loader image
- Юна Українка подарувала Бориспільським кінологам «крилату конячку» яка виконує бажання. Днями, співробітники Кінологічного центру поліції Борисполя, які разом із ЗСУ та ТРО боронять рубежі Броварів, отримали цінний подарунок. Про це повідомляє прес-служба Кінологічного центру поліції в Київській області. Для наших відважних воїнів юна українка намалювала ліс, мирне небо та крилату конячку. За словами художниці, лоша здатне виконувати бажання. Варто лише доторкнутися до нього та подумати про те, чого хочеться найбільше. Картину юної мисткині передали на місце дислокації оборонців Берегині-волонтерки, які вже тривалий час докладають надлюдських зусиль аби забезпечувати воїнів усім необхідним. За бажанням авторки витвір потрапив саме до поліцейських кінологів. -
Меню Закрити

Перший поствиборний сюрприз: в Києві і області дорожчає хліб

/ 5. оценок:

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Перший поствиборний сюрприз: в Києві і області дорожчає хліб

Вартість двох найпопулярніших видів хліба – батона і “Українського” – виросте, відповідно, на 50 та 60 копійок.

Про те, що ціни на хліб в Україні після парламентських виборів неодмінно підвищаться, не говорив тільки ледачий. Але автори навіть найпесимістичніших прогнозів не чекали, що станеться це настільки швидко.

29 жовтня, вже наступного дня після парламентських виборів, один з найбільших в країні хлібних холдингів – “Київхліб”, контролюючий 90% ринку хліба Київського регіону, почав узгодження цін на два найпопулярніші види своєї продукції : батон і хліб “Український”. Нові розцінки набудуть чинності в перших числах листопада.

Два роки стабільності

Ціни на соціальні сорти хліба, вироблені столичним хлібним монополістом, залишалися незмінними два роки. Потреба в підвищенні їх вартості назріла ще на початку 2012 р., що було украй не до часу в передвиборний рік. Тепер чекати залишилося недовго. “Сьогодні я йду на засідання малого Кабміну де нам погоджуватимуть підвищення цін на хліб. Відповідна заявка подана і до Київської адміністрації. Наскільки подорожчає? Я зможу відповісти вам після засідання”, – повідомив Володимир Череда, генеральний директор компанії.”Київхліб”.

Як розповів нам представник столичної адміністрації на умовах анонімності, компанія домагається підвищення цін на 0,5-0,6 грн “Зараз батон коштує 3,30, буде – 3,80 грн Хліб “Український” подорожчає на 60 коп”., – говорить чиновник.
Питома вага батона і “Українського” хліба в обсязі виробництва хлібобулочних виробів на підприємствах “Київхліба” перевищує 50%. А на деяких заводах холдингу ці сорти займають 80-90%.

Старалися, як могли

Увесь передвиборний рік представники влади докладали героїчних зусиль, щоб утримати компанію від підвищення цін на хліб. Але арсенал методів у розпорядженні чиновників був занадто мізерний.

“Нещодавно в Мінагропроді відбулася нарада з представниками “Київхліба”. Міністерство пропонувало допомогу у форматі “борошно з Аграрного фонду”. Я не хочу зовсім погано говорити про Аграрний фонд, але він сьогодні як мінімум неефективний. Уряду пора, нарешті, визнати – цей механізм не працює”! – відмічає генеральний директор галузевого об’єднання “Укрхлібпром” Олександр Васильченко.

“Дешеве” борошно з Аграрного фонду на 3-7% (залежно від сорту) дорожче, ніж борошно, яке держоператор поставляв хлібозаводам минулого року, і практично ідентична ринковій вартості. “А у ” Київхліба” у формулі собівартості закладено борошно ще за цінами 2010 р. Але ж тільки в 2011 р. вона подорожчала на 34%. І борошно – це половина витрат, а інші складові – енергоносії, транспорт і так далі – теж дуже активно дорожчали. Мінімальна зарплата минулого року підвищувалася чотири рази, і тричі – в 2012 р. Так що підвищення цін – це не каприз з боку “Київхліба”, це необхідність. І вони можуть її обгрунтувати розрахунками”, – пояснює Васильченко.

Хлібна лавина

Столиця завжди була основним оплотом стабільності цін на хліб. Цьому сприяв жорсткий контроль з боку КМДА, а також велика частка ринку “Київхліба”, яка змушувала компанію діяти з оглядкою на Антимонопольний комітет.

Столиця завжди була основним оплотом стабільності цін на хліб. Цьому сприяв суворий контроль з боку КМДА, а також велика частка ринку “Київхліба”, яка змушувала компанію діяти з оглядкою на Антимонопольний комітет.

Тому підвищення цін, успішно реалізоване у ряді регіонів, наприклад, в Криму, Хмельницькою і Херсонською областях, до Києва докотилося нескоро і було назрілим. За словами одного з бізнесменів хлібної галузі, той факт, що узгодження підвищення цін почалося ще під час підрахунку голосів, свідчить, що київському холдингу було “зовсім не під силу”.

Олександр Васильченко прогнозує: незабаром зростання цін на хліб станеться у більшості регіонів. Тенденція стане очевидною вже в найближчий місяць. “В середньому по галузі зростання цін може скласти 10%”, – говорить він.

А обмеження експорту пшениці, яке уряд збирається ввести з 15 листопада, швидше за все, зробить стабілізуючий вплив на ринок тільки в першому кварталі 2013 р.

Переглядів:: 1
Share on facebook
Share on telegram
Share on twitter
guest
0 коментарiв
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*
Генерація паролю
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x