиме, вкладаючи гроші. З ним відразу укладатиметься відповідна угода, згідно з якою інвестор передає збудовану ним зупинку на баланс управління комунального господарства міста, а магазин свій отримує в оренду на тривалий термін за символічну плату. Цього часу повинно вистачити, щоб і затрати окупити, і прибутки отримати. Але ще, відповідно до цієї угоди, інвестор бере на себе зобов’язання благоустроїти навколишню територію і підтримувати там порядок.

— Є бажаючі інвестувати кошти у такий проект?
— Зацікавлені підприємці є. Проте багато хто просить спростити дизайн зупинок. Адже це — чималі затрати. Намагаємося відстояти оригінальні дизайнерські рішення цих споруд. Щоправда, часом доводиться поступатися деякими елементами з огляду на менталітет наших людей. Наприклад, нижню частину панелей не можна робити із пластику чи скла — таке не вберегти від наших вандалів. Хоча вигляд споруди від такої зміни і втрачатиме…

— Але ж не на всіх зупинках потрібно будувати павільйони.
— Частково зупинки без торговельних точок зводитимуть за гроші міста. Так, на останній сесії Бориспільської міської ради прийнято рішення про виділення коштів на п’ять автобусних зупинок, найбільш віддалених від центру. Є ще один варіант: зупинки із вбудованими екранами зовнішньої реклами, так званими «сіті-лайтами». Були у нас перемовини із фірмою, готовою збудувати такі зупинки, а після цього заробляти на рекламі, проте питання ще на стадії розгляду.
Передбачено також оригінальні трикутні тумби для рекламних оголошень. Їх встановлять біля приміщення «Бориспільсільбуду», біля кінотеатру «Європа», поруч з магазином «Дари ланів». На жаль, для інвесторів ці об’єкти непривабливі.
Хочеться відзначити перші позитивні зрушення. Нещодавно збудовано зупинку на розвилці — там є навіть дві дошки оголошень, і люди охоче користуються ними.

Крига скресла, але тільки трішки

— Чи може Бориспіль дозволити собі найближчим часом замовити такі тумби? — це запитання адресоване вже першому заступнику Бориспільського міського голови Миколі Корнійчуку.
— На жаль, на сьогодні коштів на тумби для оголошень місто не має. Їх можна передбачити тільки при формуванні бюджету на 2009 рік. Але сама проблема дощок оголошень частково вирішуватиметься вже у цьому році. До кінця цього року буде встановлено п’ять зупинок без магазинів. Вони матимуть досить оригінальний вигляд, захищені від вітру та дощу. Їх поставлять на перехресті вулиць Котляревського та Польової, на вулиці Тургенєва (на перехресті з Червоноармійською), біля підприємства «Сіріалія-Україна». Замінять тимчасову зупинку біля лікарні. А ту, що була встановлена там раніше (її, до речі, критикували не тільки «Вісті»), дороблять і встановлять в іншому місці.
Загалом, по місту планується встановити близько 50 зупинок, які не потребують вбудованих торговельних точок, тож на інвесторів сподіватися тут не доводиться.
І для перших п’яти зупинок, і для всіх наступних, проектом передбачено як дошку оголошень, так і місце для розкладу руху автобусів.
Щоб вирішити проблему оголошень на вже існуючих зупинках, ми виготовлятимемо дошки оголошень через управління комунального господарства. І зупинки, і додаткові дошки оголошень виготовляє для нас ТОВ «Підрядсервіс».
Також міська влада ставить перед ЖЕКами, щоб дошки оголошень були біля під’їздів усіх багатоповерхівок. Проте, не варто сподіватися, що всі ці заходи можуть швидко вирішити наболілу проблему.
Безперечно, цивілізовані місця для оголошень — то лише перший крок. Він проблеми не вирішить, але таку можливість забезпечить. Потрібно ж колись розпочинати…

Ірина Костенко

Источник

Переглядів:: 2
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x