Багатьох з нас вражають люди , які щодня працюють високо над землею. Не ті, що сидять в упорядкованих офісах на останніх поверхах висотних будівель , а ті , хто трудиться в умовах без надійних , стабільних конструкцій , в місцях , звідки люди здаються дрібними мурахами.
Таким чином , під висотними роботами слід розуміти будь-які роботи , при виконанні яких при падінні з висоти проведення робіт існує ризик заподіяння шкоди здоров’ю. Однак , у випадку якщо вжито заходів , що запобігають падінню , робота не розглядається як висотна . До таких заходів відноситься , наприклад , обладнана поручнями , стаціонарно встановлена драбина , яку використовують в побуті щодня.
Висотні роботи слід довірити професіоналам промислового альпінізму у Києві – ціни дивіться тут – http://www.alptechnology.com.ua/
Експерти вважають , що з точки зору безпеки праці , поняття висотних робіт слід визначати більш широко , оскільки небезпечною може бути також робота , яка проводиться над поверхнею рідини або сипучих матеріалів навіть якщо відстань до цих поверхонь формально менше 1,5 м. При падінні в рідину або сипучий матеріал є ризик потонути , задихнутися чи піддатися іншим загрозливим життю і здоров’ю ситуацій. Наприклад , працюючи над великим неогороджена отвором. З цих причин , роботодавцям рекомендується надавати працівникам заходи захисту , аналогічні вживаним при проведенні висотних робіт також при проведенні робіт на «традиційній» висоті.
Ризик падіння , отримання різних травм або навіть смерть – це основні ризики , пов’язані з висотними роботами . Крім того , існує ризик падіння різних предметів на працівника , або їх падіння може привести до падіння працівника . Необхідно враховувати різні фактори навколишнього робочого середовища: фізичне перевантаження , неприйнятний мікроклімат або погодні умови , неприйнятне робоче покриття , психо- емоційні чинники ризику (втома , стрес тощо) , хімічні фактори (використання різних хімікатів і т.д.) , відсутність необхідної професійної підготовки співробітників, що виконують висотні роботи , а також неправильне використання засобів індивідуального захисту та спеціального інвентарю для роботи на висоті.
Важливо знати , що висотні роботи можуть виконуватися тільки працівниками, що досягли повноліття. Вимоги по техніці безпеки передбачають , що працюючи на висоті більше 5 м і виконуючи роботу за допомогою троса , необхідною умовою є присутність двох людей на робочому місці. Роботи такого роду проводити поодинці заборонено .
Для того , щоб звести ризик падіння до мінімуму , належить проводити практичне навчання працівників виконання висотних робіт , а також не забувати про інструктаж щодо правильного використання коштів індивідуальних засобів безпеки. Перед прийомом на роботу кожен співробітник проходить обов’язковий медогляд з додатковою вказівкою – медогляд для виконання висотних робіт.
Будівництво – це галузь , де висотні роботи здійснюються найчастіше . Можливість падіння існує вже на початковому етапі , коли виритий тільки котлован або траншеї . Робота на лісах , над неогородженими і не обладнаними належним чином конструкціями – це будні будівництва. З висотними роботами також пов’язані ті , хто здійснює миття вікон , фасадні роботи , чистить дах від бурульок та снігу взимку. Висотні роботи здійснюються також і в інших галузях – енергетиці , зв’язку , рибальстві і судноплавстві.
Автор: Геннадій Булка