loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Остапенко Лариса Іванівна

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Остапенко Лариса ІванівнаОстапенко Лариса Іванівна – співачка, народна артистка України. Народилася 1 січня 1935 року у місті Бориспіль, Київської області. Дивом врятувавши її, другу доньку Івана та Ольги Остапенків, яка народилася семимісячною, лікарі не давали батькам особливих надій на майбутнє немовляти. Проте маленька Лариса вижила. Згодом батько загинув на фронті і мати самотужки піднімала дочок на ноги.

Шкільний вчитель співу Павло Горбачевський розгледів у дівчинці музичний талант. Навчав її музичній грамоті, купував нотні зошити і все потрібне для занять. Умовив матір, яка бачила дочку медиком, щоб дозволила їй вступати до консерваторії, де разом з Ларисою очікував результату кожного екзамена. Дівчина без музичної освіти, без знайомства і підтримки таки стала студенткою.

У консерваторії Лариса Остапенко потрапила до класу професора Марфи Снаги-Паторжинської. Саме вона відстояла свою студентку, яку вже збиралися відрахувати за профнепридатність. Бо визначили її голос як сопрано. А Марфа Хомівна довела колегам, що в дівчини мецо-сопрано, з теситурою у дві з половиною октави, а для розвитку і становлення такого голосу потрібні інші вправи, твори, інший підхід у навчанні. Згодом умовила свого чоловіка Івана Паторжинського, одного з найталановитіших співаків України, поспівати в дуеті з молодою аспіранткою, для якої ті виступи стали неоціненним досвідом.

У консерваторії в Ларису Остапенко закохався Олександр Білаш з композиторського факультету. Через пару років залицянь Лариса сказала заповітне «так» і пара одружилася. Чоловік ревнував молоду дружину до її професії, більше хотів бачити її вдома, але коли вона була на сцені – пишався нею. Подружжя народило двох доньок Оксану та Олесю.

Якби не цей життєвий творчий тандем, у якому Лариса Остапенко і Олександр Білаш прожили 47 років, не зазвучали б у виконанні Лариси Іванівни більшість пісень Олександра Івановича. Ще будучи студенткою, вона досить часто виконувала вперше пісні майбутнього чоловіка. Співачка зізнавалася, що майже всі його твори пройшли через її голос. Чимало з них так і залишилися на все життя у її репертуарі, який нараховував близько 700 назв.

Скільком романсам українських композиторів дала життя талановита співачка, лауреат республіканського конкурсу імені М. Лисенка і всесоюзного імені М. Мусоргського (1964). У фондах Українського радіо зберігаються понад 250 записів арій з оперних творів класичної музики та сучасних українських і зарубіжних композиторів, не враховуючи записів сольних концертів.

Після навчання у Київській консерваторії (1953 – 1958 рр.) та аспірантурі при ній (1959 – 1962 рр.) у 1958 – 1959 рр. була солісткою Оперної студії при Київській консерваторії, у 1965 – 1995 рр. – Київської філармонії. З 1996 р. – доцент НМАУ (кафедра сольного співу).

Красивий голос Лариси Іванівни – широкого діапазону, рівний в усіх регістрах, її висока виконавська культура дозволяли артистці включати до свого репертуару твори найвідоміших композиторів – класиків і сучасних авторів. У концертних програмах виконувала твори В. Косенка, Ю. Мейтуса, О. Білаша, М. Мусоргоського, П. Чайковського, М. Лисенка, а також Моцарта, Верді, Глінки, Шостаковича.

Жінка виступала на сценах Канади, Польщі, Угорщини, Німеччини, Росії. Активно записувалася на радіо, грамплатівки. Серед її учнів – Т. Гавриленко, Т. Лебединцева, Л. Дубовик, В. Войналович, Р. Шишкіна, Н. Левина.

Упродовж 12 років вела на Українському радіо передачу «Україно – пісне моя».

Померла 17 серпня 2010 року на 75-му році життя, але лишилися унікальні записи співачки, які звучать по радіо, телебаченню, які будуть виховувати у наступних поколіннях співаків професіоналізм і культуру виконання, адже її творчість назавжди залишилася у золотому фонді української музики. Бориспільська дитяча музична школа носить її ім’я.

Запис передачі українського державного радіо Культура, присвячений видатній українській співачці Ларисі Остапенко

Інформація взята з офіціної сторінки Бориспільського державного історичного музею у соцмережі Фейсбук.

Переглядів:: 38
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x